Firme din Cluj
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Cluj are 85.624 de firme active, dintre care 50.872 au depus bilanț pentru 2024 — locul 2 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 126,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 121,7 mld RON, e 4,6% din totalul național (locul 3); firma medie facturează cu 27,2% sub media țării. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 6,8%.
Primele trei sectoare fac 21,0% din cifra de afaceri a județului. Cluj-Napoca concentrează 55,4% din firmele județului; urmează Florești și Turda. 62.332 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 60.474 de persoane; 83,2% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 496 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Cluj
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SOCIAL POWER S.R.L. SRL | 44017209 | 7311 | 102.300 (2025) |
| EX CONSTRUCT SRL SRL | 18806106 | 4120 | 102.284 (2025) |
| MAGNETIC PARADISE S.R.L. SRL | 48179831 | 7311 | 102.272 (2025) |
| DULO S.R.L. SRL | 16194795 | 7711 | 102.267 (2025) |
| VSF GLOBAL CONS SRL SRL | 16367047 | 6832 | 102.260 (2025) |
| PINK ELEPHANT COMMUNICATIONS S.R.L. SRL | 42677683 | 5813 | 102.218 (2025) |
| IVIA IMPORT EXPORT SRL SRL | 6340591 | 1520 | 102.214 (2025) |
| TITI GRUP GENERAL S.R.L. SRL | 42523986 | 4778 | 102.211 (2025) |
| MAITE SMILE S.R.L. SRL | 39687334 | 7420 | 102.208 (2025) |
| POSIL CONSTRUCT SRL SRL | 22927416 | 4100 | 102.201 (2025) |
| PPJ CONSTRUCT S.R.L. SRL | 52136472 | 4334 | 102.200 (2025) |
| ARYEMA FASHION S.R.L. SRL | 49253073 | 9529 | 102.190 (2025) |
| CALCIU SPACE S.R.L. SRL | 49956804 | 8230 | 102.172 (2025) |
| ISE AD CONCEPT S.R.L. SRL | 43667785 | 9621 | 102.148 (2025) |
| DORA MARIA BEAUTY CENTER S.R.L. SRL | 49600040 | 9621 | 102.145 (2025) |
| VASLAV SRL SRL | 22776992 | 0161 | 102.130 (2025) |
| MARVIC TOTAL S.R.L. SRL | 46842848 | 4100 | 102.122 (2025) |
| SPB2084 SRL SRL | 24650337 | 9319 | 102.113 (2025) |
| BARNIT SOFTWARE SRL SRL | 36225403 | 7420 | 102.104 (2025) |
| VASICA TRANS SRL SRL | 14434131 | 4939 | 102.100 (2025) |
| RADAWAY S.R.L. SRL | 51236520 | 8559 | 102.069 (2025) |
| ITALSTAR SRL SRL | 17029060 | 4641 | 102.057 (2025) |
| VERES RENT LOGISTIC S.R.L. SRL | 50451341 | 4939 | 102.042 (2025) |
| ATELIER DESIGN DECOR SRL SRL | 36289261 | 9525 | 102.000 (2025) |
| GINA LIGHT SOUND S.R.L. SRL | 33120984 | 8230 | 102.000 (2025) |
| B-LINEDENT SRL SRL | 21271860 | 8623 | 101.998 (2025) |
| SILVANIA AQUACULTURE SRL SRL | 34504851 | 0322 | 101.984 (2025) |
| ALPINVERT S.R.L. SRL | 50542970 | 4399 | 101.979 (2025) |
| IRIZE ATELIER SRL SRL | 32053194 | 7413 | 101.918 (2025) |
| CELSIUS XXL SRL SRL | 15578194 | 4669 | 101.913 (2025) |
| ALE FIN JUCU S.R.L. SRL | 45600633 | 4941 | 101.905 (2025) |
| PIBO PROJECTS S.R.L. SRL | 41479904 | 7111 | 101.903 (2025) |
| BEKELECTRO CONSTRUCT S.R.L. SRL | 41109677 | 4321 | 101.892 (2021) |
| NELL MINERVA SRL SRL | 33535612 | 4724 | 101.883 (2016) |
| SWIFT CONSOL S.R.L. SRL | 46922564 | 7112 | 101.865 (2024) |
| IUALIR SRL SRL | 33417382 | 7320 | 101.853 (2025) |
| OUT STORE AGENCY S.R.L. SRL | 46980891 | 4791 | 101.841 (2025) |
| CLAR COM SRL SRL | 3657499 | 4729 | 101.818 (2023) |
| COSMIN & IONUŢ EXPEDITION S.R.L. SRL | 40350641 | 4941 | 101.790 (2025) |
| L & F ELECTRONICS SRL SRL | 17919271 | 4618 | 101.789 (2019) |
| FELIX PRO ENERGY SRL SRL | 35381897 | 7112 | 101.784 (2025) |
| TERMO REFLEX SRL SRL | 16477929 | 4322 | 101.778 (2025) |
| ELECTRO PRO EXPERT S.R.L. SRL | 52438853 | 4321 | 101.774 (2025) |
| VULCANIS SERVCOM SRL SRL | 4868699 | 9531 | 101.769 (2025) |
| RECEAN DYNAMIC RETAIL S.R.L. SRL | 49124362 | 4711 | 101.754 (2024) |
| MIBO CANALIZĂRI S.R.L. SRL | 48238563 | 4322 | 101.750 (2025) |
| NARED PRODCOM SRL SRL | 9123430 | 3312 | 101.746 (2025) |
| ACVILA ENERGIE MEDIU SRL SRL | 36846125 | 3821 | 101.735 (2025) |
| VEGETUS CATERING S.R.L. SRL | 41396841 | 5622 | 101.733 (2025) |
| IT CREW ROCKS S.R.L. SRL | 42423430 | 6210 | 101.731 (2025) |