Firme din Cluj
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Cluj are 85.643 de firme active, dintre care 54.163 au depus bilanț pentru 2025 — locul 2 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 126,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 130,8 mld RON, e 4,6% din totalul național (locul 3); firma medie facturează cu 26,4% sub media țării. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 7,5%.
Primele trei sectoare fac 20,5% din cifra de afaceri a județului. Cluj-Napoca concentrează 55,4% din firmele județului; urmează Florești și Turda. 62.348 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 60.491 de persoane; 83,2% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 496 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Cluj
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CITY PLUS SRL SRL | 14405535 | 7311 | 303.337 (2025) |
| KUSMO DENT S.R.L. SRL | 48386942 | 3313 | 303.331 (2025) |
| KARMATECH S.R.L. SRL | 50901411 | 6210 | 303.317 (2025) |
| DAVIS 11 ACTIVE S.R.L. SRL | 47296655 | 4941 | 303.291 (2025) |
| EM DIRECTION S.R.L. SRL | 48453383 | 7112 | 303.280 (2025) |
| XEQTHOR INSTAL S.R.L. SRL | 43699655 | 4321 | 303.244 (2025) |
| ROMILUC MANAGEMENT S.R.L. SRL | 47791203 | 7311 | 303.231 (2025) |
| TIKAR CONSTRUCT SRL SRL | 23390573 | 6832 | 303.224 (2025) |
| FAVORIT ACCOUNTING S.R.L. SRL | 46597641 | 6920 | 303.193 (2025) |
| CLAUDE CONT EXPERT SRL SRL | 37105120 | 6920 | 303.185 (2025) |
| CREATIVE ARTS DENTAL LAB SRL SRL | 29099612 | 3250 | 303.177 (2025) |
| MARTA S CONCEPT S.R.L. SRL | 32997818 | 1421 | 303.170 (2025) |
| OMEGA OPTIC SRL SRL | 32084301 | 8699 | 303.138 (2025) |
| ROMIN BALAN SRL SRL | 33663310 | 4120 | 303.114 (2025) |
| TOP ZERO S.R.L. SRL | 40140313 | 5520 | 303.109 (2025) |
| INSPIRED LIFE S.R.L. SRL | 42926270 | 8559 | 303.064 (2025) |
| BY HOME COOKING S.R.L. SRL | 48772757 | 5611 | 303.059 (2025) |
| SERONE SPEDITION S.R.L. SRL | 50366106 | 4941 | 303.032 (2025) |
| MURI LASER COFETI S.R.L. SRL | 51579544 | 2511 | 303.030 (2025) |
| TAX WORLD BUSINESS SRL SRL | 32288905 | 6920 | 303.030 (2025) |
| EVOSINERGY S.R.L. SRL | 52447550 | 4321 | 303.000 (2025) |
| FIVE - STAR SOLUTION S.R.L. SRL | 41972758 | 7810 | 302.982 (2025) |
| DENT REPAIR CENTER SRL SRL | 32470957 | 3250 | 302.955 (2025) |
| DELTAMED AVIATION S.R.L. SRL | 21845695 | 7112 | 302.950 (2025) |
| RADON ACTION S.R.L. SRL | 45653620 | 7112 | 302.932 (2025) |
| BITCONT OFFICE S.R.L. SRL | 48905128 | 6920 | 302.924 (2025) |
| MIRAKIDS SRL SRL | 30207777 | 8552 | 302.905 (2025) |
| CENTRUL DE ESTETICA AUTO S.R.L. SRL | 43459261 | 9531 | 302.886 (2025) |
| SUPER MASTER CLEAN S.R.L. SRL | 50622611 | 8121 | 302.886 (2025) |
| DR HAIR SRL SRL | 31604872 | 9621 | 302.883 (2025) |
| FULL SERVICE & REPAIR S.R.L. SRL | 45637080 | 9531 | 302.880 (2025) |
| DENTAL PES S.R.L. SRL | 46383648 | 8623 | 302.846 (2025) |
| BAD DOG SYSTEMS SRL SRL | 35341280 | 9511 | 302.842 (2025) |
| CONCEPTO COLLECTION SRL SRL | 17715069 | 1421 | 302.823 (2025) |
| ION EREMCIUC ARCHITECTS S.R.L. SRL | 32145867 | 7111 | 302.799 (2025) |
| SHAPESHAIRSTUDIO S.R.L. SRL | 36224955 | 9621 | 302.787 (2025) |
| MOLDOVAN SNC SNC | 204329 | 2511 | 302.781 (2025) |
| SALES ACCESORII SRL SRL | 28058797 | 4740 | 302.765 (2025) |
| EUROVAL PIESE S.R.L. SRL | 46972341 | 4672 | 302.753 (2025) |
| VANG PROD SRL SRL | 14828780 | 4332 | 302.750 (2025) |
| SELECTIVE REAL ESTATE S.R.L. SRL | 46066461 | 6831 | 302.695 (2025) |
| NATIV PERFORMANCE S.R.L. SRL | 44321975 | 6811 | 302.693 (2024) |
| HOSE DUAL LINE S.R.L. SRL | 40381974 | 4120 | 302.600 (2025) |
| LAPTECH IT S.R.L. SRL | 48746081 | 6201 | 302.585 (2025) |
| SALD ELECTRO INTERFOANE S.R.L. SRL | 41702827 | 4321 | 302.450 (2025) |
| REAL FASHION SRL SRL | 19168197 | 7410 | 302.443 (2025) |
| LEAN ON US S.R.L. SRL | 47791165 | 8121 | 302.417 (2023) |
| BWILD SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49624392 | 6201 | 302.416 (2025) |
| XPA FAST S.R.L. SRL | 41599994 | 8891 | 302.410 (2025) |
| DAN TRIBUNE S.R.L. SRL | 44606590 | 2553 | 302.388 (2025) |