Firme din Cluj
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Cluj are 85.624 de firme active, dintre care 54.149 au depus bilanț pentru 2025 — locul 2 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 126,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 130,8 mld RON, e 4,6% din totalul național (locul 3); firma medie facturează cu 26,4% sub media țării. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 7,5%.
Primele trei sectoare fac 20,5% din cifra de afaceri a județului. Cluj-Napoca concentrează 55,4% din firmele județului; urmează Florești și Turda. 62.332 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 60.474 de persoane; 83,2% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 496 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Cluj
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| NICUŞOR YANIS S.R.L. SRL | 51752440 | 4933 | 96.480 (2025) |
| DB MEDIAMINDS S.R.L. SRL | 49354043 | 7311 | 96.478 (2024) |
| SOUZAN MED SRL SRL | 37289464 | 8622 | 96.476 (2025) |
| ARA TOPO CONSULT SRL SRL | 25742030 | 8219 | 96.465 (2025) |
| PROFESSIONAL GRAND MASTER EVENTS S.R.L. SRL | 46024660 | 1085 | 96.446 (2025) |
| DULCE MIC S.R.L. SRL | 39609182 | 1071 | 96.440 (2025) |
| INFINITYNAILS S.R.L. SRL | 42963383 | 9622 | 96.437 (2025) |
| CARCLON SRL SRL | 35169224 | 4933 | 96.405 (2025) |
| BIACAR SRL SRL | 15686870 | 4771 | 96.380 (2025) |
| PLUG&PLAY TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 46646655 | 6201 | 96.363 (2025) |
| CREATIVE IMPACT LAB S.R.L. SRL | 52407709 | 6210 | 96.360 (2025) |
| NYTS AMENAJARI S.R.L. SRL | 50357280 | 4391 | 96.350 (2025) |
| VISCHI SNC SNC | 3921239 | 2562 | 96.322 (2025) |
| AGROSERVICE VALEA CHINTAULUI SRL SRL | 9627268 | 0161 | 96.307 (2025) |
| CAFFEINE COFFEE TO GO SRL SRL | 34920888 | 5630 | 96.297 (2025) |
| POTAISSA FIZIO & KINETO MEDICAL SERVICES S.R.L. SRL | 41828010 | 9604 | 96.280 (2022) |
| CAFENEA CULTURALA BONTIDA SRL SRL | 14678918 | 5630 | 96.275 (2025) |
| IMMOTECH REMOTES S.R.L. SRL | 42040361 | 4712 | 96.262 (2025) |
| BGE.ING S.R.L. SRL | 50283108 | 7112 | 96.262 (2025) |
| LA FAMME SRL SRL | 20943334 | 9621 | 96.253 (2025) |
| HUNKRAFT RESTORING SRL-D SRL | 37615250 | 4391 | 96.235 (2025) |
| LISMARK S.R.L. SRL | 47772538 | 8299 | 96.227 (2025) |
| IPEXA DESIGN SRL SRL | 36759452 | 7413 | 96.205 (2025) |
| SENSE BEAUTY SALON&SPA SRL SRL | 31065069 | 9602 | 96.202 (2025) |
| DUORIGHT S.R.L. SRL | 36196839 | 7412 | 96.192 (2025) |
| ANUMA S.R.L. SRL | 52743261 | 7412 | 96.191 (2025) |
| AIDA BEST CARE S.R.L. SRL | 45611829 | 8621 | 96.181 (2025) |
| BEGONTIN DEKOFLORI S.R.L. SRL | 40381990 | 4776 | 96.179 (2025) |
| COSTINAS IMPEX S.R.L. SRL | 49706956 | 4933 | 96.178 (2025) |
| NICOLAE EUROPEAN CARGO SRL SRL | 37621694 | 4941 | 96.175 (2025) |
| MC KAPPA IMPEX SRL SRL | 16390619 | 6820 | 96.168 (2025) |
| FLYMUSIC IMOB S.R.L. SRL | 43299721 | 9602 | 96.159 (2025) |
| AAC METAL & CO S.R.L. SRL | 39399960 | 2511 | 96.152 (2025) |
| JOYMED CARE S.R.L. SRL | 34157892 | 8690 | 96.150 (2025) |
| HAIRGONOMY S.R.L. SRL | 42129117 | 8559 | 96.145 (2025) |
| RED BY ELIZA S.R.L. SRL | 40062339 | 9621 | 96.143 (2025) |
| NOVA FUSION CONNECT S.R.L. SRL | 51968657 | 7311 | 96.139 (2025) |
| ONENSA S.R.L. SRL | 51734630 | 9313 | 96.138 (2025) |
| ROZATIM IMPEX SRL SRL | 6871364 | 4771 | 96.128 (2025) |
| ADOREX COM SRL SRL | 8306111 | 4771 | 96.121 (2025) |
| GENIUS DELIVERY S.R.L. SRL | 50208750 | 5320 | 96.114 (2025) |
| TRANSAUTO GAN SRL SRL | 28355208 | 4932 | 96.109 (2025) |
| HENIDENT AMY SRL SRL | 28191385 | 3250 | 96.103 (2025) |
| CONCEPT STUDIO BELLEZZA S.R.L. SRL | 41732577 | 9602 | 96.082 (2025) |
| KINGMAKER NAPOCA S.R.L. SRL | 47673801 | 4933 | 96.051 (2025) |
| FAMILIA SAS CONSTRUCTII S.R.L. SRL | 44226736 | 4333 | 96.050 (2025) |
| NEXT LEVEL DRIVE S.R.L. SRL | 50941769 | 8553 | 96.050 (2025) |
| VPS ARCO S.R.L. SRL | 16791670 | 7112 | 96.036 (2025) |
| KONCEPT PROPERTY MANAGEMENT S.R.L. SRL | 48509166 | 6831 | 96.032 (2025) |
| STUDIO BMSMILEPLUS S.R.L. SRL | 46491402 | 8623 | 96.000 (2025) |