Firme din Cluj
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Cluj are 85.624 de firme active, dintre care 54.149 au depus bilanț pentru 2025 — locul 2 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 126,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 130,8 mld RON, e 4,6% din totalul național (locul 3); firma medie facturează cu 26,4% sub media țării. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 7,5%.
Primele trei sectoare fac 20,5% din cifra de afaceri a județului. Cluj-Napoca concentrează 55,4% din firmele județului; urmează Florești și Turda. 62.332 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 60.474 de persoane; 83,2% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 496 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Cluj
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| CITY WOMEN`S BEAUTY S.R.L. SRL | 46721030 | 9621 | 220.020 (2025) |
| MERIT INVEST SRL SRL | 16416360 | 6820 | 220.010 (2025) |
| EMA LOOK PARTENERS S.R.L. SRL | 40567820 | 7830 | 220.000 (2024) |
| HELIDON S.R.L. SRL | 45345239 | 7020 | 220.000 (2025) |
| ELSERV SRL SRL | 16582967 | 6210 | 219.983 (2025) |
| ERICSIN COM SRL SRL | 16331507 | 5610 | 219.929 (2025) |
| SAMEDAY REPAIR S.R.L. SRL | 47093910 | 4322 | 219.927 (2025) |
| ROBOFORTIS S.R.L. SRL | 51805188 | 7112 | 219.900 (2025) |
| EVOM PRO SERVICES S.R.L. SRL | 48661791 | 8121 | 219.869 (2025) |
| ALECS COMINVEST TRAINING SRL SRL | 30872044 | 4712 | 219.831 (2025) |
| TZX SERVICE SRL SRL | 18292617 | 7111 | 219.812 (2025) |
| BALOGH FAM SRL SRL | 31515309 | 4711 | 219.787 (2025) |
| PRO KINETOSANTE SRL SRL | 37415210 | 8695 | 219.779 (2025) |
| DAVAS GLOBAL S.R.L. SRL | 44840247 | 6831 | 219.764 (2025) |
| FAVEO CAPITAL S.R.L. SRL | 28086029 | 7413 | 219.758 (2025) |
| AL MOUSA ELEGANT S.R.L. SRL | 46277078 | 4712 | 219.745 (2025) |
| SMARTIOOAPP S.R.L. SRL | 43690567 | 5320 | 219.743 (2025) |
| QA ELITE SRL SRL | 32745764 | 6201 | 219.692 (2025) |
| IRISIM VET S.R.L. SRL | 47694049 | 7500 | 219.671 (2025) |
| LIMACURSOR SRL SRL | 28226530 | 8219 | 219.653 (2025) |
| MOTIVE ARTIZANALE S.R.L. SRL | 46833971 | 1429 | 219.652 (2025) |
| CLD RETAIL CONSULTING S.R.L. SRL | 36974230 | 8299 | 219.650 (2025) |
| CSM AUTO RENT SRL SRL | 32858917 | 4511 | 219.557 (2025) |
| BLACKBLANK S.R.L. SRL | 41715517 | 7311 | 219.552 (2025) |
| CLOUDJAGO ENGINEERING S.R.L. SRL | 52594011 | 6210 | 219.440 (2025) |
| FRIEND COMPUTER SERVIMPEX SRL SRL | 5121097 | 9510 | 219.431 (2025) |
| CLOVER ADVERTISING S.R.L. SRL | 50300969 | 7311 | 219.395 (2025) |
| DON PRECIO SRL SRL | 36855883 | 4712 | 219.390 (2025) |
| ISUPPORT RO SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51488420 | 9510 | 219.389 (2025) |
| GTW INVEST SRL SRL | 22496364 | 7112 | 219.372 (2025) |
| ROTCONS SRL SRL | 14603729 | 9603 | 219.345 (2025) |
| ENDOCRINO TEAM SRL SRL | 35618480 | 8622 | 219.335 (2025) |
| DARIELL SRL SRL | 17317624 | 4120 | 219.328 (2025) |
| ITASEXPERT S.R.L. SRL | 48052888 | 6220 | 219.310 (2025) |
| QUEEN HAIR SRL SRL | 25926733 | 9621 | 219.294 (2025) |
| PAV TENCO PROCONSTRUCT S.R.L. SRL | 43195534 | 4331 | 219.280 (2025) |
| DNC CONT CONSULTING S.R.L. SRL | 38478917 | 8299 | 219.270 (2025) |
| FASTEVENT SOFT S.R.L. SRL | 38975177 | 6210 | 219.255 (2025) |
| SMART CHOICE ANALITIQ S.R.L. SRL | 45642515 | 7311 | 219.250 (2025) |
| CEZAROM CONSULTING SERVICES S.R.L. SRL | 51697671 | 8299 | 219.250 (2025) |
| HED TIME SRL SRL | 30042849 | 9621 | 219.243 (2025) |
| HARLI.HAP S.R.L. SRL | 38778191 | 5611 | 219.225 (2025) |
| GLIMS OPERATIONS S.R.L. SRL | 51287566 | 5224 | 219.178 (2025) |
| WHITE PIXELS S.R.L. SRL | 47327999 | 6210 | 219.148 (2025) |
| 4X4 CHECK AUTO S.R.L. SRL | 49807608 | 4781 | 219.139 (2025) |
| DRX S.R.L. SRL | 49549363 | 4933 | 219.125 (2025) |
| ELADALEX SRL SRL | 31018989 | 4729 | 219.066 (2020) |
| PSILOCYBIN TRADE S.R.L. SRL | 42889775 | 4619 | 219.066 (2025) |
| VIO SAND SRL SRL | 24158998 | 4932 | 219.047 (2025) |
| IRIDAVIS SRL SRL | 37536610 | 8559 | 219.040 (2025) |