Firme din Cluj
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Cluj are 85.624 de firme active, dintre care 54.149 au depus bilanț pentru 2025 — locul 2 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 126,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 130,8 mld RON, e 4,6% din totalul național (locul 3); firma medie facturează cu 26,4% sub media țării. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 7,5%.
Primele trei sectoare fac 20,5% din cifra de afaceri a județului. Cluj-Napoca concentrează 55,4% din firmele județului; urmează Florești și Turda. 62.332 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 60.474 de persoane; 83,2% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 496 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Cluj
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| REUAB ENGINEERING S.R.L. SRL | 40457410 | 7112 | 194.300 (2025) |
| MAPCHERRY LABS S.R.L. SRL | 43075562 | 6391 | 194.265 (2025) |
| ECFIN EXPERT SRL SRL | 14165912 | 6920 | 194.230 (2025) |
| DR. BOȚAN EMIL CLAUDIU-ANATOMOPATOLOG S.R.L. SRL | 44476686 | 8621 | 194.218 (2025) |
| ARHAMIS S.R.L. SRL | 51798315 | 1082 | 194.199 (2025) |
| PICODE S.R.L. SRL | 49982390 | 6201 | 194.196 (2025) |
| DIGITAL CODIFY S.R.L. SRL | 46868716 | 6210 | 194.171 (2025) |
| CALANTHA SRL SRL | 32669608 | 2042 | 194.166 (2025) |
| MARI LEGUFRUCT S.R.L. SRL | 49093363 | 4721 | 194.123 (2025) |
| 7 SISTEM SRL SRL | 15724168 | 4652 | 194.117 (2021) |
| CM ENDO V SRL SRL | 35371303 | 8622 | 194.102 (2025) |
| INFEMKONT EXIM SRL SRL | 5646895 | 6920 | 194.100 (2025) |
| COMTRAC SRL SRL | 24368604 | 4531 | 194.090 (2025) |
| JETPOINT VENTURES SRL SRL | 36488426 | 4664 | 194.083 (2025) |
| EFTIMIEDENT S.R.L. SRL | 44434982 | 8623 | 194.074 (2025) |
| KAPPACOMFORT S.R.L. SRL | 45475581 | 4933 | 194.074 (2025) |
| CRIDAN CLEAN SRL SRL | 38051311 | 8121 | 194.072 (2025) |
| BILLYLEMONMARKET S.R.L. SRL | 51622920 | 4791 | 194.067 (2025) |
| PIC AUTOMOTIVE REFINISH S.R.L. SRL | 49700171 | 9531 | 194.062 (2025) |
| WATERVERSE S.R.L. SRL | 50384048 | 4791 | 194.059 (2025) |
| COSS DESIGN STUDIO S.R.L. SRL | 35688280 | 7111 | 194.058 (2025) |
| POPILEX SPEED S.R.L. SRL | 47026430 | 4933 | 194.012 (2025) |
| SPORTWAY SRL SRL | 21844630 | 7490 | 194.010 (2025) |
| COJOCARIU SERVICES S.R.L. SRL | 44625060 | 6210 | 194.000 (2025) |
| ORDONAT APP S.R.L. SRL | 46669977 | 8121 | 193.999 (2025) |
| PRO MC CONSULTANȚĂ ȘI SERVICII S.R.L. SRL | 39129192 | 7022 | 193.975 (2025) |
| DENTAVID RX S.R.L. SRL | 37555850 | 8691 | 193.970 (2025) |
| SIA COACHING S.R.L. SRL | 36569466 | 8559 | 193.963 (2025) |
| GHIC NAILS S.R.L. SRL | 51095803 | 9622 | 193.913 (2025) |
| BFRESH BUSINESS ENTERPRISE S.R.L. SRL | 44353772 | 7311 | 193.899 (2025) |
| TERMO FLUXE-IZOLAȚII S.R.L. SRL | 43825575 | 4323 | 193.890 (2025) |
| ITP VADAUTO SRL SRL | 37759000 | 7120 | 193.870 (2025) |
| VIZAJE STUDIO S.R.L. SRL | 34605937 | 9602 | 193.855 (2025) |
| FCR GLOBAL SOLUTION S.R.L. SRL | 36373329 | 4332 | 193.854 (2025) |
| DID KIT CAR S.R.L. SRL | 46887351 | 4933 | 193.806 (2025) |
| VICODE S.R.L. SRL | 51813962 | 6210 | 193.800 (2025) |
| BUCEA EXCAVATII BLF S.R.L. SRL | 45974395 | 4312 | 193.800 (2025) |
| KIAFRANGAL S.R.L. SRL | 38835670 | 4341 | 193.800 (2025) |
| ELYSIUM FINANCE S.R.L. SRL | 21356966 | 7020 | 193.765 (2025) |
| AEM ECO TRANSILVANIA SRL SRL | 33421715 | 0111 | 193.755 (2025) |
| SAYERCHEM S.R.L. SRL | 38490260 | 2030 | 193.754 (2019) |
| VISTA SRL SRL | 16560926 | 4711 | 193.735 (2024) |
| MILNESIUM S.R.L. SRL | 40670980 | 6201 | 193.704 (2025) |
| ATELIERUL LUI UCĂ S.R.L. SRL | 37674451 | 3100 | 193.680 (2025) |
| ADCON IDEEA SRL SRL | 29291501 | 7112 | 193.664 (2025) |
| MIRONANA IMPEX SRL SRL | 11358382 | 1623 | 193.656 (2025) |
| DEV UTILITIES S.R.L. SRL | 41316010 | 6831 | 193.639 (2025) |
| STINCA IMPORT EXPORT SRL SRL | 246154 | 9630 | 193.629 (2025) |
| CRISOLUTION S.R.L. SRL | 50696600 | 8559 | 193.620 (2025) |
| TTECHINOVATIONS S.R.L. SRL | 49691375 | 6201 | 193.569 (2025) |