Firme din Constanța
Constanța
Constanța are 26.934 de firme active, dintre care 12.252 au depus bilanț pentru 2020 — 51,9% din firmele județului Constanța. Locul 1 din 70 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 102,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 79,2. Cifra de afaceri cumulată, 25,2 mld RON, e 58,3% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2019 (-0,1%).
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,3%), lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%) și restaurante (CAEN 5611, 2,8%). Localitatea are 2 localități componente, dar 99,3% din firme sunt chiar în Constanța; cea mai mare componentă, Mamaia, are 0,6%.
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| GEOTAN MULTISISTEM SRL SRL | 32143335 | 8129 | 45.219 (2025) |
| SARATOP SRL SRL | 18599299 | 6820 | 45.168 (2025) |
| TEO & YOYO SRL SRL | 29309633 | 4932 | 45.164 (2025) |
| ANDREEA WELLNESS S.R.L. SRL | 43846675 | 9604 | 45.162 (2025) |
| ROBERT FUTURE SRL SRL | 27477169 | 5520 | 45.143 (2024) |
| CARATAS SRL SRL | 1899020 | 5611 | 45.140 (2025) |
| M&N NUTRIFIT S.R.L. SRL | 47670082 | 9623 | 45.137 (2025) |
| KART CLUB SRL SRL | 1857369 | 4520 | 45.100 (2025) |
| ABC POINT SRL SRL | 36781689 | 6920 | 45.093 (2025) |
| ALICOM CUB SRL SRL | 37359420 | 9329 | 45.080 (2025) |
| SIMPLE LOOK S.R.L. SRL | 39616546 | 9621 | 45.077 (2025) |
| BLUR DOMINATE SRL SRL | 37820492 | 7420 | 45.077 (2025) |
| CORBUMOBILE S.R.L. SRL | 41298525 | 4933 | 45.037 (2025) |
| CONSDIAR S.R.L. SRL | 49921660 | 8299 | 45.000 (2025) |
| AMES SOLUTION S.R.L. SRL | 49339442 | 4312 | 45.000 (2025) |
| PERFORMANCE PROFILE SRL SRL | 15666091 | 7022 | 45.000 (2017) |
| TRICONT-EXP SRL SRL | 16848580 | 8623 | 45.000 (2025) |
| ALESSAB MAKE-UP SRL SRL | 35126568 | 8559 | 45.000 (2025) |
| GLOBAL REAL ESTATE CONSTANTA S.R.L. SRL | 49721360 | 6831 | 44.996 (2025) |
| COMPANIA DE CENTRALE ECOLOGICE SRL SRL | 30127619 | 2521 | 44.958 (2023) |
| IKIGAI MOON S.R.L. SRL | 44686343 | 8559 | 44.950 (2025) |
| LAPTE CU SUFLET S.R.L. SRL | 43734736 | 8690 | 44.940 (2025) |
| ȚOLU FAST GROUP SRL SRL | 38402170 | 4933 | 44.882 (2025) |
| IGA SERV IMOBILIARE S.R.L. SRL | 41599200 | 6831 | 44.853 (2025) |
| GUN-BIR SRL SRL | 29116624 | 4933 | 44.847 (2025) |
| SOFTWARE INTEGRATION TECHNOLOGY SRL SRL | 16400321 | 6310 | 44.800 (2025) |
| RODODENTIS SRL SRL | 15215849 | 8623 | 44.760 (2025) |
| NORD URBAN S.R.L. SRL | 38735158 | 6820 | 44.760 (2025) |
| TOURISM DISTRIBUTION INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 35474180 | 7911 | 44.754 (2024) |
| NEC LIV TRANS ACTIV S.R.L. SRL | 46203275 | 4941 | 44.750 (2025) |
| IMF HOLDING S.R.L. SRL | 49085778 | 4619 | 44.750 (2025) |
| S.S.I.INFOMAR SRL SRL | 1893507 | 5829 | 44.727 (2025) |
| HOUSE OF EMANUEL S.R.L. SRL | 42405360 | 4100 | 44.719 (2025) |
| RODOM INVEST S.R.L. SRL | 50832656 | 2511 | 44.710 (2025) |
| GENERAL EURO MONTAJ SRL SRL | 31767152 | 4120 | 44.600 (2025) |
| VINCENTTATTOO S.R.L. SRL | 46456618 | 9609 | 44.550 (2025) |
| ROA CONCEPT STUDIO SRL SRL | 33376061 | 7420 | 44.456 (2025) |
| SILCRISTUR S.R.L. SRL | 39017067 | 7420 | 44.449 (2025) |
| SEBITAN SRL SRL | 17340287 | 4933 | 44.447 (2025) |
| VASITOM SELECT SRL SRL | 34396660 | 4778 | 44.445 (2025) |
| CALIN SANT S.R.L. SRL | 42371373 | 5610 | 44.410 (2020) |
| EUROSANTIS COM IMVEST S.A. SA | 32155844 | 6820 | 44.310 (2025) |
| DESIGN & VARNISH PRINT S.R.L. SRL | 40302571 | 7414 | 44.300 (2025) |
| ABA CLAS ACCOUNT S.R.L. SRL | 38889025 | 6920 | 44.300 (2025) |
| MB MEDIA GRAPHICS SRL SRL | 21394609 | 1812 | 44.270 (2025) |
| REGINA STELELOR S.R.L. SRL | 41283613 | 4771 | 44.264 (2025) |
| RAUL'S KOBY CONSTRUCT S.R.L. SRL | 45467384 | 4120 | 44.246 (2024) |
| PREZENT SRL SRL | 2744058 | 0311 | 44.141 (2025) |
| COSERCOM VLAD SRL SRL | 35034243 | 4933 | 44.140 (2025) |
| ENISALA INVEST SRL SRL | 24246941 | 6811 | 44.132 (2025) |