Firme din Constanța
Constanța
Constanța are 26.925 de firme active, dintre care 13.281 au depus bilanț pentru 2021 — 51,9% din firmele județului Constanța. Locul 1 din 70 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 102,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 79,1. Cifra de afaceri cumulată, 34,0 mld RON, e 56,4% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 35,0%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,3%), lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%) și restaurante (CAEN 5611, 2,8%). Localitatea are 2 localități componente, dar 99,3% din firme sunt chiar în Constanța; cea mai mare componentă, Mamaia, are 0,6%.
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MIDACON SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 50554959 | 4771 | 17.152 (2025) |
| CENTRUL DE AFACERI DOBROGEA SRL SRL | 28643979 | 8559 | 17.150 (2025) |
| SC MIHAELA & IULIAN TRANS SRL SRL | 30175586 | 4933 | 17.142 (2025) |
| MIRELA CONF S.R.L. SRL | 15344800 | 1421 | 17.125 (2022) |
| BHP TUNING PERFORMANCE S.R.L. SRL | 32731386 | 9531 | 17.100 (2025) |
| BEAUTY BY ALINA S.R.L. SRL | 42124969 | 9602 | 17.063 (2025) |
| INEDITO WEB S.R.L. SRL | 43789383 | 6210 | 17.062 (2025) |
| ZILA BODY SRL SRL | 29426250 | 6820 | 17.050 (2025) |
| ANTOEMADUMA S.R.L. SRL | 44774992 | 4933 | 17.048 (2025) |
| DASTERO CONSTUR S.R.L. SRL | 39291940 | 7499 | 17.000 (2025) |
| WAVESTONE DESIGN S.R.L. SRL | 39175202 | 4120 | 17.000 (2021) |
| ANZBAN S.R.L. SRL | 51108229 | 7120 | 17.000 (2025) |
| PRACTICVISION S.R.L. SRL | 44016530 | 9529 | 17.000 (2025) |
| UX WISPIE S.R.L. SRL | 46668181 | 7412 | 16.992 (2025) |
| RWWM SRL SRL | 37176180 | 7112 | 16.964 (2017) |
| MIRART S.R.L. SRL | 52151880 | 9622 | 16.961 (2025) |
| DR. EVADIA S.R.L. SRL | 48546504 | 8622 | 16.950 (2025) |
| PHOENIX DISTRIBUTION SRL SRL | 21818291 | 3811 | 16.933 (2024) |
| PLAY IT FORWARD S.R.L. SRL | 47509370 | 7311 | 16.931 (2025) |
| EASYSTOREIT S.R.L. SRL | 44294757 | 9531 | 16.920 (2025) |
| ISOMETRIC MEDIA STUDIO SRL SRL | 17733820 | 6202 | 16.918 (2025) |
| FRUMUSEȚEA TA SRL SRL | 35955094 | 9621 | 16.911 (2025) |
| ALDEMIDA OPERATION S.R.L. SRL | 39379482 | 9329 | 16.900 (2025) |
| ROMTAXI PROMPT SRL SRL | 31421921 | 4933 | 16.891 (2024) |
| NCI DRIVE CONCEPT SRL SRL | 37032451 | 4933 | 16.881 (2025) |
| GANCEA SERVICES S.R.L. SRL | 43619176 | 4932 | 16.861 (2022) |
| ALMA DAV SRL SRL | 22320006 | 8299 | 16.860 (2025) |
| COSMETIQ SHOP SRL SRL | 33765182 | 4791 | 16.855 (2024) |
| RONASHOP S.R.L. SRL | 31975471 | 7420 | 16.855 (2025) |
| LOOK MOM I'M AN ARTIST S.R.L. SRL | 38030769 | 9003 | 16.852 (2025) |
| ARDEM CONSTRUCTION S.R.L. SRL | 46418525 | 4120 | 16.840 (2023) |
| MAT PRODUCT SRL SRL | 17515109 | 5520 | 16.819 (2025) |
| ERS WINDSERV S.R.L. SRL | 46351786 | 4321 | 16.807 (2023) |
| CERTINS SRL SRL | 23280252 | 8559 | 16.800 (2020) |
| AS MUSIC CONSTANTA S.R.L. SRL | 52447959 | 8552 | 16.800 (2025) |
| PERLA POWER S.R.L. SRL | 51145138 | 7734 | 16.800 (2025) |
| GRANZ-KETI SRL SRL | 5717090 | 4772 | 16.799 (2018) |
| AMERICAN STAR COM SRL SRL | 6397164 | 1071 | 16.760 (2025) |
| BIG LEMEX SRL SRL | 33467259 | 6820 | 16.750 (2022) |
| XFOXI 1958 V.P. S.R.L. SRL | 42840232 | 4933 | 16.716 (2024) |
| RMVAS S.R.L. SRL | 52821009 | 4933 | 16.712 (2025) |
| KAIROS ENTERPRISE S.R.L. SRL | 51868887 | 4712 | 16.681 (2025) |
| MBELECTRIC PROACTIV S.R.L. SRL | 47400100 | 4321 | 16.647 (2025) |
| CYBER PROTECT S.R.L. SRL | 46483159 | 6290 | 16.641 (2025) |
| GEA GUL SRL SRL | 18016212 | 4939 | 16.633 (2025) |
| CENTRAL PARK SRL SRL | 17896216 | 5610 | 16.600 (2023) |
| MARIMOB IDEAL SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45914253 | 3100 | 16.600 (2025) |
| ZINA STAFFING S.R.L. SRL | 40065297 | 7830 | 16.593 (2025) |
| GLOWING DIAMOND S.R.L. SRL | 52221357 | 4777 | 16.570 (2025) |
| ADRIAN & ALEXIA DRIVE S.R.L. SRL | 47669975 | 4933 | 16.560 (2025) |