Firme din Constanța
Constanța
Constanța are 26.934 de firme active, dintre care 13.288 au depus bilanț pentru 2021 — 51,9% din firmele județului Constanța. Locul 1 din 70 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 102,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 79,2. Cifra de afaceri cumulată, 34,0 mld RON, e 56,4% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 35,0%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 6,3%), lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100, 3,2%) și restaurante (CAEN 5611, 2,8%). Localitatea are 2 localități componente, dar 99,3% din firme sunt chiar în Constanța; cea mai mare componentă, Mamaia, are 0,6%.
Profil municipiu
Localități componente
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DIMAS AGRICULTURE SRL SRL | 29663842 | 6811 | 8.404 (2025) |
| NOVA PROPERTY DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 45970296 | 4100 | 8.403 (2023) |
| ZARAGOO INOX DESIGN SRL SRL | 30691366 | 2511 | 8.403 (2025) |
| TECHNICAL SHIPREPAIRS AND MAINTENANCE SRL SRL | 2754604 | 3315 | 8.400 (2025) |
| CAMI FLOWERS S.R.L. SRL | 52309921 | 4776 | 8.396 (2025) |
| MARITIME & CREW ADVISOR SRL SRL | 35807632 | 5222 | 8.370 (2025) |
| PIESE CONSTANȚA SRL SRL | 36455739 | 4532 | 8.355 (2023) |
| ANDOLARA S.R.L. SRL | 49970353 | 4721 | 8.344 (2025) |
| FIXTEEN S.R.L. SRL | 45186176 | 4711 | 8.331 (2025) |
| REGENCY HOUSE S.R.L. SRL | 6739640 | 5590 | 8.307 (2021) |
| MOLDOVA SWEET'S S.R.L. SRL | 51754564 | 4636 | 8.302 (2025) |
| DEMNEWS S.R.L. SRL | 49742878 | 6031 | 8.300 (2025) |
| ITRU SOFT SRL SRL | 23720990 | 6201 | 8.300 (2025) |
| VANIMAR BLUE COMPANY SRL SRL | 13758121 | 4719 | 8.277 (2023) |
| ODYSSEY AUTO TRANS S.R.L. SRL | 50534625 | 4941 | 8.264 (2025) |
| ONE ADVANCED BUSINESS S.R.L. SRL | 40710112 | 7020 | 8.255 (2025) |
| DELTAHAUS S.R.L. SRL | 49324751 | 4712 | 8.232 (2025) |
| DINAMIC LEADER SRL SRL | 28611977 | 0811 | 8.227 (2024) |
| SAJUN CONCEPT S.R.L. SRL | 43520031 | 8123 | 8.209 (2025) |
| INTERLEX SERVICES S.R.L. SRL | 46505940 | 8210 | 8.201 (2025) |
| ASPIRE MBC SRL SRL | 35014734 | 6820 | 8.200 (2025) |
| N&C SIA SRL SRL | 17912974 | 4933 | 8.187 (2025) |
| KIS MARA KIS SRL SRL | 37732633 | 4932 | 8.167 (2025) |
| CRISMAD TAXI SRL SRL | 33273082 | 4932 | 8.161 (2021) |
| LUNA BEAUTY LAND S.R.L. SRL | 40223559 | 9622 | 8.160 (2025) |
| COMMERCIAL DIVING SOLUTION S.R.L. SRL | 44406044 | 5222 | 8.150 (2025) |
| BELLAMI NAILS BUSINESS SCHOOL S.R.L. SRL | 46926906 | 8559 | 8.103 (2025) |
| CONDOR TURIZM IMPEX S.R.L. SRL | 39700166 | 4932 | 8.100 (2025) |
| IGUMBI FASHION SRL SRL | 34423633 | 1419 | 8.100 (2025) |
| ICHOR S.R.L. SRL | 52037525 | 8299 | 8.080 (2025) |
| M.I.D. MOBILITY S.R.L. SRL | 51967031 | 9529 | 8.069 (2025) |
| ZONA ZERO S.R.L.-D. SRL | 52556417 | 4791 | 8.038 (2025) |
| VISIOPASTEL S.R.L. SRL | 43572090 | 7022 | 8.000 (2024) |
| HTAG PROJECT ADVICE S.R.L. SRL | 42917166 | 7499 | 8.000 (2025) |
| CADROMIL-PREST SRL SRL | 10223778 | 6832 | 8.000 (2025) |
| MARCRIS LITORAL S.R.L. SRL | 47812594 | 9623 | 8.000 (2024) |
| DEKOART INOVATOR SRL SRL | 32505257 | 4333 | 8.000 (2019) |
| SOLID SCOPE S.R.L. SRL | 52193680 | 7112 | 8.000 (2025) |
| PRO CONSULTING & PERFORMANCE SRL SRL | 29788480 | 7112 | 8.000 (2025) |
| NETWORKER ACTIV SRL SRL | 30439440 | 4321 | 8.000 (2025) |
| JOYDECOR S.R.L. SRL | 40141700 | 7420 | 7.999 (2022) |
| ALCOR TOTAL CC SRL SRL | 29230830 | 4933 | 7.994 (2025) |
| STAFF INVESTMENT SRL SRL | 13732091 | 6820 | 7.961 (2025) |
| CAFFINO DAILY SOLUTIONS S.R.L. SRL | 52425691 | 4711 | 7.958 (2025) |
| SAGITARIUMELIT S.R.L. SRL | 47201728 | 6201 | 7.957 (2025) |
| NAZIRU AUTO TOWING S.R.L. SRL | 43981914 | 5221 | 7.950 (2022) |
| CARLA EVENTIVIS S.R.L. SRL | 40505339 | 8230 | 7.950 (2025) |
| EVA STORE S.R.L. SRL | 51884238 | 4761 | 7.947 (2025) |
| MANAFU SRL SRL | 2750513 | 4932 | 7.946 (2025) |
| MPU FIRM S.R.L. SRL | 46681369 | 5630 | 7.945 (2024) |