Firme din Galați
Galați
Galați are 16.401 firme active, dintre care 5.385 au depus bilanț pentru 2017 — 57,0% din firmele județului Galați. Locul 1 din 65 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 75,3 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 57,9. Cifra de afaceri cumulată, 17,5 mld RON, e 85,7% din cea a județului; firma medie facturează cu 32,4% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 11,5%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,8%), comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4711, 3,9%) și comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4712, 3,3%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| XTREME PARTS S.R.L. SRL | 52470447 | 4782 | 8.100 (2025) |
| EXPERTCONT TOTAL SOFT S.R.L. SRL | 44159513 | 6920 | 8.100 (2025) |
| FLASH QUALITY ON LINE S.R.L. SRL | 45889486 | 4791 | 8.063 (2025) |
| NEO DEVELOP SOLUTIONS SRL SRL | 36616100 | 7420 | 8.050 (2025) |
| GOLYTE CORP S.R.L. SRL | 42518092 | 6210 | 8.045 (2025) |
| VINCIT FLEET S.R.L. SRL | 51216212 | 4933 | 8.041 (2025) |
| T2K SKYLINE GROUP S.R.L. SRL | 29748531 | 4120 | 8.038 (2024) |
| FLORIMOB PH PETROLU SRL SRL | 37510076 | 6831 | 8.000 (2025) |
| GRIAM S.R.L. SRL | 50745088 | 8559 | 8.000 (2025) |
| BARITEX SRL SRL | 19116198 | 1413 | 7.975 (2025) |
| DESYAMARYLLIS S.R.L. SRL | 44329030 | 4791 | 7.925 (2025) |
| TUD PROFI CONS S.R.L. SRL | 35734808 | 4120 | 7.900 (2023) |
| CITY VISION AFI PALACE SRL SRL | 33319929 | 5221 | 7.900 (2025) |
| SAMIMEX COMPANY SRL SRL | 12171470 | 7022 | 7.876 (2024) |
| BG INVEST SRL SRL | 24301264 | 6220 | 7.825 (2024) |
| IZOTERM DRAGOȘ SRL SRL | 36486930 | 4323 | 7.800 (2025) |
| ROBERTINO MARKET S.R.L. SRL | 52405830 | 4711 | 7.788 (2025) |
| AGENȚIA DE PR ELINI S.R.L. SRL | 43691546 | 7021 | 7.700 (2024) |
| HAPPY FUN EVENTS 360 S.R.L. SRL | 46420126 | 7420 | 7.698 (2025) |
| TOP CREDIT 2025 S.R.L. SRL | 52153295 | 6492 | 7.689 (2025) |
| GRAPE ESCAPE S.R.L. SRL | 40779172 | 8559 | 7.677 (2025) |
| GEOVANTIT SRL SRL | 37347387 | 4711 | 7.667 (2025) |
| GOBUBURIDES S.R.L. SRL | 52227520 | 4933 | 7.655 (2025) |
| BIROMAX SRL SRL | 18242988 | 7020 | 7.641 (2025) |
| CRISTALINACAR 2016 SRL SRL | 36264291 | 4933 | 7.641 (2024) |
| SSERGA S.R.L. SRL | 50909180 | 8559 | 7.640 (2025) |
| AGROINVEST CONSULT S.R.L. SRL | 45913134 | 6820 | 7.595 (2025) |
| ARTPALMRO S.R.L. SRL | 42831781 | 4791 | 7.560 (2025) |
| MANAGEMENTUL SI ADMINISTRAREA INVESTITIILOR S.R.L. SRL | 42347561 | 7022 | 7.554 (2025) |
| SGPHOTOGRAPHY & ART DIRECTION S.R.L. SRL | 45913118 | 7420 | 7.552 (2025) |
| VIVA COMPANY SRL SRL | 13828294 | 4100 | 7.487 (2025) |
| OLTRAL EXPRES SRL SRL | 12476165 | 4711 | 7.461 (2025) |
| MOSCARPLE S.R.L. SRL | 38182830 | 9329 | 7.458 (2025) |
| INTEGRITY INVESTIGATIONS CONSULT S.R.L. SRL | 42414822 | 8030 | 7.458 (2022) |
| OFTALMOTEST S.R.L. SRL | 48039900 | 8690 | 7.456 (2025) |
| CONTUR CONSULTING COMPANY S.R.L. SRL | 48127301 | 7112 | 7.448 (2023) |
| CARMELINA & ELIA RENT S.R.L. SRL | 42974773 | 4941 | 7.440 (2023) |
| NEOENERG S.R.L. SRL | 49066733 | 3511 | 7.438 (2025) |
| CARFLOW AUTO S.R.L. SRL | 51959390 | 4781 | 7.438 (2025) |
| CENTRUL DE CALIFICARE SI RECALIFICARE PROFESIONALA SOCIAL TRADE SRL SRL | 14452790 | 8559 | 7.415 (2025) |
| VIZIBIL PLUS MEDIA S.R.L. SRL | 52810646 | 7311 | 7.400 (2025) |
| MEPMED LOGISTICS & HEALTY S.R.L. SRL | 43221340 | 4646 | 7.400 (2025) |
| NYA-NYA S.R.L. SRL | 51544732 | 4721 | 7.367 (2025) |
| SUBLIME BEAUTY CENTER S.R.L. SRL | 49550635 | 9622 | 7.310 (2024) |
| DYMARCAMPOL S.R.L. SRL | 39489035 | 4120 | 7.300 (2023) |
| TUKCATSPEED S.R.L. SRL | 34577373 | 4933 | 7.285 (2025) |
| AM VOINTA ACUM S.R.L. SRL | 52315575 | 8551 | 7.230 (2025) |
| BUCHIDAU SI FIII SRL SRL | 7712120 | 6820 | 7.200 (2025) |
| FRUMUSETE CU SUFLET S.R.L. SRL | 52122795 | 9622 | 7.160 (2025) |
| LOVELY NEXT S.R.L. SRL | 38827332 | 9602 | 7.120 (2025) |