Firme din Galați
Galați
Galați are 16.401 firme active, dintre care 6.471 au depus bilanț pentru 2019 — 57,0% din firmele județului Galați. Locul 1 din 65 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 75,3 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 57,9. Cifra de afaceri cumulată, 20,6 mld RON, e 83,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 31,7% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 8,5%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,8%), comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4711, 3,9%) și comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4712, 3,3%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ALEXANDRA ŞIC SRL SRL | 33808801 | 4712 | 130.422 (2025) |
| JOYCAM TECH SRL SRL | 37807221 | 2630 | 130.303 (2025) |
| GLOWDI ALI S.R.L. SRL | 39228196 | 9329 | 130.282 (2025) |
| BIG SMART LINE S.R.L. SRL | 49513920 | 7311 | 130.253 (2025) |
| DIMA ADY SRL SRL | 5768663 | 4712 | 130.253 (2025) |
| NIKOCALISTRAT CONTA S.R.L. SRL | 41006493 | 6920 | 130.250 (2025) |
| TARPAN SRL SRL | 6483532 | 4711 | 130.250 (2025) |
| NOEMYY SRL SRL | 7465470 | 4711 | 130.038 (2025) |
| STUDIIGEO S.R.L. SRL | 52162200 | 7112 | 130.004 (2025) |
| YNL BOGTEAM SRL SRL | 36000940 | 4933 | 129.938 (2025) |
| DMI TECH S.R.L. SRL | 51627021 | 3319 | 129.927 (2025) |
| DACOMARI IMOBILIARE ST S.R.L. SRL | 49143348 | 6831 | 129.835 (2025) |
| CMV CEB TRANS S.R.L. SRL | 40408921 | 4941 | 129.717 (2025) |
| CUT SOLUTIONS SRL SRL | 35317606 | 4662 | 129.464 (2025) |
| CLUB DACIA SRL SRL | 10591583 | 9311 | 129.370 (2025) |
| GALACTIC CLUB SPORT SRL SRL | 16325190 | 9311 | 129.257 (2025) |
| MONDO IMOBILIARE CONSTRUCȚII S.R.L. SRL | 50256332 | 4311 | 129.182 (2025) |
| MD LEFTER S.R.L. SRL | 49959061 | 8622 | 129.156 (2025) |
| CMB AUTO REVOLUTION S.R.L. SRL | 50057224 | 4781 | 129.137 (2025) |
| CERTICORP S.R.L. SRL | 37390395 | 7112 | 129.101 (2025) |
| TIBROTHERS CT SRL SRL | 25750555 | 4771 | 129.076 (2025) |
| LARMBEAUTY CONCEPT S.R.L. SRL | 47328773 | 9622 | 129.038 (2025) |
| TENCOGRES TEBON S.R.L. SRL | 42445896 | 4100 | 129.000 (2025) |
| FRUMUSEȚE CU STIL S.R.L. SRL | 40973933 | 9621 | 128.969 (2025) |
| BITZY GROUP S.R.L. SRL | 47558110 | 3011 | 128.835 (2025) |
| PURE EVENT MACHINE S.R.L. SRL | 39958190 | 8559 | 128.638 (2025) |
| SARACOSALEXAGRO S.R.L. SRL | 44377259 | 0111 | 128.612 (2025) |
| ADN TERMOFLEX S.R.L. SRL | 36421485 | 2223 | 128.607 (2025) |
| IS ACTIVITIES PROFESSIONAL CONSULTING SRL SRL | 27230214 | 7499 | 128.545 (2025) |
| MAD IDEAL AUTOMOBILE S.R.L. SRL | 33091943 | 4511 | 128.496 (2025) |
| ED MARALINDAR S.R.L. SRL | 46958673 | 4711 | 128.415 (2025) |
| LOREDU S.R.L. SRL | 52638070 | 1071 | 128.410 (2025) |
| DOCTOR GHEORGHIȚĂ IULIA S.R.L. SRL | 38862402 | 8622 | 128.404 (2025) |
| REMCCAL CONSULTING S.R.L. SRL | 48118826 | 8210 | 128.400 (2023) |
| SRC RAPID ROUTE SRL SRL | 37028809 | 4933 | 128.377 (2025) |
| ANDRA INSTALGAZ SRL SRL | 30129610 | 4322 | 128.230 (2025) |
| LEADPRO SRL SRL | 17666870 | 6210 | 128.149 (2025) |
| PROKONT FINANCIAL DATA SRL SRL | 25313801 | 6920 | 128.100 (2025) |
| PASSIONATE CHEF BY MIHAIL S.R.L. SRL | 43816925 | 5610 | 128.019 (2025) |
| GUARDEUM S.R.L. SRL | 39868411 | 8009 | 127.976 (2025) |
| AKYDENT SRL SRL | 15549733 | 8623 | 127.889 (2025) |
| MARMCOS 69 S.R.L. SRL | 39371527 | 4120 | 127.860 (2021) |
| VIO TOP BEAUTY S.R.L. SRL | 49413719 | 9602 | 127.824 (2025) |
| MILICA CARP S.R.L. SRL | 47498565 | 4100 | 127.770 (2025) |
| AMD ELECTRO INSTAL S.R.L. SRL | 52389769 | 4321 | 127.745 (2025) |
| STEFFANY CHISTOL S.R.L. SRL | 45792750 | 8560 | 127.705 (2025) |
| LINEA MONTAGGI SRL SRL | 35199390 | 4332 | 127.657 (2020) |
| FFS PROMEDIA VISION SRL SRL | 36082532 | 7420 | 127.650 (2025) |
| BINDETZ SRL SRL | 18530620 | 4711 | 127.553 (2025) |
| SILANCI TEAM S.R.L. SRL | 45177895 | 4321 | 127.518 (2025) |