Firme din Galați
Galați
Galați are 16.401 firme active, dintre care 7.477 au depus bilanț pentru 2021 — 57,0% din firmele județului Galați. Locul 1 din 65 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 75,3 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 57,9. Cifra de afaceri cumulată, 30,1 mld RON, e 84,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 36,9% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 41,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,8%), comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4711, 3,9%) și comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4712, 3,3%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| VAD VIO TERM S.R.L. SRL | 43626289 | 4322 | 177.166 (2025) |
| MOD DRIVER AUTO-MOTO S.R.L. SRL | 51216280 | 8553 | 177.020 (2025) |
| AVAMED SRL SRL | 15304881 | 8512 | 176.900 (2025) |
| TREND VIZUAL STORE S.R.L. SRL | 43054756 | 4321 | 176.856 (2025) |
| ML STUDIO&RECOVERY S.R.L. SRL | 46101976 | 8690 | 176.781 (2025) |
| DR. DIACONESCU CARDIOCARE S.R.L. SRL | 43810450 | 8622 | 176.522 (2025) |
| PROTEHNIC FV S.R.L. SRL | 38557336 | 7120 | 176.410 (2025) |
| EAC TOP METALS SRL SRL | 34582914 | 4672 | 176.367 (2025) |
| ATTOSOFT SERVICE SRL SRL | 31347744 | 6290 | 176.245 (2025) |
| GALA FOR BRIDE S.R.L. SRL | 43673680 | 4712 | 176.198 (2025) |
| ALESSIA TOP & TRAVEL S.R.L. SRL | 47417463 | 4932 | 176.070 (2025) |
| FII MAI DESTEPT SRL SRL | 37615447 | 4791 | 175.773 (2024) |
| TECHPRO SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45413503 | 6202 | 175.725 (2025) |
| ORCHIS GIFTS S.R.L. SRL | 50136980 | 3299 | 175.598 (2025) |
| TABASOFT IT S.R.L. SRL | 51252010 | 6210 | 175.566 (2025) |
| ALSTECH CODE S.R.L. SRL | 45629443 | 6210 | 175.550 (2025) |
| PRIMPREST CONSTRUCT S.R.L. SRL | 49177243 | 4120 | 175.450 (2025) |
| BORN2CALM S.R.L. SRL | 41127665 | 4791 | 175.304 (2025) |
| LORREEN MED S.R.L. SRL | 51331220 | 8622 | 175.139 (2025) |
| EFANGHI SRL SRL | 14401134 | 4712 | 175.058 (2025) |
| YASMINE MARINA SOFT S.R.L. SRL | 47238735 | 7022 | 175.000 (2025) |
| VALISOR TERMOIZOLAȚII S.R.L. SRL | 43291370 | 4323 | 174.904 (2025) |
| MADIN 76 RETAIL S.R.L. SRL | 44555950 | 4754 | 174.696 (2024) |
| GHERASIM APPROVES S.R.L. SRL | 42739255 | 4941 | 174.536 (2025) |
| PROSOFT S.R.L. SRL | 6674486 | 6311 | 174.477 (2022) |
| PLATINUM STNETIC S.R.L. SRL | 43001743 | 4511 | 174.413 (2024) |
| SAKIMARIS OK IMPEX S.R.L. SRL | 44059409 | 4642 | 174.409 (2025) |
| MANEA D. CORNEL CONSTRUCT SRL SRL | 35712567 | 4120 | 174.375 (2025) |
| DIZZART SRL SRL | 37739003 | 7414 | 174.355 (2025) |
| WHITE BRILIANT GROUP SRL SRL | 22671767 | 6820 | 174.342 (2025) |
| KAGESI INSTALAȚII ELECTRICE S.R.L. SRL | 41082318 | 4321 | 174.141 (2025) |
| VELINIAR BNG S.R.L. SRL | 43144980 | 6820 | 174.130 (2025) |
| MARKETING BOOST S.R.L. SRL | 50304626 | 7311 | 174.110 (2025) |
| ROCKANALYTICS S.R.L. SRL | 45037549 | 6310 | 174.057 (2025) |
| AIRDROP S.R.L. SRL | 42404160 | 1071 | 174.050 (2025) |
| VIV MGB PROTRAVEL BUSINES S.R.L. SRL | 39990990 | 4753 | 173.966 (2025) |
| ATELIER LUMINIȚA STAN S.R.L. SRL | 38768414 | 1421 | 173.935 (2025) |
| LAR CONS 2024 S.R.L. SRL | 50283701 | 4120 | 173.872 (2025) |
| ERIK DENTISTRY ESTET S.R.L. SRL | 46638024 | 8623 | 173.842 (2025) |
| AFIANS S.R.L. SRL | 52559545 | 4711 | 173.823 (2025) |
| VIO DRG SRL SRL | 25874782 | 4711 | 173.823 (2025) |
| CONTDIA ACCOUNT SRL SRL | 35456507 | 6920 | 173.713 (2025) |
| THS ENERGY RATING SRL SRL | 37436905 | 7112 | 173.614 (2025) |
| PATEMI SRL SRL | 3601676 | 4771 | 173.598 (2025) |
| MUNIR TWINS EXPERT S.R.L. SRL | 40141122 | 6920 | 173.304 (2025) |
| ENERGY REACT S.R.L. SRL | 47381866 | 4740 | 173.269 (2025) |
| ANUŢA-MIMI SRL SRL | 26963195 | 4711 | 173.182 (2025) |
| VERO BEAUTY ACADEMY S.R.L. SRL | 49792221 | 9699 | 173.074 (2025) |
| COBALT STUDIO S.R.L. SRL | 40742602 | 7410 | 173.003 (2025) |
| NEROL SRL SRL | 1629883 | 4764 | 172.956 (2025) |