Firme din Galați
Galați
Galați are 16.401 firme active, dintre care 8.232 au depus bilanț pentru 2022 — 57,0% din firmele județului Galați. Locul 1 din 65 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 75,3 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 57,9. Cifra de afaceri cumulată, 32,6 mld RON, e 83,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 36,1% peste media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 8,6%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,8%), comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4711, 3,9%) și comerț cu amănuntul nespecializat (CAEN 4712, 3,3%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TAXI 21 S.R.L. SRL | 38929154 | 5221 | 88.187 (2025) |
| EMILDULAP TRANS S.R.L. SRL | 42699568 | 4941 | 88.162 (2025) |
| ADRANOS SRL SRL | 15708855 | 4789 | 88.038 (2025) |
| MINIFERMA DAC S.R.L. SRL | 51208937 | 0111 | 88.034 (2025) |
| RALIS EVO S.R.L. SRL | 48172469 | 7020 | 88.000 (2025) |
| WIGMOND INC S.R.L. SRL | 35413387 | 9622 | 87.970 (2025) |
| TINA-M SRL SRL | 1639445 | 4712 | 87.837 (2025) |
| BSP CONSTRUCT DESIGN S.R.L. SRL | 50167510 | 4120 | 87.780 (2025) |
| G.S.T. MIRCIU SERVICE S.R.L. SRL | 47454860 | 9510 | 87.760 (2025) |
| GAVRILUX MARCONS S.R.L. SRL | 42676076 | 4120 | 87.705 (2023) |
| GRUPVEC SRL SRL | 17767360 | 6820 | 87.697 (2025) |
| CAMYNAR S.R.L. SRL | 50617747 | 5320 | 87.575 (2025) |
| FITFERICIT FUNCTIONALSTORY S.R.L. SRL | 43928244 | 9313 | 87.499 (2025) |
| THORID S.R.L. SRL | 51530850 | 4933 | 87.485 (2025) |
| LVGSERV S.R.L. SRL | 50725862 | 4672 | 87.162 (2025) |
| ADYSA TRANS SRL SRL | 22734075 | 4933 | 87.044 (2025) |
| CONT GC SRL SRL | 16296817 | 6920 | 86.975 (2025) |
| ERD TRIPLETS SRL SRL | 38392947 | 4933 | 86.975 (2025) |
| STRATEGENIX S.R.L. SRL | 49504396 | 7499 | 86.955 (2025) |
| STUDIO MAKE UP BY COSMINA S.R.L. SRL | 41175999 | 9622 | 86.900 (2025) |
| NIROLF ORIZONT SRL SRL | 37044871 | 4690 | 86.846 (2025) |
| STEF&MON STORE S.R.L. SRL | 52209949 | 4711 | 86.802 (2025) |
| SEVENTEEN SRL SRL | 8197529 | 4712 | 86.788 (2025) |
| ARROWLOGISTICS S.R.L. SRL | 40032966 | 4941 | 86.701 (2025) |
| EVOLIUM S.R.L. SRL | 48001450 | 4712 | 86.613 (2023) |
| ELECTRIC BOOST SRL SRL | 36033696 | 3312 | 86.597 (2025) |
| ANDCODMIH S.R.L. SRL | 48082579 | 4322 | 86.595 (2025) |
| ZEEDORF SRL SRL | 10963490 | 4740 | 86.557 (2025) |
| DANUBE UNIQ TEAM S.R.L. SRL | 37524683 | 9319 | 86.500 (2025) |
| VASIANMAR SRL SRL | 35942795 | 7120 | 86.440 (2025) |
| NIFLO COLOR SRL SRL | 25297145 | 4721 | 86.431 (2025) |
| LRM TRAND S.R.L. SRL | 43666011 | 5320 | 86.409 (2025) |
| DOANDRO GRUP SRL SRL | 29904630 | 0124 | 86.382 (2025) |
| K RO K ADVISOR SRL SRL | 30327048 | 9623 | 86.350 (2025) |
| ORGANIC LIFE RO S.R.L. SRL | 47853730 | 4611 | 86.326 (2023) |
| DEKORAIFU DECO S.R.L. SRL | 44610655 | 4791 | 86.237 (2025) |
| LUIZALEXIA SRL SRL | 18189833 | 4719 | 86.175 (2025) |
| BGV BOATS SRL SRL | 32460910 | 3012 | 86.112 (2025) |
| FAVORIT CATERING S.R.L. SRL | 44869901 | 5621 | 86.106 (2025) |
| PORT BAZINUL NOU SA SA | 1651384 | 5224 | 85.941 (2025) |
| INFASTRO SRL SRL | 2643630 | 9510 | 85.926 (2025) |
| PIETROSUL V. SRL SRL | 2221962 | 4791 | 85.896 (2025) |
| MARVI DUM CARS S.R.L. SRL | 41016268 | 9531 | 85.890 (2025) |
| CAROVID SRL SRL | 10615887 | 4690 | 85.881 (2025) |
| VISION BY ANABIASOF S.R.L. SRL | 45347124 | 9622 | 85.808 (2024) |
| ALX CPT S.R.L. SRL | 50428721 | 9001 | 85.723 (2025) |
| AMALIATECH SOLUTIONS S.R.L. SRL | 50717410 | 6210 | 85.700 (2025) |
| DELFINUL ALBASTRU SRL SRL | 14732537 | 4721 | 85.653 (2025) |
| MAVID COMPLET FURNITURE S.R.L. SRL | 26735472 | 9329 | 85.599 (2025) |
| STAU ÎN TAXI S.R.L. SRL | 41786488 | 4933 | 85.589 (2021) |