Firme din Iași
Iași
Iași are 30.316 firme active, dintre care 7.378 au depus bilanț pentru 2016 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 11,8 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| VICTORIA HOSPITAL AMBULATORY SRL SRL | 33069687 | 8622 | 326.237 (2025) |
| LUMSDEN S.R.L. SRL | 46849927 | 2221 | 326.127 (2025) |
| ALCOR GRANIT S.R.L. SRL | 47052588 | 4399 | 326.116 (2025) |
| VERIFICARI SOLUTII INSTALATII GAZ S.R.L. SRL | 48167900 | 4329 | 325.871 (2025) |
| CROMA OPTIK SRL SRL | 36200093 | 4778 | 325.716 (2025) |
| CONSOLE LOG S.R.L. SRL | 45533178 | 6201 | 325.655 (2025) |
| ARCA GINECOLOGIE S.R.L. SRL | 45028125 | 8622 | 325.636 (2025) |
| EVELINA BEAUTY LOOK S.R.L. SRL | 49098786 | 9622 | 325.599 (2025) |
| NASTASIU HOLDING S.R.L. SRL | 44775939 | 6210 | 325.585 (2025) |
| CONTO S.R.L. SRL | 50664781 | 6920 | 325.415 (2025) |
| AUTO TRAINING EXPERT IASI S.R.L. SRL | 44138561 | 8553 | 325.350 (2025) |
| MAGLIA-BEST S.R.L. SRL | 41718041 | 5630 | 324.927 (2025) |
| HERB & BAICU EFT HUB S.R.L. SRL | 45372497 | 8559 | 324.875 (2025) |
| EXIMO HEALTH S.R.L. SRL | 43694720 | 8623 | 324.795 (2025) |
| NIXOR HIVE TECH S.R.L. SRL | 49651877 | 6210 | 324.792 (2025) |
| LISNIC NEWTON S.R.L. SRL | 49696739 | 9621 | 324.731 (2025) |
| AFTENE IULIAN IT S.R.L. SRL | 49017048 | 6210 | 324.605 (2025) |
| SCALABLE SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51400060 | 6210 | 324.561 (2025) |
| VAN MAR HOUSE SRL SRL | 37458202 | 4511 | 324.537 (2024) |
| OPTIMA ASSET MANAGEMENT S.A. SA | 15113164 | 6820 | 324.309 (2025) |
| JAR FOOD S.R.L. SRL | 51500566 | 5611 | 324.116 (2025) |
| A.S.S.I.G. CONTABILITATE ŞI CONSULTANŢĂ FISCALĂ S.R.L. SRL | 45300580 | 6920 | 324.078 (2025) |
| EVO DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 49555012 | 6210 | 324.023 (2025) |
| ROMADRA SRL SRL | 1981188 | 4618 | 324.000 (2025) |
| PAV MAXTER S.R.L. SRL | 43451632 | 4120 | 323.964 (2025) |
| SERP STRATEGIC SOFT S.R.L. SRL | 45134843 | 6201 | 323.942 (2025) |
| MTX SANITARE SRL SRL | 36542363 | 4683 | 323.880 (2025) |
| ALYCOMIMPEX SRL SRL | 17393001 | 4751 | 323.835 (2025) |
| BLUE ICON LINK S.R.L. SRL | 49031905 | 6210 | 323.809 (2025) |
| GLADE EVENTS S.R.L. SRL | 41819992 | 8230 | 323.795 (2025) |
| EXPEDISEA S.R.L. SRL | 49733748 | 4933 | 323.685 (2025) |
| IMPULSUM MIRALEX S.R.L. SRL | 42967326 | 8299 | 323.635 (2025) |
| CUBRIO APARTMENTS S.R.L. SRL | 47515011 | 6820 | 323.435 (2025) |
| DEVIS CONSULTING S.R.L. SRL | 47398752 | 6210 | 323.400 (2025) |
| LEARN ZONE S.R.L. SRL | 39233451 | 6310 | 323.337 (2025) |
| SHERRAR TEO S.R.L. SRL | 40337499 | 9621 | 323.319 (2025) |
| ANTHROPIA S.R.L. SRL | 49677630 | 7820 | 323.252 (2025) |
| FUN CLUB EVA S.R.L. SRL | 41013229 | 9329 | 323.217 (2025) |
| DOUBLE A SHOP S.R.L. SRL | 49946983 | 6290 | 323.144 (2025) |
| BUSINESS AND COMMUNICATION RESEARCH CENTER SRL SRL | 16775100 | 7220 | 322.986 (2025) |
| PAU TRUST AYS S.R.L. SRL | 41447937 | 5630 | 322.910 (2025) |
| MULTIPRELAT SRL SRL | 35512658 | 1396 | 322.890 (2025) |
| EFIGIA TEAM S.R.L. SRL | 52223013 | 6290 | 322.850 (2025) |
| SZEGED GRUP SRL SRL | 16831103 | 4329 | 322.815 (2025) |
| SINDI TOUR SRL SRL | 23951960 | 7911 | 322.735 (2025) |
| SAB CONT IASI S.R.L. SRL | 50672237 | 6920 | 322.620 (2025) |
| COMMON GROUND S.R.L. SRL | 42295349 | 9020 | 322.611 (2025) |
| YELLOW PIPELINE S.R.L. SRL | 47974650 | 6201 | 322.548 (2025) |
| COZEMI S.R.L. SRL | 50013686 | 9621 | 322.528 (2025) |
| LUX NUTRITION S.R.L. SRL | 42310988 | 4791 | 322.431 (2025) |