Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 7.376 au depus bilanț pentru 2016 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 11,8 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PONYPARK S.R.L. SRL | 44366381 | 9329 | 850 (2025) |
| BLOOM FLOWERS DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 47921150 | 4622 | 847 (2025) |
| LILIMAR MEDICALSERV S.R.L. SRL | 45963280 | 8622 | 845 (2024) |
| CLOVERLY CO BEAUTY S.R.L. SRL | 44754820 | 4791 | 841 (2024) |
| TEHNICLAND S.R.L. SRL | 43621117 | 4791 | 841 (2025) |
| DEWVELLE S.R.L. SRL | 49870915 | 4778 | 840 (2025) |
| CSV HOLDING S.R.L. SRL | 43830350 | 6210 | 832 (2025) |
| DAV MAT TECHNO SRL SRL | 36993495 | 6311 | 831 (2017) |
| PROSPER COMPANY SRL SRL | 10100716 | 7490 | 829 (2025) |
| FLAMENGO TRADING SRL SRL | 6989077 | 4619 | 827 (2025) |
| MODERN EVENTS S.R.L. SRL | 53186711 | 8230 | 826 (2025) |
| PEPATWINS S.R.L. SRL | 49232879 | 7420 | 826 (2025) |
| LUNO SOUND STUDIO S.R.L. SRL | 52093517 | 5920 | 826 (2025) |
| C&F SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49325056 | 6831 | 800 (2025) |
| EVENTIS IDEAL S.R.L. SRL | 52320571 | 8230 | 800 (2025) |
| CREATIV IMPACT S.R.L. SRL | 43749451 | 1812 | 796 (2024) |
| PASCU ADRIAN TRANS S.R.L. SRL | 38833326 | 4933 | 792 (2025) |
| MIROSLAVA DEVELOPMENT 3 SRL SRL | 23511128 | 6811 | 777 (2025) |
| MARIA ELADI S.R.L. SRL | 43830369 | 8623 | 755 (2025) |
| PSIHOPEDIA S.R.L. SRL | 43444570 | 8699 | 740 (2025) |
| DOROTHEOS S.R.L. SRL | 51288405 | 8559 | 732 (2025) |
| MANDOR GENPROF S.R.L. SRL | 43420644 | 8559 | 700 (2024) |
| MIROSLAVA DEVELOPMENT 2 SRL SRL | 23511136 | 6811 | 691 (2025) |
| CONCEPTCONSUM SRL SRL | 37406971 | 4771 | 672 (2025) |
| ANGELYO GRUP SRL SRL | 18002730 | 4639 | 660 (2025) |
| CLOUD DIVISION SRL SRL | 35643718 | 4741 | 660 (2018) |
| NUTRITIONSENSE S.R.L. SRL | 49438659 | 8699 | 650 (2025) |
| MATER OPTICA INVEST SRL SRL | 27109469 | 4774 | 650 (2025) |
| MEDICAL OPTIC CONSULT S.R.L. SRL | 40982990 | 8690 | 650 (2025) |
| METEOR SHOP SRL SRL | 29423840 | 9623 | 650 (2025) |
| TOP MODE. FASHION SRL SRL | 25292369 | 1413 | 640 (2022) |
| VIVART ATELIER SRL SRL | 35980640 | 3299 | 629 (2025) |
| FLOR SPEED S.R.L. SRL | 47717614 | 4933 | 616 (2025) |
| ANALYTIQ OVERVIEW S.R.L. SRL | 44364020 | 4776 | 614 (2023) |
| HEMERA GLOBAL S.R.L. SRL | 43997619 | 4791 | 611 (2025) |
| POGASE FOOD S.R.L. SRL | 39394229 | 1085 | 604 (2024) |
| ALPHA SERV CONSULTING SRL SRL | 35681797 | 3831 | 600 (2020) |
| GINO LOOK STYLE SERV SRL SRL | 23351833 | 9602 | 600 (2024) |
| TRANSCONTINENTAL INVEST SRL SRL | 12742461 | 7021 | 600 (2019) |
| ALTMEDICA S.R.L. SRL | 50640901 | 8621 | 600 (2025) |
| CABANA GIULI S.R.L. SRL | 49008880 | 6820 | 597 (2025) |
| RALY FAST TRADING SRL SRL | 32401094 | 4933 | 572 (2025) |
| TRIANGLE CLUB S.R.L. SRL | 51967368 | 5630 | 570 (2025) |
| DISCIPLINAR CONTROL SECURITY S.R.L. SRL | 50791211 | 8001 | 570 (2025) |
| CALIFORNIA SRL SRL | 7735247 | 7320 | 567 (2021) |
| WIMB TRAVEL S.R.L. SRL | 44788645 | 7911 | 556 (2025) |
| OZ VENTURES S.R.L. SRL | 45984380 | 5610 | 550 (2022) |
| PARTENERIA REI S.R.L. SRL | 45100620 | 7020 | 540 (2025) |
| FIRST S.B.S. CORPORATION S.R.L. SRL | 39956823 | 4762 | 529 (2022) |
| B4B S.R.L. SRL | 51106104 | 6820 | 527 (2025) |