Firme din Iași
Iași
Iași are 30.311 firme active, dintre care 8.240 au depus bilanț pentru 2017 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 13,2 mld RON, e 62,7% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 11,6%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SMALTO TUR SRL SRL | 26586575 | 4931 | 253.188 (2025) |
| MAKE ME BEAUTIFUL S.R.L. SRL | 39703308 | 9621 | 253.165 (2025) |
| ALWAYS EVOLVE S.R.L. SRL | 49348106 | 7311 | 253.157 (2025) |
| A&I FAST LOGISTIC SPEDITION S.R.L. SRL | 43784696 | 4941 | 253.125 (2025) |
| MICRON DENTAL LAB S.R.L. SRL | 39325628 | 8623 | 253.110 (2025) |
| PASIODI PIC S.R.L. SRL | 39579340 | 4778 | 253.100 (2025) |
| DESANT SRL SRL | 4255392 | 4120 | 253.074 (2025) |
| YONNA CREATIV CORNER S.R.L. SRL | 44174963 | 7410 | 252.889 (2025) |
| ELASA INVEST S.R.L. SRL | 43362756 | 6622 | 252.881 (2025) |
| URBAX PROIECTARE CONSTRUCȚII S.R.L. SRL | 46491780 | 7112 | 252.850 (2025) |
| TIDALI GOLD S.R.L. SRL | 41861202 | 4777 | 252.834 (2025) |
| MACROCONSULT PROIECT SRL SRL | 25231175 | 7022 | 252.747 (2025) |
| SPORT TOTAL D & C SRL SRL | 31137351 | 6820 | 252.723 (2025) |
| WOLFSTAIN S.R.L. SRL | 39426223 | 4672 | 252.692 (2025) |
| FORTO TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 44873520 | 6210 | 252.674 (2025) |
| AIH 2014 S.R.L. SRL | 32898270 | 9602 | 252.651 (2025) |
| E & N REAL ESTATE S.R.L. SRL | 44601185 | 6832 | 252.631 (2025) |
| RIGHT PIXEL S.R.L. SRL | 36620836 | 6210 | 252.611 (2025) |
| FREZIA 1995 L.D. S.R.L. SRL | 7527700 | 4754 | 252.608 (2025) |
| PAMI'S CATERING S.R.L. SRL | 33530062 | 4779 | 252.580 (2024) |
| LUMINI DECO S.R.L. SRL | 39027567 | 4755 | 252.480 (2024) |
| M.A. STUDIO DE ARHITECTURĂ S.R.L. SRL | 52798585 | 7112 | 252.300 (2025) |
| VANPETRA DESIGN S.R.L. SRL | 45054329 | 7411 | 252.244 (2025) |
| DTC PROIECTARE ARHITECTURA S.R.L. SRL | 41328871 | 7111 | 252.193 (2025) |
| BONITAS PRINT SRL SRL | 34150452 | 4761 | 252.182 (2025) |
| LETS FRAME S.R.L. SRL | 47726965 | 1812 | 251.917 (2025) |
| FP SOLUTIONS S.R.L. SRL | 53050239 | 4712 | 251.842 (2025) |
| B & B VETCOM SRL SRL | 21153856 | 7500 | 251.777 (2025) |
| URBICA TATARASI S.R.L. SRL | 49492291 | 6832 | 251.683 (2025) |
| GAMON GYM CLUB SRL SRL | 12884741 | 6812 | 251.531 (2025) |
| QUANTICZEN S.R.L. SRL | 44770087 | 8559 | 251.467 (2025) |
| URBIS CONSULTING IS S.R.L. SRL | 46072641 | 4619 | 251.466 (2025) |
| IMOEST SERVICES S.R.L. SRL | 6692210 | 8121 | 251.441 (2025) |
| DIVIZIA DE CURATENIE BUCIUM S.R.L. SRL | 49797318 | 8121 | 251.427 (2025) |
| P.A. INVESTMENT SRL SRL | 15420665 | 6812 | 251.333 (2024) |
| EUROVINCI SRL SRL | 30647115 | 7112 | 251.288 (2025) |
| ELITE WHEELS S.R.L. SRL | 51615558 | 4782 | 251.228 (2025) |
| POLIAS-INSTAL SRL SRL | 17025913 | 7112 | 251.163 (2025) |
| PLANARCH S.R.L. SRL | 40089342 | 7111 | 251.073 (2025) |
| CLARITY CONCEPT ICD S.R.L. SRL | 50268116 | 8622 | 250.968 (2025) |
| HYBRIDSPARK S.R.L. SRL | 46171130 | 7711 | 250.916 (2025) |
| PIM. RO SRL SRL | 14544797 | 1812 | 250.903 (2025) |
| 33 AYA AVANGARDE SRL SRL | 29091252 | 1421 | 250.752 (2025) |
| AMENAJĂRI SRL SRL | 18428809 | 4100 | 250.736 (2025) |
| ALEXA CRINU GARDEN S.R.L. SRL | 38729237 | 4776 | 250.733 (2025) |
| TECHNICAL PROJECTS CONSULTING S.R.L. SRL | 40935174 | 7112 | 250.730 (2025) |
| FLOWERS CORNER S.R.L. SRL | 42005631 | 4776 | 250.714 (2025) |
| EUROPRECEPTA SRL SRL | 18826138 | 8559 | 250.683 (2025) |
| ACTIVE DRIVER SOLUTION S.R.L. SRL | 46471693 | 4933 | 250.649 (2025) |
| IASI CHIRIE ADMIN S.R.L. SRL | 49386150 | 6832 | 250.600 (2025) |