Firme din Iași
Iași
Iași are 30.311 firme active, dintre care 8.240 au depus bilanț pentru 2017 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 13,2 mld RON, e 62,7% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 11,6%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| LUKCOMPUTERS SOFT SRL SRL | 37518398 | 4724 | 144.163 (2025) |
| PĂSTREAZĂ-ŢI SĂNĂTATEA S.R.L. SRL | 49688612 | 8622 | 144.100 (2025) |
| IASI CITY CENTRE S.R.L. SRL | 21905916 | 6812 | 144.008 (2025) |
| MAXI RUBBER S.R.L. SRL | 45124327 | 4614 | 144.000 (2025) |
| SFERANOVA COMMUNITY S.R.L. SRL | 37934101 | 7112 | 143.917 (2025) |
| CENTRUL DE RESURSE ŞI CONSULTANŢĂ ÎN EDUCAŢIE SRL SRL | 17577616 | 7020 | 143.900 (2025) |
| 404 BUILDING WORKSHOP S.R.L. SRL | 45954517 | 7111 | 143.870 (2025) |
| GENTLEDENT S.R.L. SRL | 52385767 | 8623 | 143.755 (2025) |
| OVIDIUS STUDIO SRL SRL | 24948512 | 7420 | 143.660 (2025) |
| STADI COMP SRL SRL | 11288139 | 4617 | 143.622 (2025) |
| SAT SRL SRL | 1966080 | 9521 | 143.606 (2025) |
| FELIX INVEST SRL SRL | 8003703 | 4711 | 143.541 (2024) |
| DESIGN BY FRANK S.R.L. SRL | 40668557 | 4120 | 143.535 (2025) |
| NOBSWELL S.R.L. SRL | 16775119 | 7020 | 143.535 (2025) |
| JKR TAXI S.R.L. SRL | 39620440 | 4932 | 143.528 (2025) |
| ABPRINT DESIGN S.R.L. SRL | 40039824 | 7311 | 143.436 (2025) |
| NOKIROV TRANS S.R.L. SRL | 45279240 | 4933 | 143.402 (2025) |
| SALONUNŞPE S.R.L. SRL | 45722134 | 9621 | 143.379 (2025) |
| ARTTECH COMP SRL SRL | 36620860 | 4321 | 143.268 (2025) |
| TCI CREATIV CONSTRUCŢII S.R.L. SRL | 44439246 | 4100 | 143.218 (2025) |
| NAF SERVICII CURATENIE S.R.L. SRL | 51852120 | 8121 | 143.136 (2025) |
| COSMOFIQUE S.R.L. SRL | 47476508 | 7111 | 143.084 (2025) |
| SONOECOMED SRL SRL | 32491399 | 8622 | 143.030 (2025) |
| BLK TRADE MARKET S.R.L. SRL | 40638971 | 4791 | 143.007 (2025) |
| EAZY PLUS LIGHT SYSTEMS SRL SRL | 35946401 | 4619 | 142.965 (2025) |
| ABTM INVEST S.R.L. SRL | 43352140 | 4618 | 142.945 (2025) |
| LINGUISTIC GUIDE SRL SRL | 35742614 | 7430 | 142.940 (2025) |
| PROFES-CONT SRL SRL | 24522648 | 7022 | 142.868 (2025) |
| ORTHO LENA S.R.L. SRL | 49241508 | 8623 | 142.807 (2025) |
| VAPEPOINT OFFLINE S.R.L. SRL | 38942544 | 4791 | 142.806 (2025) |
| AMOSTEC S.R.L. SRL | 49790212 | 6210 | 142.758 (2025) |
| NERVA MENT SRL SRL | 38406210 | 4779 | 142.730 (2025) |
| GIOVINESSE BEAUTY HOUSE S.R.L. SRL | 46072692 | 9622 | 142.674 (2025) |
| TERRA REAL ESTATE SRL SRL | 9445177 | 6831 | 142.669 (2025) |
| QUASAR COMPANY TRANS DOI S.R.L. SRL | 43972134 | 4932 | 142.658 (2025) |
| SMILING POINT S.R.L. SRL | 49114474 | 8623 | 142.619 (2025) |
| CARDIO MED ALEXIS S.R.L. SRL | 46496787 | 8622 | 142.600 (2025) |
| GHEORGHIESCU SRL SRL | 33304588 | 7111 | 142.563 (2025) |
| ELENDI STYLE S.R.L. SRL | 42239942 | 4712 | 142.550 (2025) |
| TOMAG MEDICAL SRL SRL | 35734409 | 8622 | 142.516 (2025) |
| TERRACAD CONSTRUCT S.R.L. SRL | 38702827 | 7112 | 142.506 (2025) |
| PIXEL GRADE MEDIA SRL SRL | 29393897 | 6210 | 142.499 (2025) |
| ILMED MANAGEMENT S.R.L. SRL | 49484264 | 6209 | 142.415 (2025) |
| IDALIZA S.R.L. SRL | 43360950 | 6820 | 142.414 (2025) |
| HUMAN RISE AGENCY S.R.L. SRL | 44944175 | 7810 | 142.411 (2025) |
| PC & PA BUSINESS SRL SRL | 37226067 | 6820 | 142.350 (2025) |
| WHITE BEARD ACCOUNTING S.R.L. SRL | 49598099 | 6920 | 142.300 (2025) |
| SOFBC S.R.L. SRL | 48273382 | 5520 | 142.290 (2025) |
| JIMAIO SRL SRL | 35006936 | 5630 | 142.171 (2025) |
| INTELLINK S.R.L. SRL | 38773305 | 7022 | 142.163 (2025) |