Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 8.240 au depus bilanț pentru 2017 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 13,2 mld RON, e 62,7% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 11,6%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ESM MULTIMEDIA GROUP SRL SRL | 17046797 | 6201 | 7.382 (2025) |
| INTERSISTEM SRL SRL | 4190617 | 8299 | 7.373 (2022) |
| MAGIC-STAR TRADING SRL SRL | 20434691 | 4712 | 7.353 (2025) |
| FILMOIS S.R.L. SRL | 36325089 | 9531 | 7.350 (2025) |
| SUPER PĂMÂNT SRL SRL | 37486210 | 0149 | 7.350 (2025) |
| ALCO ELECTRIC SHOP S.R.L. SRL | 48070221 | 4712 | 7.347 (2025) |
| BASA BUILD SRL SRL | 36900690 | 4120 | 7.312 (2025) |
| YACASA S.R.L. SRL | 50261800 | 8559 | 7.297 (2025) |
| TRIPLET SRL SRL | 2640898 | 4711 | 7.291 (2025) |
| SPIRAL SRL SRL | 12770038 | 4321 | 7.257 (2025) |
| EMPOWERING JING S.R.L. SRL | 43402788 | 8559 | 7.250 (2025) |
| KULTURE COLLECTIVE STUDIO S.R.L. SRL | 46703521 | 5920 | 7.250 (2025) |
| ED-NA.RDM SRL SRL | 27479038 | 5610 | 7.230 (2025) |
| ROSE GAMA IMOBILIARE S.R.L. SRL | 38664111 | 6831 | 7.209 (2025) |
| TAVI EXPERT INSTAL SRL SRL | 23003952 | 4322 | 7.200 (2025) |
| ATELIER BICS S.R.L. SRL | 44090323 | 7111 | 7.167 (2025) |
| XYZ STREAM SRL SRL | 37912626 | 7311 | 7.102 (2025) |
| CASIDO GRUP SRL SRL | 1976114 | 4321 | 7.100 (2025) |
| CENTRUL DE AFACERI ȘI ASIGURĂRI SRL SRL | 30751166 | 6622 | 7.099 (2019) |
| BLACK MARIA ENGINEERING S.R.L. SRL | 39179280 | 6210 | 7.086 (2025) |
| FRESH LOOK S.R.L. SRL | 50785147 | 9621 | 7.081 (2025) |
| MEDICAL FIX S.R.L. SRL | 51910043 | 8621 | 7.040 (2025) |
| TOP1ONE BEAUTY SALON S.R.L. SRL | 41087773 | 9602 | 7.010 (2021) |
| AMBROZIE TRAINING & COACHING S.R.L. SRL | 29459690 | 8559 | 7.000 (2023) |
| PROJECT VERSATILITY S.R.L. SRL | 44903639 | 7022 | 7.000 (2025) |
| TOPSIGHT S.R.L. SRL | 47929331 | 8690 | 7.000 (2025) |
| BEST ARDAP SRL SRL | 24931758 | 5630 | 7.000 (2022) |
| THE PHAT KICKS S.R.L. SRL | 50666928 | 9002 | 7.000 (2025) |
| AMELIZA TRADING S.R.L. SRL | 43341001 | 4791 | 7.000 (2025) |
| ADMINIS S.R.L. SRL | 50632291 | 7112 | 7.000 (2025) |
| SOBEXPERT S.R.L. SRL | 49689707 | 8122 | 7.000 (2025) |
| E OPTICA SEVEN SRL SRL | 37685655 | 4774 | 6.991 (2025) |
| M/M FRUIT S.R.L. SRL | 49848764 | 4721 | 6.985 (2024) |
| GPITAX S.R.L. SRL | 51485148 | 4933 | 6.981 (2025) |
| TC CAD DESIGN S.R.L. SRL | 52535945 | 3250 | 6.970 (2025) |
| BRT ESTATE BROKER S.R.L. SRL | 44865349 | 6831 | 6.964 (2025) |
| FABWARE IDEA DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 44858104 | 7311 | 6.940 (2025) |
| AL-BOG MARION SRL SRL | 6042323 | 4711 | 6.940 (2025) |
| RMG MOJOART S.R.L. SRL | 43567840 | 6622 | 6.932 (2025) |
| DUAL CREATIVE SOLUTION SRL SRL | 16885200 | 7111 | 6.920 (2025) |
| VERITY RISE S.R.L. SRL | 49477437 | 4791 | 6.919 (2025) |
| MGV UNLIMITED S.R.L. SRL | 45445670 | 7311 | 6.910 (2025) |
| ON X UNIVERSAL S.R.L. SRL | 35681681 | 6312 | 6.890 (2019) |
| ELY ACTIVE AUTO S.R.L. SRL | 45027189 | 4933 | 6.873 (2025) |
| SEROTONINE S.R.L. SRL | 49724260 | 9602 | 6.850 (2025) |
| WAREGRADE S.R.L. SRL | 39828093 | 6210 | 6.850 (2023) |
| GALAROM SRL SRL | 3634827 | 4332 | 6.849 (2025) |
| FLO FOOD S.R.L. SRL | 43352167 | 1071 | 6.832 (2025) |
| CODING GENERATION S.R.L. SRL | 43450645 | 8560 | 6.820 (2025) |
| POMPE FUNEBRE SRL SRL | 1957171 | 3299 | 6.800 (2025) |