Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 8.240 au depus bilanț pentru 2017 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 13,2 mld RON, e 62,7% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 11,6%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| GVD CONSULTING S.R.L. SRL | 40662961 | 7020 | 4.500 (2025) |
| PUGGY'S SOLUTION S.R.L. SRL | 50621179 | 6201 | 4.500 (2025) |
| MARITEI SRL SRL | 28700640 | 9329 | 4.500 (2025) |
| TEO-DELUXE S.R.L. SRL | 48777568 | 7420 | 4.500 (2025) |
| MĂRGINEANU S.R.L. SRL | 47817605 | 8622 | 4.480 (2025) |
| COCOA SOFTWARE S.R.L. SRL | 44047668 | 6220 | 4.477 (2025) |
| BONVIDA STIL S.R.L. SRL | 46343538 | 1392 | 4.456 (2025) |
| SEVEN & EIGHT S.R.L. SRL | 43884270 | 4683 | 4.450 (2025) |
| RABBIT TRANS S.R.L. SRL | 44945030 | 4941 | 4.448 (2025) |
| POTOP.B SRL SRL | 37042633 | 4932 | 4.425 (2025) |
| PAVIOV SRL SRL | 35580563 | 4724 | 4.412 (2025) |
| OTEEA SRL SRL | 34885578 | 1392 | 4.403 (2023) |
| PERFORMANŢĂ ÎN AFACERI S.R.L. SRL | 33668287 | 7022 | 4.400 (2025) |
| METASTUDIO IASI S.R.L. SRL | 46817640 | 8690 | 4.400 (2024) |
| KUHAI S.R.L. SRL | 52093347 | 9013 | 4.367 (2025) |
| ANA'S HANDMADE BOUTIQUE S.R.L. SRL | 46116829 | 3299 | 4.366 (2025) |
| ART WORK TEAM S.R.L. SRL | 52493661 | 7810 | 4.350 (2025) |
| YAVORO BEAUTY S.R.L. SRL | 52519389 | 9621 | 4.335 (2025) |
| RODISTINS SRL SRL | 30336780 | 1421 | 4.334 (2025) |
| PACK DESIGN CREATIVE S.R.L. SRL | 53012510 | 7112 | 4.332 (2025) |
| PROINSTALCLEANER SRL SRL | 32232866 | 4322 | 4.310 (2023) |
| BIMI SRL SRL | 1962259 | 4711 | 4.304 (2025) |
| TECH STORYTELLER S.R.L. SRL | 42709866 | 6201 | 4.300 (2023) |
| PRACTICAL TRADE S.R.L. SRL | 48537921 | 4791 | 4.290 (2025) |
| UNIVERSUS TEAM BUSINESS S.R.L. SRL | 38594601 | 4100 | 4.286 (2023) |
| THORYA CAPITAL S.R.L. SRL | 52707757 | 7112 | 4.250 (2025) |
| FRIENDLY RIDERS S.R.L. SRL | 48221871 | 4939 | 4.245 (2024) |
| FAST CONCRETIA S.R.L. SRL | 46947780 | 4100 | 4.230 (2024) |
| A.G.P. BEAUTY FREELANCE S.R.L. SRL | 38667444 | 6110 | 4.216 (2020) |
| AC TEAM SALES S.R.L. SRL | 49041070 | 4791 | 4.209 (2025) |
| CARVIC-MERCATO SRL SRL | 21730350 | 5510 | 4.202 (2022) |
| IQ LIFE S.R.L. SRL | 51239011 | 8559 | 4.200 (2025) |
| NUTRI DIET SRL SRL | 36325038 | 8699 | 4.200 (2025) |
| ALUZIO S.R.L. SRL | 52344708 | 4725 | 4.182 (2025) |
| LIMESOFT S.R.L. SRL | 52255724 | 6210 | 4.181 (2025) |
| L.S.R.INTERACTIV OFFICE S.R.L. SRL | 39202072 | 7430 | 4.150 (2025) |
| SEREINMED S.R.L. SRL | 51869653 | 8622 | 4.138 (2025) |
| DEADURA CONCEPT S.R.L. SRL | 41304112 | 9329 | 4.137 (2023) |
| LAU UNIVERSAL SRL SRL | 10365322 | 4641 | 4.123 (2025) |
| EDUPLAY CENTER S.R.L. SRL | 52121110 | 9329 | 4.100 (2025) |
| BIT MATRIX SRL SRL | 34570090 | 8220 | 4.100 (2021) |
| LUXURY BAGS ITALIA S.R.L. SRL | 52093525 | 4712 | 4.069 (2025) |
| MEGA TELONE SPEDITION S.R.L. SRL | 42204510 | 4933 | 4.063 (2025) |
| TEO'S ROASTERY S.R.L. SRL | 49847947 | 1083 | 4.050 (2025) |
| XDENT ART S.R.L. SRL | 52896737 | 3250 | 4.040 (2025) |
| DEVALETO S.R.L. SRL | 15972198 | 7111 | 4.031 (2025) |
| MOLDTEL SRL SRL | 26632060 | 6190 | 4.000 (2025) |
| MIDAS TENDERING SRL SRL | 37593888 | 7112 | 4.000 (2025) |
| SENZOFIT BEAUTY S.R.L. SRL | 46743925 | 8690 | 4.000 (2024) |
| MADEXCONT SRL SRL | 9323439 | 6920 | 4.000 (2025) |