Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 8.240 au depus bilanț pentru 2017 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 13,2 mld RON, e 62,7% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 11,6%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DIVERS LOG ACT S.R.L. SRL | 45540965 | 7320 | 1.991 (2025) |
| NEO ADAMED S.R.L. SRL | 43465360 | 8621 | 1.980 (2025) |
| PIFFSY S.R.L. SRL | 51623305 | 4791 | 1.966 (2025) |
| DIACONU MOBILE APPS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 38455506 | 6201 | 1.965 (2025) |
| FINANŢAREFIRME S.R.L. SRL | 39414393 | 4933 | 1.965 (2025) |
| DIADRIS SRL SRL | 21531501 | 6920 | 1.955 (2025) |
| PHOENIX DENTISTRY S.R.L. SRL | 39903292 | 3250 | 1.950 (2025) |
| DENTORIA CLINIC S.R.L. SRL | 40244861 | 8623 | 1.940 (2025) |
| MODERN TAILORING SRL SRL | 36467482 | 1413 | 1.940 (2016) |
| ELECTRICAL SOLUTIONS AND EQUIPMENTS SRL SRL | 30840654 | 8730 | 1.920 (2025) |
| ZIZIBETH IMPEX SRL SRL | 29242479 | 9622 | 1.902 (2025) |
| MUAN S.R.L. SRL | 47721291 | 5320 | 1.897 (2025) |
| SKORILLO BIJOUX S.R.L. SRL | 13301684 | 4777 | 1.827 (2025) |
| ARIADNA HOUSE SRL SRL | 17142573 | 4690 | 1.817 (2023) |
| RED FLAMINGO S.R.L. SRL | 52609767 | 9621 | 1.800 (2025) |
| 360 SNAP S.R.L. SRL | 48407263 | 7420 | 1.800 (2024) |
| KLINK OPTICS SRL SRL | 26058669 | 4774 | 1.800 (2025) |
| VICTORIA VMF SRL SRL | 37178016 | 4791 | 1.800 (2025) |
| BIODAM CONSTRUCT SRL SRL | 28295874 | 4941 | 1.800 (2025) |
| NIKOLAKIS ART S.R.L. SRL | 42157249 | 4120 | 1.800 (2025) |
| TEAM SPORTS LAB S.R.L. SRL | 41233100 | 7219 | 1.800 (2025) |
| THE STARTUP FACTORY S.R.L. SRL | 46701938 | 6209 | 1.792 (2025) |
| MECANICA BUCIUM SA SA | 13134101 | 2811 | 1.790 (2025) |
| TRENDELO S.R.L. SRL | 52919881 | 4712 | 1.778 (2025) |
| R&A SMART ACCOUNTING S.R.L. SRL | 52130070 | 8299 | 1.776 (2025) |
| LICITAŢIIPUBLICE.RO GOLD SRL SRL | 33602061 | 6311 | 1.759 (2020) |
| SOLE FLAVIEWS MEDIA S.R.L. SRL | 50149450 | 7420 | 1.750 (2025) |
| DIGITAL EQUITY S.R.L. SRL | 52483781 | 4771 | 1.740 (2025) |
| STIL IMOBIL IASI S.R.L. SRL | 48840606 | 6812 | 1.734 (2025) |
| IOAN & HUSU SRL SRL | 38412211 | 4933 | 1.725 (2021) |
| CĂTĂ MONUMENT SRL SRL | 36620941 | 4399 | 1.706 (2018) |
| PRESTON CONSULTING SRL SRL | 32842139 | 7022 | 1.700 (2025) |
| ONOFREI LOGISTICS S.R.L. SRL | 47179299 | 4941 | 1.700 (2023) |
| URSEVENTS S.R.L. SRL | 47771214 | 5630 | 1.700 (2025) |
| RUVISAM SRL SRL | 30772460 | 4647 | 1.666 (2019) |
| STS MEDIA SRL SRL | 33940151 | 4791 | 1.657 (2025) |
| HOLLYCUSTOM S.R.L. SRL | 50712005 | 4520 | 1.650 (2025) |
| EXEND SOLUTIONS SRL SRL | 16009375 | 4644 | 1.647 (2024) |
| FEEL PRINT SRL SRL | 27952240 | 1812 | 1.642 (2025) |
| DACRAL-AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 16261258 | 6622 | 1.640 (2023) |
| MAXIMUS PRO CONSULTING S.R.L. SRL | 50664730 | 7490 | 1.635 (2025) |
| TULIPE NOIRE SRL SRL | 3912443 | 4724 | 1.633 (2025) |
| GAME GOLD SRL SRL | 25608640 | 5630 | 1.603 (2016) |
| FIRESC AROME APRINSE S.R.L. SRL | 51172752 | 3299 | 1.602 (2025) |
| ALGORITM CARE S.R.L. SRL | 30548804 | 8710 | 1.600 (2025) |
| SOFISTICAKE S.R.L. SRL | 40654764 | 1071 | 1.590 (2025) |
| SOLEVENTO ENERGIE S.R.L. SRL | 47187623 | 3512 | 1.580 (2025) |
| SMILE PLEASE S.R.L. SRL | 49483463 | 8121 | 1.568 (2024) |
| MIKKO TOPSELL S.R.L. SRL | 51073945 | 4712 | 1.564 (2025) |
| ACULAR BEAUTY S.R.L. SRL | 48964914 | 9622 | 1.550 (2025) |