Firme din Iași
Iași
Iași are 30.316 firme active, dintre care 8.470 au depus bilanț pentru 2018 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 15,0 mld RON, e 62,7% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 13,5%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| AUTO. EXPERTS SRL SRL | 32064916 | 4520 | 345.172 (2025) |
| COFFEE JOUJOU S.R.L. SRL | 49251722 | 5630 | 344.852 (2025) |
| ATRIUM CLINIC S.R.L. SRL | 49772330 | 8622 | 344.445 (2025) |
| ROYAL SERVICE INSTAL S.R.L. SRL | 47435516 | 4322 | 344.357 (2025) |
| STOP.MIX SRL SRL | 28249495 | 8121 | 344.270 (2025) |
| VIOFARM IMPEX SRL SRL | 9778104 | 4773 | 344.204 (2025) |
| CREA SPAŢII S.R.L. SRL | 30548820 | 6831 | 344.194 (2025) |
| RB CONT PREST S.R.L. SRL | 45308397 | 6920 | 344.139 (2025) |
| TIVOLI OPTIK S.R.L. SRL | 44796680 | 4778 | 344.132 (2025) |
| R.N.R FOOD-DRINKS & MORE S.R.L. SRL | 48630612 | 5610 | 343.869 (2025) |
| AVALINA DECOR S.R.L. SRL | 42698554 | 4933 | 343.825 (2025) |
| HAFNER SRL SRL | 21488185 | 6201 | 343.788 (2025) |
| BIROU CONTABILITATE ANDA POPA & ASOCIAŢII S.R.L. SRL | 45819766 | 6920 | 343.612 (2025) |
| EWOFITT S.R.L. SRL | 48540919 | 9313 | 343.545 (2025) |
| HYBRID MIND S.R.L. SRL | 50863008 | 6210 | 343.510 (2025) |
| CAZACU MARIANA CONSULTING S.R.L. SRL | 36437902 | 6202 | 343.460 (2025) |
| TRYSOLVE IT S.R.L. SRL | 49831096 | 6210 | 343.411 (2025) |
| ALDOSTERON S.R.L. SRL | 50525392 | 8559 | 343.187 (2025) |
| SISTEM SERVICE FRIG S.R.L. SRL | 47581139 | 9521 | 343.124 (2025) |
| PONCE PASTRY S.R.L. SRL | 44935207 | 4933 | 343.116 (2025) |
| IMPLANT ROMANIA SRL SRL | 15970294 | 4690 | 343.100 (2025) |
| AUTOSERVIS S.R.L. SRL | 48080241 | 4520 | 343.029 (2025) |
| CLUBUL SMARTY AMCR S.R.L. SRL | 44552767 | 8559 | 342.985 (2025) |
| LD BULA CLEANING S.R.L. SRL | 40885149 | 8121 | 342.974 (2025) |
| VLADUNGUREANU-IMAGISTICĂ S.R.L. SRL | 49598153 | 8622 | 342.933 (2025) |
| PAD CONCEPT S.R.L. SRL | 50374400 | 1512 | 342.917 (2025) |
| NOAH-MOBILA SRL SRL | 35123901 | 4332 | 342.766 (2025) |
| ALMELSTEL TRANS SRL SRL | 36123535 | 4941 | 342.638 (2024) |
| VOGUESTA COOL S.R.L. SRL | 51128846 | 4791 | 342.500 (2025) |
| AUTO CARTAS JUNIOR S.R.L. SRL | 34392502 | 8553 | 342.470 (2025) |
| VRM ORTHOART S.R.L. SRL | 42400193 | 8623 | 342.309 (2025) |
| MISCARI SERVICII S.R.L. SRL | 43794070 | 5320 | 342.210 (2025) |
| VTC PROJECT SRL SRL | 35558590 | 8299 | 342.157 (2024) |
| COST ALIMENT SRL SRL | 22827328 | 4711 | 342.145 (2025) |
| DAVORA SRL SRL | 17508500 | 7120 | 342.095 (2025) |
| VIBROTEST SRL SRL | 22282158 | 7120 | 342.029 (2025) |
| CONCEPT TIBIS S.R.L. SRL | 50332529 | 6201 | 342.008 (2025) |
| SOFTFID S.R.L. SRL | 46866103 | 6202 | 341.910 (2025) |
| ALGORA GRUP EXPERT SRL SRL | 29929970 | 6920 | 341.800 (2025) |
| AUTO PRO MOTOR DRIVER S.R.L. SRL | 31707339 | 8553 | 341.640 (2025) |
| MENTUNIA GRUP S.A. SA | 6955295 | 0121 | 341.562 (2025) |
| PICCOLO-MAGAZIN SRL SRL | 6100831 | 6820 | 341.558 (2025) |
| GIGA ROM SRL SRL | 16928573 | 5610 | 341.288 (2025) |
| MPS MAKEUP ROOM S.R.L. SRL | 48464951 | 9622 | 341.254 (2025) |
| SMART VALUER S.R.L. SRL | 45135849 | 6832 | 341.184 (2025) |
| PANATE TEAM S.R.L. SRL | 46652460 | 1071 | 341.182 (2025) |
| NUTRI CLINIC CONCEPT S.R.L. SRL | 41119948 | 4729 | 341.030 (2025) |
| NEUROGEN MED S.R.L. SRL | 45550497 | 8622 | 341.021 (2025) |
| SERGIUHELLDRAGOON SRL SRL | 35655488 | 5911 | 340.977 (2025) |
| BUSINESS H-RESOURCES S.R.L. SRL | 41046110 | 7810 | 340.933 (2025) |