Firme din Iași
Iași
Iași are 30.311 firme active, dintre care 8.469 au depus bilanț pentru 2018 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 15,0 mld RON, e 62,7% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 13,5%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| COSMIC ART S.R.L. SRL | 40614646 | 9329 | 150.516 (2025) |
| FLX RIDE S.R.L. SRL | 52710019 | 4933 | 150.425 (2025) |
| REBORN TERAPY S.R.L. SRL | 34119465 | 8623 | 150.405 (2025) |
| SALON DIAMONDS SRL SRL | 32877854 | 9622 | 150.381 (2025) |
| FINA ONU SRL SRL | 5787312 | 4639 | 150.300 (2025) |
| ALCOR PRO CONSULT SRL SRL | 7048090 | 7112 | 150.300 (2025) |
| KIT2 CONCEPT S.R.L. SRL | 53049005 | 6820 | 150.254 (2025) |
| CHEVY TAXI SRL SRL | 18493807 | 4933 | 150.227 (2025) |
| VETIS MEDICAL S.R.L. SRL | 50148624 | 7500 | 150.130 (2025) |
| IDEAL SPACE SRL SRL | 23700399 | 4321 | 150.127 (2025) |
| CHIC & CHOC SRL SRL | 5029954 | 4711 | 150.113 (2025) |
| LA EDY & SRL SRL | 3912389 | 9602 | 150.106 (2025) |
| GABRISA SRL SRL | 24509851 | 4711 | 150.090 (2025) |
| STOMATOLOGIEIOANBOTEZ S.R.L. SRL | 46442108 | 8623 | 150.053 (2025) |
| PRO TOBY COMPANY SRL SRL | 16716198 | 7112 | 150.000 (2025) |
| EVENTS MAR CONSULT S.R.L. SRL | 41657025 | 4100 | 150.000 (2025) |
| REAL CONFIDENT S.R.L. SRL | 38776921 | 4110 | 150.000 (2024) |
| ARCOHAL S.R.L. SRL | 48825053 | 7111 | 149.949 (2025) |
| PAMEX HUMAN RESOURCE S.R.L. SRL | 41631068 | 7830 | 149.910 (2025) |
| DR. H DENTAL S.R.L. SRL | 35173462 | 8623 | 149.853 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ DE GRADUL I CONCRET SC | 28139174 | 9531 | 149.836 (2025) |
| SBV BEST CONSULTING S.R.L. SRL | 44839196 | 6203 | 149.836 (2025) |
| CAMAND STOM SRL SRL | 17331238 | 8623 | 149.830 (2025) |
| VIVAKANEPA S.R.L. SRL | 48616073 | 0163 | 149.827 (2025) |
| SEKONDA SRL SRL | 9239509 | 9525 | 149.791 (2025) |
| ARTEMIS TEAM SRL SRL | 28518089 | 4763 | 149.695 (2024) |
| PEDIATRIKA S.R.L. SRL | 50428225 | 8622 | 149.666 (2025) |
| MOBEL RENT S.R.L. SRL | 51239003 | 6820 | 149.652 (2025) |
| PLAYWINCOLLECT S.R.L. SRL | 43767911 | 9329 | 149.634 (2025) |
| SEMA & SORY SRL SRL | 17313550 | 4933 | 149.622 (2024) |
| DANITO CONTEXPERT SRL SRL | 27702228 | 6920 | 149.550 (2025) |
| ICON DENTAL SRL SRL | 35900030 | 8623 | 149.508 (2025) |
| ORLMAB S.R.L. SRL | 51246604 | 8622 | 149.502 (2025) |
| MVZ AUTODESIGN S.R.L. SRL | 45391642 | 4781 | 149.453 (2025) |
| CHRIS BUSINESS S.R.L. SRL | 39391516 | 7020 | 149.400 (2025) |
| GOLDEN COM SRL SRL | 9623355 | 4729 | 149.322 (2025) |
| FLAGMAN ROM INVEST S.R.L. SRL | 45776770 | 4322 | 149.309 (2025) |
| FAST ŞTEF TRANS S.R.L. SRL | 49572366 | 4941 | 149.270 (2025) |
| EXPERT-AUDIT COMPANY SRL SRL | 19246449 | 6920 | 149.267 (2025) |
| EUROJOB CONNECT S.R.L. SRL | 50667818 | 7810 | 149.103 (2025) |
| COMPLEX AURORA SRL SRL | 14266453 | 4711 | 149.037 (2025) |
| CONTABILITATE EXPERT PLUS S.R.L. SRL | 40471546 | 5520 | 149.008 (2025) |
| E.C. OIL SRL SRL | 5069940 | 4690 | 148.980 (2025) |
| TAILUP ADV S.R.L. SRL | 44320287 | 7111 | 148.854 (2025) |
| OBIS LINE SRL SRL | 30990376 | 4771 | 148.839 (2025) |
| N&F CONSTRUCT S.R.L. SRL | 47771311 | 4100 | 148.803 (2025) |
| OBSTETRICAMEDICAL S.R.L. SRL | 46100806 | 8622 | 148.784 (2025) |
| DYO WASH AUTO SPA S.R.L. SRL | 50769176 | 9531 | 148.765 (2025) |
| ARIA-STOMATOLOGIE S.R.L. SRL | 49870842 | 8623 | 148.686 (2025) |
| NORD SAFE SRL SRL | 19121119 | 7499 | 148.650 (2025) |