Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 8.469 au depus bilanț pentru 2018 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 15,0 mld RON, e 62,7% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 13,5%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SABI LOGISTIC & CO S.R.L. SRL | 39993511 | 5225 | 85.208 (2025) |
| DEBONUS S.R.L. SRL | 52419487 | 4740 | 85.165 (2025) |
| SOLOVOV FAMILY S.R.L. SRL | 51642366 | 4777 | 85.163 (2025) |
| GLOBAL DATA HAVEN S.R.L. SRL | 51063569 | 6391 | 85.150 (2025) |
| ECHIPA DE CURĂŢENIE SIRETUL S.R.L. SRL | 46098684 | 8121 | 85.148 (2025) |
| GRAND INVESTMENTS S.R.L. SRL | 49403359 | 7330 | 85.142 (2025) |
| MANIPURA S.R.L. SRL | 48934174 | 9623 | 85.050 (2025) |
| ALTEK GROUP ALUMINIU S.R.L. SRL | 51295917 | 6820 | 84.923 (2025) |
| ZAHION SRL SRL | 14346226 | 4932 | 84.909 (2025) |
| SMART HR & SAL MANAGEMENT S.R.L. SRL | 42534195 | 7820 | 84.885 (2025) |
| TAZU DANCE S.R.L. SRL | 38326005 | 8552 | 84.880 (2025) |
| XENIA SRL SRL | 3625870 | 4941 | 84.832 (2025) |
| ATELIERUL DE TRADUCERI S.R.L. SRL | 43857941 | 7430 | 84.832 (2025) |
| MARPOPAL SRL SRL | 36689969 | 4933 | 84.781 (2025) |
| RAMCONT S.R.L. SRL | 50191985 | 6920 | 84.780 (2025) |
| CENTRUL DE DIAGNOSTIC CUANTIC MED S.R.L. SRL | 41988002 | 8699 | 84.700 (2025) |
| ASSIST RSVTI S.R.L. SRL | 51953230 | 7120 | 84.660 (2025) |
| TREI A CONSTRUCT SRL SRL | 22934308 | 4120 | 84.648 (2025) |
| GIL GX COMPANY SRL SRL | 8458314 | 1439 | 84.632 (2024) |
| LIVIUFILMS S.R.L. SRL | 44920265 | 7420 | 84.610 (2025) |
| SABINI IMPEX SRL SRL | 8086156 | 6820 | 84.605 (2025) |
| CHANSONNETTE S.R.L. SRL | 39717095 | 9329 | 84.603 (2025) |
| VMM BOHOTIN SRL SRL | 24090124 | 4711 | 84.587 (2025) |
| YCN DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 47609370 | 6210 | 84.554 (2025) |
| A.R. GROUP SRL SRL | 31347264 | 9621 | 84.528 (2025) |
| WINCONSULTING ENGINEERING S.R.L. SRL | 48567019 | 7112 | 84.475 (2024) |
| CDR MANU CONSTRUCT S.R.L. SRL | 49741155 | 4120 | 84.461 (2025) |
| APTISKILL S.R.L. SRL | 41176846 | 8559 | 84.311 (2025) |
| EKC TOP DRIVE S.R.L. SRL | 48758353 | 4933 | 84.289 (2025) |
| ANALYTIC STRATEGIES S.R.L. SRL | 50438903 | 6220 | 84.227 (2025) |
| SERVICE GSM BASTIB S.R.L. SRL | 38594580 | 4740 | 84.210 (2025) |
| SINEMA LOGISTIC S.R.L. SRL | 40115719 | 9002 | 84.194 (2025) |
| G & A DESIGN DISTRICT SOLUTION S.R.L. SRL | 46537542 | 6311 | 84.162 (2022) |
| TIPOFLEX SRL SRL | 6658502 | 1812 | 84.154 (2025) |
| AIRINEI TAXI SRL SRL | 28420802 | 4933 | 84.152 (2025) |
| EMI UNIC BUSINESS S.R.L. SRL | 45750843 | 4771 | 84.001 (2025) |
| ELVIOR SRL SRL | 1960304 | 4711 | 84.000 (2025) |
| ENVISION DIAGNOSTICS S.R.L. SRL | 47619411 | 8622 | 84.000 (2025) |
| EUROAGRIPIES SRL SRL | 17563530 | 4778 | 83.966 (2024) |
| AMO ADVANCED SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49502131 | 6201 | 83.958 (2025) |
| DIRALEX S.R.L. SRL | 50683546 | 4711 | 83.877 (2025) |
| AUTO AXEL SERVICE SRL SRL | 20434713 | 4520 | 83.863 (2025) |
| CLB CODEWISE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49444928 | 6201 | 83.839 (2025) |
| DARIMED CENTER S.R.L. SRL | 50546557 | 9623 | 83.835 (2025) |
| STUDIO GETA SRL SRL | 23604073 | 9621 | 83.817 (2025) |
| FAMILY STYLE S.R.L. SRL | 52442080 | 4778 | 83.811 (2025) |
| VASITAM TAX S.R.L. SRL | 38718246 | 4933 | 83.809 (2025) |
| REACTIVE HUB SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51248621 | 6210 | 83.775 (2025) |
| MTC LUX TAXI S.R.L. SRL | 45398012 | 4932 | 83.772 (2025) |
| COLLABORATIVE SELLING S.R.L. SRL | 51433319 | 7820 | 83.716 (2025) |