Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 8.469 au depus bilanț pentru 2018 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 15,0 mld RON, e 62,7% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 13,5%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| EASYTALK SRL SRL | 32983430 | 8552 | 64.710 (2025) |
| NIKO-BOC TRANS SRL SRL | 31755247 | 4933 | 64.698 (2025) |
| RAM-DEEA UNIQUE SRL SRL | 34980120 | 4771 | 64.684 (2025) |
| F & D SOUND EVENTS S.R.L. SRL | 39602710 | 9039 | 64.650 (2025) |
| HERTMAN SRL SRL | 26452247 | 0113 | 64.638 (2025) |
| TOP AMOUNT STORE S.R.L. SRL | 42273430 | 8559 | 64.609 (2023) |
| ALLIURE L&Y S.R.L. SRL | 47656096 | 9622 | 64.600 (2025) |
| DUAL AGENCY IMOB S.R.L. SRL | 51202845 | 6831 | 64.590 (2025) |
| IMAGINARA DESIGN S.R.L. SRL | 35813006 | 7412 | 64.588 (2025) |
| UUG TOUR EUROPE S.R.L. SRL | 41807149 | 4933 | 64.530 (2025) |
| WINDHELM GROUP S.R.L. SRL | 40301550 | 6210 | 64.512 (2025) |
| CIMEP S.R.L. SRL | 35274297 | 4933 | 64.500 (2025) |
| MARADEM EXPERT COMPANY S.R.L. SRL | 40815810 | 7112 | 64.469 (2025) |
| ANTOMAR PROPERTY MANAGEMENT S.R.L. SRL | 52836263 | 8110 | 64.445 (2025) |
| TURHAS S.R.L. SRL | 51745728 | 5612 | 64.381 (2025) |
| ATELIER IRINA ANDRONACHE S.R.L. SRL | 40638980 | 1413 | 64.351 (2025) |
| GESI TRANS TAX S.R.L. SRL | 41477199 | 4932 | 64.301 (2025) |
| VICABEAUTYRO S.R.L. SRL | 46617145 | 9622 | 64.255 (2025) |
| MONEYMAKER SRL SRL | 36937673 | 4611 | 64.228 (2025) |
| VALSIV SRL SRL | 34946721 | 4932 | 64.176 (2025) |
| INTACT OPTIK SRL SRL | 30115975 | 4778 | 64.151 (2025) |
| EX-ORIENTE-LUX SRL SRL | 30154800 | 4100 | 64.130 (2025) |
| PHAERIA DEV SRL SRL | 32607460 | 6210 | 64.097 (2025) |
| YOUR ENGLISH SAILING S.R.L. SRL | 49368375 | 8559 | 64.090 (2025) |
| GOLDACTIV ROM S.R.L. SRL | 45690920 | 3212 | 64.073 (2025) |
| ATTITUDE MARKETING S.R.L. SRL | 41673047 | 7311 | 63.986 (2024) |
| 24CONT S.R.L. SRL | 45660236 | 6920 | 63.984 (2025) |
| DUPĂ GARD S.R.L. SRL | 40927066 | 8130 | 63.983 (2025) |
| ADRIANA CREATIV-TRAINING & COACHING S.R.L. SRL | 51106252 | 8559 | 63.968 (2025) |
| SĂNĂTATEA REDOX S.R.L. SRL | 38991741 | 4618 | 63.931 (2025) |
| PERPETUUM TRAINING SRL SRL | 32728836 | 8559 | 63.897 (2025) |
| KORA-TEMOS SRL SRL | 27439572 | 4933 | 63.853 (2025) |
| CORY VIP S.R.L. SRL | 51464005 | 4933 | 63.820 (2025) |
| INOMEC ENGINEERING S.R.L. SRL | 34835340 | 7020 | 63.813 (2025) |
| FLOARE DE BUJOR S.R.L. SRL | 46291676 | 9001 | 63.800 (2025) |
| VOLK VERMITTLUNG S.R.L. SRL | 45005156 | 4792 | 63.789 (2025) |
| CSC RO S.R.L. SRL | 49820968 | 6201 | 63.758 (2025) |
| ACID URBAN MEDIA SRL SRL | 37272829 | 6391 | 63.736 (2025) |
| GESTIO TAX S.R.L. SRL | 51446459 | 7020 | 63.731 (2025) |
| WIMB CONT S.R.L. SRL | 47736691 | 6920 | 63.675 (2025) |
| NICOLAS FABIAN SRL SRL | 8331310 | 8299 | 63.621 (2025) |
| LINKING JOB S.R.L. SRL | 41222217 | 7820 | 63.604 (2025) |
| DOMINA RO S.R.L. SRL | 51991218 | 5225 | 63.575 (2025) |
| ALI EXPERT OFICE SRL SRL | 25499322 | 6920 | 63.550 (2025) |
| MONDEN EXPRESS S.R.L. SRL | 36268668 | 4933 | 63.483 (2025) |
| AMC OP S.R.L. SRL | 49090073 | 8211 | 63.480 (2025) |
| TED DECOR ART S.R.L. SRL | 44099454 | 4334 | 63.470 (2022) |
| LUX TAXI IAŞI S.R.L. SRL | 52292854 | 6190 | 63.470 (2025) |
| CAERS TAXI S.R.L. SRL | 43067756 | 4933 | 63.454 (2025) |
| KNX EVENTS S.R.L. SRL | 36876185 | 9039 | 63.449 (2025) |