Firme din Iași
Iași
Iași are 30.311 firme active, dintre care 9.948 au depus bilanț pentru 2019 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 18,0 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 19,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| YOUNG CLUB GYM S.R.L. SRL | 49000348 | 9313 | 268.937 (2025) |
| CAFE-BAR DRE S.R.L. SRL | 41655415 | 5630 | 268.751 (2025) |
| ILCHARLIEEVENTS S.R.L. SRL | 44372537 | 8230 | 268.744 (2023) |
| MATVAS CONSULT S.R.L. SRL | 49148833 | 0910 | 268.451 (2025) |
| A & I CLEAN STEP SRL SRL | 26555200 | 8121 | 268.430 (2025) |
| G.E.C.A.F. IASI S.R.L. SRL | 47471519 | 6920 | 268.344 (2025) |
| ANG CONSULT IT S.R.L. SRL | 45005210 | 7022 | 268.247 (2025) |
| C & A EXPERT SRL SRL | 14650178 | 6920 | 268.167 (2025) |
| TMC MANAGEMENT SRL SRL | 31829930 | 6820 | 268.156 (2025) |
| DELTA DIGITAL SRL SRL | 38310793 | 9510 | 268.135 (2025) |
| SIMPLY DIGITAL HRS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51842631 | 7820 | 268.134 (2025) |
| A & A LONGAVIT SRL SRL | 18781397 | 6820 | 268.052 (2025) |
| DEZVĂLUIREA CM S.R.L. SRL | 39348834 | 5812 | 268.000 (2025) |
| TILLIA TRAINING S.R.L. SRL | 48177865 | 8559 | 268.000 (2025) |
| KAMY-STEF SRL SRL | 18509679 | 4711 | 267.987 (2025) |
| MENDISDENT S.R.L. SRL | 42032849 | 8623 | 267.905 (2025) |
| PEPSON SRL SRL | 7585719 | 5630 | 267.823 (2025) |
| CAPITAL UMAN SRL SRL | 23945135 | 4712 | 267.801 (2025) |
| ATELIERUL MOBISTIL S.R.L. SRL | 51228667 | 3100 | 267.743 (2025) |
| ANK & LUK MODEL SRL SRL | 27884103 | 1392 | 267.650 (2025) |
| OBGYN-TMC SRL SRL | 36070961 | 8622 | 267.604 (2025) |
| S.T.I. ENTERPRISE S.R.L. SRL | 47573527 | 4789 | 267.526 (2025) |
| AVADACONSULTING S.R.L. SRL | 41701120 | 6619 | 267.393 (2025) |
| ATELIER KUBU 42 SRL SRL | 31254556 | 7111 | 267.363 (2025) |
| GEOTECHNIK SVIS SRL SRL | 28872603 | 7112 | 267.200 (2025) |
| SIGNIFER S.R.L. SRL | 47427246 | 6210 | 267.176 (2025) |
| VARVET S.R.L. SRL | 50380968 | 7500 | 267.175 (2025) |
| PRO HR S.R.L. SRL | 49438748 | 7820 | 267.087 (2025) |
| BIG STORE IASI S.R.L. SRL | 51967287 | 4712 | 267.080 (2025) |
| XEBEC S.R.L. SRL | 45133538 | 6201 | 267.039 (2025) |
| LETS MOVE SRL SRL | 36974892 | 4711 | 267.025 (2025) |
| BYTESIZE SOFTWARE SRL SRL | 22514002 | 6210 | 266.976 (2025) |
| MIRCEATEC S.R.L. SRL | 42750954 | 7120 | 266.962 (2025) |
| MARIO 2005 SRL SRL | 17271004 | 4776 | 266.859 (2025) |
| ONE TOUCH DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 42718074 | 4775 | 266.713 (2025) |
| TRUE IMAGE SRL SRL | 38300536 | 6920 | 266.650 (2025) |
| DELTABIT EUROPE S.R.L. SRL | 52508983 | 4619 | 266.643 (2025) |
| NUTRI FARM FEED S.R.L. SRL | 30559692 | 4619 | 266.635 (2025) |
| EDIL RMN TUR S.R.L. SRL | 40382732 | 4933 | 266.587 (2025) |
| CLOTHES 4ALL SRL SRL | 34222001 | 9510 | 266.583 (2025) |
| MASTERESCAPE SRL SRL | 34542278 | 9329 | 266.561 (2025) |
| ORTO FLUX SRL SRL | 26441892 | 8623 | 266.535 (2025) |
| NETMAN RO S.R.L. SRL | 50302005 | 6110 | 266.518 (2025) |
| TRANS SUCCES S.R.L. SRL | 48777550 | 4941 | 266.455 (2025) |
| STREET FOOD SRL SRL | 36048441 | 5610 | 266.411 (2025) |
| TRANSIASI S.R.L. SRL | 49733853 | 4942 | 266.411 (2025) |
| ENDODENTIUM SRL SRL | 35635391 | 8623 | 266.204 (2025) |
| DORDUM MLD S.R.L. SRL | 44163131 | 4711 | 266.137 (2024) |
| ALBOOM SRL SRL | 38029527 | 7311 | 266.049 (2025) |
| SOCIETATEA PROFESIONALĂ DE CONSILIERI JURIDICI EUROLEX SRL SRL | 7586579 | 6910 | 266.030 (2025) |