Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 9.948 au depus bilanț pentru 2019 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 18,0 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 19,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| FRIZERIA LUCA S.R.L. SRL | 42463469 | 9602 | 41.060 (2025) |
| SIALCO TRADING SRL SRL | 9590053 | 4681 | 41.058 (2025) |
| AR BEAUTY & BARBER S.R.L. SRL | 49356508 | 9621 | 41.056 (2025) |
| KATERINA FIT S.R.L. SRL | 47340564 | 9319 | 41.040 (2025) |
| ADVERS DANCE S.R.L. SRL | 48624327 | 8552 | 41.030 (2025) |
| ARNIKAHOME S.R.L. SRL | 46978280 | 1392 | 41.027 (2025) |
| BEL RO CONSULT SRL SRL | 20632060 | 7020 | 40.997 (2023) |
| SORI-JUST SRL SRL | 33004424 | 4933 | 40.965 (2025) |
| SOCIETATE PROFESIONALA DE CONSILIERI JURIDICI-IURISCONSULTI SRL SRL | 17199979 | 6910 | 40.950 (2025) |
| IVN VISION S.R.L. SRL | 52501586 | 7311 | 40.940 (2025) |
| PRIVILEGE EVENTS S.R.L. SRL | 40163228 | 9329 | 40.902 (2024) |
| PAUL TEXTIL SRL SRL | 33829251 | 4771 | 40.830 (2025) |
| MARGRE 20 S.R.L. SRL | 44065931 | 4932 | 40.801 (2025) |
| CCG S.R.L. SRL | 51531031 | 6391 | 40.787 (2025) |
| MRT ALEMAR DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 45111890 | 6831 | 40.722 (2025) |
| MCI TAXI S.R.L. SRL | 48212512 | 4933 | 40.674 (2025) |
| MULER DEG S.R.L. SRL | 42240610 | 4933 | 40.637 (2025) |
| REFILL TECH SRL SRL | 34916054 | 9511 | 40.625 (2025) |
| ROXANA GHIBA COACHING S.R.L. SRL | 39596023 | 7022 | 40.599 (2025) |
| AMBRO SRL SRL | 1970189 | 3299 | 40.527 (2025) |
| SOCIETATE PROFESIONALĂ DE CONSILIERI JURIDICI "PRIORI CONSULT" SRL SRL | 18802600 | 6910 | 40.500 (2025) |
| EDITURA SF. MINA DISTRIBUTION SRL SRL | 15085692 | 4649 | 40.456 (2025) |
| BRINZACC SRL SRL | 31713411 | 7021 | 40.455 (2023) |
| FOTO ALEXE SRL SRL | 1964985 | 7420 | 40.422 (2025) |
| AISB INVEST MOLDOVA S.R.L. SRL | 40954125 | 6832 | 40.410 (2025) |
| AGAT R CEZARUS SRL SRL | 16294026 | 4742 | 40.370 (2025) |
| ALPECO GRIG IMPEX SRL SRL | 18651095 | 4779 | 40.314 (2025) |
| DEDALIS CRAFT SRL SRL | 29843681 | 7311 | 40.307 (2025) |
| LORAC ART S.R.L. SRL | 50358243 | 8552 | 40.272 (2025) |
| NORD SALES SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49199527 | 4712 | 40.230 (2025) |
| ACA ART CONCEPT S.R.L. SRL | 49696755 | 9621 | 40.202 (2025) |
| CILI & CHILI IMAGE S.R.L. SRL | 46356520 | 5911 | 40.167 (2024) |
| LCH SMILES & CARE S.R.L. SRL | 48689598 | 8623 | 40.116 (2024) |
| LARAVIA S.R.L. SRL | 52284940 | 4711 | 40.101 (2025) |
| EZENAR4U.COM S.R.L. SRL | 50824190 | 4791 | 40.052 (2025) |
| CHEPSARMAR S.R.L. SRL | 42874286 | 4933 | 40.036 (2025) |
| MADRILON S.R.L. SRL | 17043740 | 6391 | 40.033 (2025) |
| VAN-VAN S.R.L. SRL | 49166465 | 5630 | 40.001 (2025) |
| FARM ADMINISTRARE IMOBILE S.R.L. SRL | 46361356 | 6820 | 40.000 (2025) |
| IVAN DUBIOV S.R.L. SRL | 46884673 | 9329 | 40.000 (2025) |
| SOULVIVA MED S.R.L. SRL | 51681578 | 8621 | 40.000 (2025) |
| RAMEDA ART S.R.L. SRL | 40521660 | 5621 | 40.000 (2025) |
| MAX COMMUNICATIONS SRL SRL | 18580768 | 6190 | 39.947 (2025) |
| TBO TECH CENTER S.R.L. SRL | 49191469 | 3250 | 39.945 (2025) |
| BRAINING-NOW SRL SRL | 38208131 | 8559 | 39.919 (2025) |
| EVELINA BUSINESS S.R.L. SRL | 51329416 | 9621 | 39.915 (2025) |
| VIPINVEST SPOT S.R.L. SRL | 46537534 | 6831 | 39.857 (2025) |
| CEX THERAPY S.R.L. SRL | 52077910 | 8699 | 39.850 (2025) |
| GENERATOR FORTE CĂTĂLIN S.R.L. SRL | 49725443 | 4120 | 39.850 (2024) |
| GO START TAXI S.R.L. SRL | 47945892 | 4933 | 39.783 (2025) |