Firme din Iași
Iași
Iași are 30.321 de firme active, dintre care 9.950 au depus bilanț pentru 2019 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,3. Cifra de afaceri cumulată, 18,0 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 19,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| N.T. CONSTRUCT S.R.L. SRL | 18157416 | 4100 | 960.667 (2025) |
| MOLDOPART SRL SRL | 28633851 | 4672 | 960.115 (2025) |
| ZFOOD S.R.L. SRL | 46318615 | 5611 | 960.102 (2025) |
| OFCURS-B S.R.L. SRL | 47544130 | 4791 | 959.744 (2025) |
| TAHANY CONSTRUCT SRL SRL | 22282247 | 4683 | 959.173 (2025) |
| SHARK DENTAL CENTER S.R.L. SRL | 39522956 | 8623 | 958.981 (2025) |
| STANDARD DRUM SRL SRL | 32688006 | 7112 | 958.878 (2025) |
| DMD HOUSE DESIGN S.R.L. SRL | 45235198 | 4333 | 958.729 (2024) |
| ONUR SYSTEM S.R.L. SRL | 27910830 | 4619 | 958.489 (2025) |
| URBANPOTATO S.R.L. SRL | 39636730 | 1039 | 958.103 (2025) |
| SANDRA MATEI INVEST S.R.L. SRL | 42032873 | 8110 | 958.063 (2025) |
| NEW SMART SOLAR ENERGY S.R.L. SRL | 47355786 | 4321 | 957.688 (2025) |
| ETM MARKETING S.R.L. SRL | 46357428 | 4664 | 957.093 (2025) |
| TRIAD GRUP SRL SRL | 9063584 | 1421 | 957.092 (2025) |
| MARCUS-AKIM S.R.L. SRL | 45527389 | 4724 | 956.984 (2025) |
| BLUE-CACHE WORKS S.R.L. SRL | 44276068 | 4724 | 956.824 (2025) |
| CAESARS COUTURE SRL SRL | 36635845 | 8299 | 956.143 (2025) |
| SCHONER HAUSBAU S.R.L. SRL | 45396593 | 4120 | 956.113 (2025) |
| ARTEHNIS INFRASTRUCTURE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 41360449 | 7112 | 955.973 (2025) |
| ADC TRANSS S.R.L. SRL | 49374881 | 4941 | 955.767 (2025) |
| SECURASIG S.R.L. SRL | 40812546 | 6622 | 955.290 (2025) |
| INESA PARK SRL SRL | 32486635 | 4724 | 955.266 (2025) |
| CELLPROF SERVICE S.R.L. SRL | 44100931 | 2829 | 954.868 (2025) |
| PROCEED SRL SRL | 24586358 | 4664 | 954.798 (2025) |
| NETBEARS TEAM SRL SRL | 37261366 | 6210 | 954.699 (2025) |
| TDI PROIECT CONSTRUCT S.R.L. SRL | 38616114 | 7112 | 952.981 (2025) |
| KSK LIDER S.R.L. SRL | 36802641 | 4100 | 952.091 (2025) |
| ADIYOGI S.R.L. SRL | 44943188 | 4941 | 951.639 (2025) |
| HOOK POINT MARKETING S.R.L. SRL | 42073032 | 6391 | 951.448 (2025) |
| MM GLOBAL IT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49300434 | 6201 | 951.244 (2025) |
| DOMASERV AUTO SRL SRL | 31550977 | 9531 | 951.023 (2025) |
| EXPRES CAR SERVICE SRL SRL | 35238715 | 9531 | 949.445 (2025) |
| RTS DISPATCH S.R.L. SRL | 43672765 | 8220 | 949.358 (2025) |
| CODECRAFT LG S.R.L. SRL | 47315994 | 6210 | 949.101 (2025) |
| SOL 44 SRL SRL | 35238740 | 6210 | 949.093 (2025) |
| PINK IRON GYM S.R.L. SRL | 38622310 | 9313 | 948.260 (2025) |
| MOZAIC IMPEX SRL SRL | 19169346 | 4683 | 948.193 (2025) |
| COVAMI GROUP SRL SRL | 33087969 | 1072 | 947.748 (2025) |
| SALD PROCUREMENT TRUST S.R.L. SRL | 38555262 | 7022 | 945.841 (2025) |
| STIL M SRL SRL | 1961148 | 9531 | 945.266 (2025) |
| ARTEHNIS ARHIDESIGN S.R.L. SRL | 45051055 | 7111 | 944.750 (2025) |
| KUBA THERM S.R.L. SRL | 46405584 | 4322 | 943.699 (2025) |
| CLINICA ALMEDRA S.R.L. SRL | 41332449 | 8622 | 942.765 (2025) |
| VLANDO FAST SRL SRL | 38151515 | 5610 | 942.553 (2025) |
| NOUVEAUX SRL SRL | 32649864 | 6210 | 942.363 (2024) |
| TERA & MTAS CONSULTING S.R.L. SRL | 45667684 | 7320 | 941.290 (2025) |
| CAR MANAGER ZONE SRL SRL | 25860515 | 4782 | 941.204 (2025) |
| EDESIA TRADING SRL SRL | 38060336 | 1039 | 940.803 (2025) |
| EDITURA SF.MINA SRL SRL | 12775752 | 5811 | 940.300 (2025) |
| MAC TEAM PROJECT S.R.L. SRL | 44357294 | 7111 | 939.314 (2025) |