Firme din Iași
Iași
Iași are 30.316 firme active, dintre care 9.951 au depus bilanț pentru 2019 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 18,0 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 19,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| HIL DESIGN SRL SRL | 36713340 | 4321 | 797.950 (2025) |
| MONIMARGEO TRANS SRL SRL | 34809295 | 4941 | 797.729 (2025) |
| ARENA PUBLICITATE SRL SRL | 37542043 | 4690 | 797.447 (2025) |
| PERFECT AUTO PARTS S.R.L. SRL | 49987207 | 4782 | 797.168 (2025) |
| AMPHION PROIECT SRL SRL | 36159008 | 7111 | 796.913 (2025) |
| ZAFARM SRL SRL | 1973185 | 4773 | 796.250 (2025) |
| SMPLAI S.R.L. SRL | 50483696 | 6399 | 795.831 (2025) |
| VOID MAIN S.R.L. SRL | 44622838 | 6210 | 795.310 (2025) |
| ECHO BUILDING WORKSHOP S.R.L. SRL | 41731458 | 7111 | 795.160 (2025) |
| MINI TOURS INTERNATIONAL SRL SRL | 6788685 | 5232 | 794.961 (2025) |
| ANIODENT LAB S.R.L. SRL | 45926223 | 3250 | 794.827 (2025) |
| RODAN MAR-IMPEX SRL SRL | 9470324 | 4719 | 794.572 (2025) |
| CODEBRANIUM S.R.L. SRL | 43761714 | 6210 | 794.546 (2025) |
| ALESIA IMPERIUM SRL SRL | 37464484 | 4120 | 793.635 (2025) |
| CONFIDENT DENTAL OFFICE SRL SRL | 37272438 | 8623 | 792.833 (2025) |
| FRAROM INTERNATIONAL EST SRL SRL | 5268781 | 6820 | 792.638 (2025) |
| ADRIAN SRL SRL | 1992063 | 4711 | 792.350 (2025) |
| DIRECT DISTRIBUTION SRL SRL | 12080089 | 4683 | 792.219 (2025) |
| TOP MEDICAL GRUP SRL SRL | 22980746 | 8690 | 792.215 (2025) |
| MENS TECHNOLOGIES SRL SRL | 26936522 | 4650 | 792.037 (2025) |
| D&D SOLTRANS LOGISTIK S.R.L. SRL | 44413220 | 4941 | 791.649 (2025) |
| VOGUE STOMADENT S.R.L. SRL | 45733516 | 8623 | 791.596 (2025) |
| CARDIO STORY S.R.L. SRL | 48043383 | 8622 | 791.386 (2025) |
| IDALIA S.R.L. SRL | 47963848 | 4622 | 791.308 (2025) |
| AUTO GIPY S.R.L. SRL | 47590676 | 4671 | 790.874 (2025) |
| PIN GSM SRL SRL | 25148470 | 4712 | 790.514 (2025) |
| NOVO CAFE S.R.L. SRL | 38696652 | 5630 | 790.361 (2025) |
| EXPROM SRL SRL | 11076446 | 6920 | 789.984 (2025) |
| BLACK FOX SRL SRL | 25168370 | 7500 | 789.505 (2025) |
| HELENE & CORNEL CONSULTING S.R.L. SRL | 46149931 | 7112 | 789.220 (2025) |
| S.M. QICHAO S.R.L. SRL | 44687578 | 5611 | 788.996 (2025) |
| PREFAB CONSULTING SRL SRL | 18901493 | 4663 | 788.869 (2025) |
| AGRI CHALLANGE S.R.L. SRL | 40822868 | 4611 | 788.542 (2025) |
| C.H.AURORA SRL SRL | 5185350 | 4645 | 787.304 (2025) |
| BIOLIN FAM SRL SRL | 28691690 | 7414 | 787.128 (2025) |
| TEHNICA IN INSTALATII ELECTRICE S.R.L. SRL | 38677499 | 4321 | 786.103 (2025) |
| SELF TRUST ACCOUNTING S.R.L. SRL | 45128221 | 6920 | 785.921 (2025) |
| VERIFICATION SERVICES S.R.L. SRL | 50012630 | 6201 | 785.853 (2025) |
| SECOND DECORATION CHANCE S.R.L. SRL | 44568224 | 5630 | 785.740 (2025) |
| GEO & AMELIE HIGH S.R.L. SRL | 46038445 | 7820 | 785.620 (2025) |
| PRODHART SA SA | 5828528 | 6820 | 785.453 (2025) |
| WINTECH GROUP SRL SRL | 17897122 | 4222 | 785.079 (2025) |
| FERTELITE SRL SRL | 18667512 | 8622 | 784.831 (2025) |
| MADEINIAŞI SRL SRL | 23071345 | 5510 | 784.647 (2025) |
| LKW TRANSLINE S.R.L. SRL | 47736756 | 4941 | 784.590 (2025) |
| CORPEX SRL SRL | 16751233 | 6820 | 783.877 (2025) |
| HPS-HYDRO PUMP SOLUTION S.R.L. SRL | 39268832 | 4322 | 783.780 (2025) |
| PSIHOGER S.R.L. SRL | 50840276 | 8622 | 782.865 (2025) |
| KLAUS ITP S.R.L. SRL | 50840284 | 7120 | 782.075 (2025) |
| ANTIQUE FUTURE S.R.L. SRL | 47882409 | 6201 | 781.870 (2025) |