Firme din Iași
Iași
Iași are 30.316 firme active, dintre care 9.951 au depus bilanț pentru 2019 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 18,0 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 19,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| NEW SMILE NVK S.R.L. SRL | 46426145 | 8623 | 524.281 (2025) |
| ARTFUL MEDIA SRL SRL | 34355024 | 7311 | 524.247 (2025) |
| KARIANA SMART S.R.L. SRL | 49838310 | 4711 | 524.020 (2025) |
| YARO & CO. TECH CONSULTING S.R.L. SRL | 46273319 | 6210 | 524.000 (2025) |
| EL MEDICA SRL SRL | 16502534 | 6820 | 523.998 (2025) |
| BLACK BOX RETAIL S.R.L. SRL | 40751244 | 4727 | 523.601 (2025) |
| SYMSEO BUSINESS SOLUTIONS SRL SRL | 32769330 | 6619 | 523.390 (2025) |
| EBG SERVICES SRL SRL | 35108081 | 6202 | 523.173 (2025) |
| BCP RENT S.R.L. SRL | 39054880 | 6811 | 522.873 (2025) |
| CENTRUL DE DIAGNOSTIC ȘI TRATAMENT REUMATOLOGIE IAȘI S.R.L. SRL | 44545050 | 8622 | 522.621 (2025) |
| DR COLOS MEDICAL S.R.L. SRL | 41808624 | 4646 | 522.530 (2025) |
| IBRAIN CONSULTING S.R.L. SRL | 51218620 | 6220 | 522.518 (2025) |
| Q SRL SRL | 1963211 | 4664 | 521.917 (2025) |
| CABINET MAZILU SRL SRL | 31473807 | 8621 | 521.507 (2025) |
| W. OTTO DIESEL SRL SRL | 29520796 | 4782 | 521.305 (2025) |
| AYON LOGIC SRL SRL | 18386606 | 6210 | 520.812 (2021) |
| OMEGA GREEN S.R.L. SRL | 46593976 | 1039 | 520.679 (2025) |
| INOXIS CC S.R.L. SRL | 43087397 | 2599 | 520.634 (2025) |
| CRISTAN INVEST SRL SRL | 33674050 | 4100 | 520.446 (2025) |
| COMPACT GRUP SA SA | 11347138 | 5611 | 520.329 (2025) |
| RHEUMAVITA S.R.L. SRL | 47682818 | 8622 | 520.252 (2025) |
| ALVEO S.R.L. SRL | 49581399 | 8623 | 519.867 (2025) |
| COVO SOLUTION SRL SRL | 35258062 | 4651 | 519.785 (2025) |
| OZN ECO LINE SRL SRL | 29316762 | 7112 | 519.759 (2025) |
| SABINA CRW SRL SRL | 16147793 | 5621 | 519.709 (2025) |
| CRIVLIO S.R.L. SRL | 49428353 | 4646 | 519.557 (2025) |
| DIAMED CONSULT S.R.L. SRL | 47373685 | 8622 | 519.464 (2025) |
| PERFECTE REKRUUT S.R.L. SRL | 43936867 | 7810 | 519.461 (2025) |
| CONTABIS ART S.R.L. SRL | 36184915 | 6920 | 519.155 (2025) |
| AGRI DINEL SRL SRL | 36738140 | 0111 | 519.049 (2025) |
| TIANACAM LAND SRL SRL | 18747700 | 6831 | 518.730 (2025) |
| BIDBUT S.R.L. SRL | 40667691 | 4100 | 517.475 (2025) |
| NEGRU ZI S.R.L. SRL | 47682915 | 5630 | 517.053 (2025) |
| EVOCHI SRL SRL | 38039849 | 4110 | 516.692 (2025) |
| CDATT S.R.L. SRL | 51532711 | 4722 | 516.663 (2025) |
| API PETRUŞCA S.R.L. SRL | 40492280 | 1071 | 516.533 (2025) |
| GENERAL MED HELP SRL SRL | 19106585 | 8621 | 516.445 (2025) |
| RX-DENTIS SRL SRL | 25283280 | 8623 | 516.254 (2025) |
| INTERSPEED MIHOVID S.R.L. SRL | 45811800 | 4941 | 516.161 (2025) |
| GARDEN PLANTS SRL SRL | 23424927 | 4622 | 516.079 (2025) |
| R & R PREMIUM DEVELOPMENT SRL SRL | 38290084 | 6812 | 516.033 (2022) |
| FERTOBGYN SRL SRL | 38381972 | 8622 | 515.954 (2025) |
| PETRONAN SERV SRL SRL | 19584156 | 4520 | 515.947 (2025) |
| USUEL S.R.L. SRL | 39382712 | 7311 | 515.746 (2025) |
| INFI AV EXPERT S.R.L. SRL | 45293431 | 6210 | 515.262 (2025) |
| CASUAL STYLE SRL SRL | 18460958 | 4771 | 515.081 (2025) |
| AGRO SELMAG SA SA | 8043465 | 4711 | 514.666 (2025) |
| FLORĂRIA PAULETTA S.R.L. SRL | 38806925 | 4776 | 514.438 (2025) |
| ALPHALANE LOGISTICS S.R.L. SRL | 52262179 | 4941 | 514.361 (2025) |
| SMILE OPS S.R.L. SRL | 49025067 | 6210 | 513.177 (2025) |