Firme din Iași
Iași
Iași are 30.316 firme active, dintre care 10.801 au depus bilanț pentru 2020 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 18,2 mld RON, e 63,1% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2019 (+1,2%).
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PROSPOKE SOFTWARE CONSULTING S.R.L. SRL | 46991998 | 6210 | 454.334 (2025) |
| MUZZA DIVINE BEAUTY SALON S.R.L. SRL | 48979931 | 9621 | 454.304 (2025) |
| DR. BĂLAN LAURA S.R.L. SRL | 45929289 | 8622 | 454.202 (2025) |
| 3D PASCAL PROIECT S.R.L. SRL | 40547105 | 7111 | 454.004 (2025) |
| PIONIER SOFTWARE SRL SRL | 36514746 | 7210 | 453.970 (2025) |
| IAROSOFT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49601526 | 6210 | 453.899 (2025) |
| IRINA COM SRL SRL | 9550504 | 4941 | 453.883 (2025) |
| ZEROGRAVITYSOLUTIONS SRL SRL | 35749795 | 6210 | 453.883 (2025) |
| CRIS AD CONT 2005 SRL SRL | 17805277 | 6920 | 453.813 (2025) |
| COMPPIL SRL SRL | 1965409 | 1011 | 453.677 (2025) |
| BCH TRANSPORT S.R.L. SRL | 48508225 | 4941 | 453.580 (2025) |
| TMI PROGRAMMING S.R.L. SRL | 47467283 | 6201 | 453.528 (2025) |
| ARCA CHIRURGIE S.R.L. SRL | 45027251 | 8622 | 453.367 (2025) |
| ARTCODECRAFT S.R.L. SRL | 46072781 | 6210 | 453.265 (2025) |
| FRIEND'S SELF SERVICE S.R.L. SRL | 45485526 | 4520 | 453.159 (2025) |
| INFOSTAR GRUP SRL SRL | 6349353 | 5829 | 453.154 (2025) |
| GRUPIDEI3D S.R.L. SRL | 36963168 | 2229 | 453.113 (2025) |
| JAB ENTERPRISES S.R.L. SRL | 50573195 | 4712 | 453.035 (2025) |
| HARD POINT SRL SRL | 22404492 | 9510 | 452.832 (2025) |
| PERFORMIS SRL SRL | 35364209 | 1812 | 452.796 (2025) |
| SOLEDOPRESTO SRL SRL | 15375718 | 1392 | 452.591 (2025) |
| HEMATOMED SRL SRL | 35941757 | 8622 | 452.577 (2025) |
| DIN GRĂDINĂ S.R.L. SRL | 44911615 | 4721 | 452.382 (2025) |
| DENVER SERVICE S.R.L. SRL | 50351717 | 6210 | 452.242 (2025) |
| ARPATIA GROUP INVEST S.R.L. SRL | 43195186 | 4791 | 451.650 (2024) |
| IT KNIGHT S.R.L. SRL | 49031913 | 6210 | 451.558 (2025) |
| ELE BROKER S.R.L. SRL | 50192034 | 6619 | 451.533 (2025) |
| SUSSOL SRL SRL | 30440739 | 6210 | 451.466 (2025) |
| WORK MEDICAL COMPANY SRL SRL | 36802552 | 8622 | 451.296 (2025) |
| ECONOMIC BUSINESS SRL SRL | 29433967 | 6920 | 451.295 (2025) |
| RAPSODIA BOEMA S.R.L. SRL | 38002831 | 7311 | 451.227 (2025) |
| GLISSANDO SRL SRL | 13115959 | 8623 | 451.137 (2025) |
| DEEP THOUGHTS CODE S.R.L. SRL | 44390010 | 6210 | 451.131 (2025) |
| HSG SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45624942 | 6201 | 451.072 (2025) |
| MULIEBRITY MEDIA S.R.L. SRL | 45356882 | 7312 | 451.001 (2025) |
| HUMAN CODING S.R.L. SRL | 48446343 | 6201 | 450.814 (2025) |
| NORD-CONSULTING SRL SRL | 16419871 | 7112 | 450.778 (2025) |
| MAV & EMA CONSULTING S.R.L. SRL | 45412150 | 7112 | 450.572 (2025) |
| EXCLUSIVE RESIDENCE SRL SRL | 34070604 | 6820 | 450.566 (2025) |
| MEDICALVIV SRL SRL | 31485968 | 8622 | 450.415 (2025) |
| VIZITII DREAM TEAM S.R.L. SRL | 37934128 | 7311 | 450.377 (2025) |
| U & K COMPANY SRL SRL | 23417857 | 7022 | 450.297 (2025) |
| SINCRONET SOLUTION SRL SRL | 28241416 | 9510 | 450.194 (2025) |
| FITFUEL INNOVATIONS S.R.L. SRL | 50655058 | 9313 | 450.082 (2025) |
| METZ CODE S.R.L. SRL | 40290884 | 6210 | 450.047 (2025) |
| HOUSE GOLD DLR SRL SRL | 24090086 | 6492 | 449.965 (2025) |
| CARDIOCORD MEDICAL S.R.L. SRL | 44889577 | 8622 | 449.850 (2025) |
| PROVIDENŢA NICOLINA S.R.L. SRL | 42906914 | 8610 | 449.717 (2025) |
| DRIVEDO SRL SRL | 27830790 | 9531 | 449.581 (2025) |
| BRIGE STONE BUILD SRL SRL | 24967999 | 7022 | 449.441 (2025) |