Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 10.797 au depus bilanț pentru 2020 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 18,2 mld RON, e 63,1% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2019 (+1,2%).
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| THE BEGINNING COFFEE SRL SRL | 38174845 | 4727 | 67.050 (2024) |
| RCX TRADE ONE S.R.L. SRL | 47610560 | 7112 | 67.018 (2025) |
| CENAS S.R.L. SRL | 48464943 | 6920 | 67.000 (2025) |
| RIDEUP S.R.L. SRL | 50618599 | 4933 | 66.994 (2025) |
| RED BOURBON S.R.L. SRL | 39998748 | 4727 | 66.977 (2025) |
| VEXTEL SRL SRL | 22751963 | 4740 | 66.945 (2025) |
| PICIU GOLD I.F.N. SRL SRL | 17046770 | 6492 | 66.937 (2025) |
| NE-CAR S.R.L. SRL | 50832486 | 4933 | 66.918 (2025) |
| YUBERIX S.R.L. SRL | 46992969 | 4932 | 66.851 (2025) |
| ACORD PREMIUM S.R.L. SRL | 14377885 | 7111 | 66.820 (2024) |
| MENTAL HEALTH LEDGER S.R.L. SRL | 49813782 | 8622 | 66.817 (2025) |
| IOO BRANDING S.R.L. SRL | 46754436 | 7311 | 66.800 (2025) |
| CARMEN FASHION BY IUSTINA S.R.L. SRL | 51337303 | 9621 | 66.776 (2025) |
| EUGEX SRL SRL | 1991050 | 4712 | 66.774 (2025) |
| TIDAGHY SRL SRL | 23178016 | 4631 | 66.753 (2025) |
| FADE AWAY S.R.L. SRL | 45985017 | 9621 | 66.675 (2025) |
| PETSALON DOG S.R.L. SRL | 45841100 | 9602 | 66.640 (2022) |
| MIRO CAR TRANS S.R.L. SRL | 48689644 | 4932 | 66.635 (2025) |
| HARDAR TAXI S.R.L. SRL | 45294976 | 4933 | 66.584 (2025) |
| METAL NEF EMA SRL SRL | 12210197 | 4690 | 66.559 (2025) |
| ACTIVZEN S.R.L. SRL | 40490769 | 6220 | 66.530 (2025) |
| BULB & BRUT S.R.L. SRL | 40756454 | 7410 | 66.500 (2025) |
| DANITO SEMA S.R.L. SRL | 45133643 | 4939 | 66.499 (2025) |
| ROMCRIS GOLD SRL SRL | 32354650 | 4932 | 66.483 (2025) |
| HAVET S.R.L. SRL | 49157270 | 7500 | 66.478 (2025) |
| MACOLIDA S.R.L. SRL | 50093316 | 6831 | 66.441 (2025) |
| ATUM-INDEX SRL SRL | 32718026 | 9604 | 66.418 (2017) |
| SHAKTI SOLUTIONS S.R.L. SRL | 37852540 | 7311 | 66.406 (2025) |
| UMBRELA AUTOMOTIVE SRL SRL | 38088671 | 6622 | 66.397 (2025) |
| BELUTA SRL SRL | 7241090 | 4712 | 66.376 (2025) |
| DELISHTASTE S.R.L. SRL | 49056357 | 5630 | 66.370 (2025) |
| NO. 29 BEAUTY CLUB S.R.L. SRL | 52255848 | 9621 | 66.335 (2025) |
| ANDRUŞCĂ TRANS SRL SRL | 29042446 | 4941 | 66.300 (2025) |
| NOVERRA ELITE SUPPORT S.R.L. SRL | 52094300 | 7330 | 66.300 (2025) |
| GENERAL TRADE SRL SRL | 5788164 | 8219 | 66.298 (2025) |
| EDUROM ANALYTICS S.R.L. SRL | 45293423 | 7320 | 66.269 (2025) |
| SHAENA S.R.L. SRL | 51533695 | 7412 | 66.233 (2025) |
| UNIFORM PROMO S.R.L. SRL | 50510995 | 7311 | 66.199 (2025) |
| MANAGELIA SMART INTEGRITY S.R.L. SRL | 45086606 | 7020 | 66.194 (2025) |
| ERIVO DIGITAL S.R.L. SRL | 41923569 | 7420 | 66.188 (2025) |
| COTZO SERV SRL SRL | 36635730 | 4619 | 66.081 (2025) |
| WORK TOP SRL SRL | 24840676 | 7490 | 66.075 (2025) |
| NETWORK DEVELOPMENT & TELECOMMUNICATIONS SRL SRL | 34503929 | 6311 | 66.074 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ DE GRADUL 1 ROMCOOP SC | 21738869 | 6820 | 66.002 (2025) |
| YES LIFE SERVICII MEDICALE DE TOP S.R.L. SRL | 39171766 | 8622 | 66.000 (2025) |
| ITV ADVERTISING S.R.L. SRL | 52113185 | 7311 | 66.000 (2025) |
| GOLDFLOWERS SRL SRL | 20798374 | 4776 | 65.982 (2025) |
| SPONTAN GROUP SRL SRL | 13553681 | 6820 | 65.978 (2025) |
| GARABETI CONSTRUCT S.R.L. SRL | 52077694 | 4100 | 65.970 (2025) |
| AUDIT CONTGEN MNV SRL SRL | 38146411 | 6920 | 65.930 (2025) |