Firme din Iași
Iași
Iași are 30.316 firme active, dintre care 12.045 au depus bilanț pentru 2021 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 22,0 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 21,1%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ROLIEM INVEST S.R.L. SRL | 39980406 | 6210 | 460.743 (2025) |
| POP'S BOAT S.R.L. SRL | 48021059 | 3315 | 460.514 (2025) |
| STRUCT CONCEPT SRL SRL | 31682595 | 7112 | 460.461 (2025) |
| ASTRAVID PRODUCT S.R.L. SRL | 41029047 | 4725 | 460.418 (2025) |
| ORGANIHRANA S.R.L. SRL | 44546706 | 4711 | 460.062 (2025) |
| MTLDENTIX S.R.L. SRL | 39361140 | 8623 | 459.866 (2025) |
| ACTIV ROOF SRL SRL | 30548847 | 4391 | 459.858 (2025) |
| LUXDECO CONSTRUCT S.R.L. SRL | 38677545 | 4120 | 459.650 (2025) |
| UNIFLOR GARDEN SRL SRL | 31110348 | 4622 | 459.511 (2025) |
| KICO IT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 50195820 | 6220 | 459.431 (2025) |
| XIPE S.R.L. SRL | 49428396 | 7311 | 459.326 (2024) |
| NEXUS MEDIA SERVICE SRL SRL | 16402241 | 5829 | 459.303 (2025) |
| ARTLOGO SRL SRL | 19195353 | 7311 | 458.819 (2025) |
| 3D PRINTING ROOM S.R.L. SRL | 49275470 | 6201 | 458.626 (2025) |
| HENVEX ENGINEERING S.R.L. SRL | 50754833 | 4664 | 458.624 (2025) |
| ARTHROSPORT SRL SRL | 35470560 | 8621 | 458.314 (2025) |
| CAPŞA LAURA IT S.R.L. SRL | 49007958 | 6210 | 458.290 (2025) |
| EAT & GO SRL SRL | 32422240 | 5610 | 458.276 (2024) |
| CODE ARTILLERY S.R.L. SRL | 47350037 | 6210 | 458.154 (2025) |
| R.V.R. TAXI SRL SRL | 30745644 | 4932 | 458.067 (2023) |
| SERON S.R.L. SRL | 51773957 | 4791 | 458.025 (2025) |
| URSMY TRANS PROJECT S.R.L. SRL | 45273140 | 4941 | 457.999 (2025) |
| BUCIUM SCAV S.R.L. SRL | 49900579 | 4120 | 457.986 (2025) |
| SANODERMA SRL SRL | 34842690 | 8622 | 457.919 (2025) |
| MACODEN MARKET SRL SRL | 31741551 | 4711 | 457.873 (2025) |
| AMC ACCOUNT INFO S.R.L. SRL | 49780499 | 6920 | 457.799 (2025) |
| ALFA TEAM LIDER S.R.L. SRL | 44216236 | 4619 | 457.486 (2025) |
| COLOMBO STUDIO S.R.L. SRL | 39034025 | 9522 | 457.397 (2025) |
| MODECO MONTAJ SERV SRL SRL | 35893528 | 0125 | 457.390 (2024) |
| ROOTPATH SOFTWARE S.R.L. SRL | 46901600 | 6201 | 457.313 (2025) |
| DAVILA CONFORT S.R.L. SRL | 40799781 | 4322 | 457.247 (2025) |
| SAPSD CONSULT S.R.L. SRL | 42066981 | 6202 | 457.178 (2025) |
| GRIGORISDENT S.R.L. SRL | 45427258 | 8623 | 456.943 (2025) |
| CONEST REZIDENŢIAL SRL SRL | 36146784 | 6812 | 456.797 (2025) |
| SIGNUPDOTWORK S.R.L. SRL | 38447082 | 6310 | 456.503 (2025) |
| DOT MEDICAL SRL SRL | 35672128 | 8622 | 456.258 (2025) |
| STASS SERV SRL SRL | 13797155 | 4619 | 456.170 (2025) |
| FRONT POINT CONSULTING S.R.L. SRL | 43359670 | 7022 | 455.780 (2025) |
| GROZAV TRANS EXPRESS S.R.L. SRL | 50207194 | 4941 | 455.475 (2025) |
| DERMA LINE SRL SRL | 16588323 | 4775 | 455.378 (2025) |
| MIRA TECH PROJECTS S.R.L. SRL | 39763580 | 7112 | 455.000 (2025) |
| ELMAR SRL SRL | 1990216 | 6820 | 454.956 (2025) |
| AGHEMIR COMPANY SRL SRL | 33227299 | 4100 | 454.915 (2025) |
| ORION GLOBAL SOLUTIONS S.R.L. SRL | 50269316 | 4712 | 454.842 (2025) |
| AUREL VLAICU REZIDENTIAL S.R.L. SRL | 13606492 | 6820 | 454.831 (2025) |
| MIRAGON SYSTEMS S.R.L. SRL | 43857950 | 6210 | 454.781 (2025) |
| GEOTIL-COM S.R.L. SRL | 49114520 | 4729 | 454.596 (2025) |
| VECTOR CODE S.R.L. SRL | 42827616 | 6201 | 454.523 (2025) |
| NATUR GARTEN SRL SRL | 18561855 | 4711 | 454.506 (2025) |
| AUTO EXPAND ROT S.R.L. SRL | 39353652 | 4941 | 454.438 (2025) |