Firme din Iași
Iași
Iași are 30.316 firme active, dintre care 12.045 au depus bilanț pentru 2021 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 22,0 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 21,1%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ALSO CONS IT SRL SRL | 33417650 | 6210 | 318.900 (2025) |
| DIVERCES GROUP SRL SRL | 25079035 | 4711 | 318.803 (2025) |
| EKO TECH PLUS S.R.L. SRL | 42905919 | 4322 | 318.762 (2025) |
| WISTERIA ANTIK JEWERLLERY S.R.L. SRL | 51494650 | 4779 | 318.732 (2025) |
| AMG CONCEPT TRAVEL S.R.L. SRL | 40556278 | 8211 | 318.719 (2025) |
| SIM CAR WASH S.R.L. SRL | 50600516 | 9531 | 318.605 (2025) |
| PAY HERE S.R.L. SRL | 45416046 | 6201 | 318.596 (2025) |
| NAXOR SRL SRL | 35258054 | 6210 | 318.469 (2025) |
| OMG CONSTRUCT PROIECT SRL SRL | 21473621 | 7112 | 318.450 (2025) |
| LUCKY CAR MARIUS S.R.L. SRL | 45125594 | 8121 | 318.397 (2025) |
| OLSSEN DIGITAL S.R.L. SRL | 47572106 | 7311 | 318.355 (2025) |
| FINANCE PERFORMER S.R.L. SRL | 44388622 | 6619 | 318.331 (2025) |
| HAPPY PETS PLACE & VET S.R.L. SRL | 41930388 | 7500 | 318.300 (2025) |
| MIA ART ESTETIC S.R.L. SRL | 32335209 | 9621 | 318.275 (2025) |
| ASTER SRL SRL | 1959350 | 7022 | 318.259 (2025) |
| SELF WASH SRL SRL | 37458199 | 9531 | 318.187 (2025) |
| IMPERATORIA SRL SRL | 25308066 | 4776 | 318.034 (2025) |
| PCEC SMART CONTA S.R.L. SRL | 46145824 | 6920 | 317.930 (2025) |
| EASYCLEANING S.R.L. SRL | 37313015 | 8121 | 317.738 (2025) |
| TIENDA SRL SRL | 6308060 | 5611 | 317.434 (2025) |
| APUNCTIȘTII S.R.L. SRL | 45133708 | 7111 | 317.305 (2025) |
| GIRAFFIC SRL SRL | 31053420 | 7311 | 317.293 (2025) |
| VIOREL IORDACHE TECH S.R.L. SRL | 50904728 | 6210 | 316.992 (2025) |
| T-FAVA SRL SRL | 8789326 | 4777 | 316.949 (2025) |
| ELITE FINANCE PARTENERS S.R.L. SRL | 51002405 | 6619 | 316.906 (2025) |
| RATING GROUP SRL SRL | 17591718 | 6920 | 316.850 (2025) |
| TECHNOLOGY GS CONCEPT SRL SRL | 37589224 | 8210 | 316.850 (2025) |
| COLD PIZZA S.R.L. SRL | 42440309 | 6210 | 316.754 (2025) |
| DEBUT IMPEX DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 41505876 | 4941 | 316.691 (2025) |
| VLC TECH SOLUTIONS S.R.L. SRL | 43179067 | 6201 | 316.648 (2025) |
| SUPER COPOU SRL SRL | 7586218 | 4711 | 316.629 (2025) |
| URBICA CANTA S.R.L. SRL | 49527888 | 6832 | 316.623 (2025) |
| VH DESIGN STUDIO S.R.L. SRL | 45709453 | 7412 | 316.474 (2025) |
| MAXTAC S.R.L. SRL | 49243932 | 6201 | 316.270 (2025) |
| MENDIFY ROMANIA S.R.L. SRL | 34555758 | 6210 | 316.256 (2025) |
| BRODERIA DE VISE SRL SRL | 37706693 | 1412 | 316.244 (2025) |
| ROYAL WIN S.R.L. SRL | 40983031 | 4776 | 316.220 (2025) |
| KATADON S.R.L. SRL | 45243204 | 4711 | 316.213 (2025) |
| DONY CAR SERVICES SRL SRL | 28670973 | 9531 | 316.178 (2025) |
| ANGELS SRL SRL | 1965549 | 4690 | 316.129 (2025) |
| MARMOR MEDICAL S.R.L. SRL | 42429831 | 8622 | 316.044 (2025) |
| IVONE PRIVILEGE EVENTS S.R.L. SRL | 51026714 | 9329 | 316.002 (2025) |
| ECOTERM OPTIM CLIMA S.R.L. SRL | 41138826 | 4752 | 315.962 (2022) |
| ATELIERUL DE BUSINESS NGL S.R.L. SRL | 37593969 | 7810 | 315.939 (2025) |
| LINKTECH HUB SYSTEMS S.R.L. SRL | 46373245 | 6210 | 315.924 (2025) |
| AXXA RECOVERY S.R.L. SRL | 39650173 | 4941 | 315.909 (2025) |
| SUBLIME LINE SRL SRL | 17689458 | 9623 | 315.798 (2025) |
| B & D SYSTEMS SRL SRL | 18533162 | 6110 | 315.698 (2020) |
| VETERINARY POINT OF CARE S.R.L. SRL | 39877142 | 7500 | 315.528 (2025) |
| DR. PAUL SIMION S.R.L. SRL | 47780581 | 8622 | 315.456 (2025) |