Firme din Iași
Iași
Iași are 30.311 firme active, dintre care 12.042 au depus bilanț pentru 2021 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 22,0 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 21,1%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| UDY-TOP SRL SRL | 13492665 | 7112 | 217.905 (2025) |
| APMED IMPLANT S.R.L. SRL | 14087059 | 4645 | 217.872 (2025) |
| NORA MEDICAL SRL SRL | 35461430 | 8622 | 217.867 (2025) |
| ETHEREAL TECH LABS S.R.L. SRL | 46246233 | 6201 | 217.853 (2025) |
| ERTU TECHNOLOGY S.R.L. SRL | 45115710 | 7820 | 217.750 (2025) |
| NOKI TRANS SERV S.R.L. SRL | 41801510 | 4933 | 217.704 (2025) |
| HEDD TRAINING S.R.L. SRL | 41366174 | 8559 | 217.650 (2025) |
| ESTETIC PRO-DR. LUCIAN POPA SRL SRL | 33365178 | 8622 | 217.588 (2025) |
| PANACEEA SRL SRL | 15118749 | 8623 | 217.571 (2025) |
| 2DBOX ARCHITECTURE S.R.L. SRL | 44881840 | 4791 | 217.553 (2025) |
| PAUL & DANI TRANS S.R.L. SRL | 46022325 | 4933 | 217.468 (2024) |
| VLADEASA SRL SRL | 1968545 | 4752 | 217.457 (2025) |
| MANON SAPTEZECI S.R.L. SRL | 51395983 | 4711 | 217.371 (2025) |
| BEST COFFEE S.R.L. SRL | 50042207 | 5611 | 217.317 (2025) |
| MAP ADMIN TRATE S.R.L. SRL | 44357308 | 6832 | 217.225 (2025) |
| MIDO EXPERT CONT SRL SRL | 19240357 | 6920 | 217.180 (2025) |
| SHELDON S.R.L. SRL | 49007923 | 7112 | 217.167 (2025) |
| CMV CONCEPT S.R.L. SRL | 52535627 | 6290 | 217.144 (2025) |
| APOLO OPTIC CENTER S.R.L. SRL | 43319780 | 4774 | 217.078 (2025) |
| SOUP BOX S.R.L. SRL | 40831483 | 5611 | 217.007 (2025) |
| PROTOS CONSULT SRL SRL | 16969654 | 4649 | 216.978 (2025) |
| CONSARTING SRL SRL | 24068585 | 8622 | 216.959 (2025) |
| TONOMATUL DE GUSTARI S.R.L. SRL | 43256127 | 4799 | 216.935 (2025) |
| CRISTRIOINSTAL S.R.L. SRL | 42457394 | 4321 | 216.932 (2025) |
| SISTEM TERMIC GAZ S.R.L. SRL | 51281911 | 4322 | 216.900 (2025) |
| HAR GROUP ALPHA SRL SRL | 26745875 | 4520 | 216.844 (2021) |
| CHRISTIANA COMPANY SRL SRL | 14186869 | 6820 | 216.830 (2025) |
| AMBIT INNOVATIONS S.R.L. SRL | 47287622 | 6210 | 216.759 (2025) |
| NOVABLEND S.R.L. SRL | 51171552 | 7412 | 216.678 (2025) |
| QMINATE S.R.L. SRL | 44381454 | 7311 | 216.621 (2025) |
| ROCOMIS SRL SRL | 14559062 | 4618 | 216.528 (2025) |
| S.M.S.C.-NUTRIDIAB SRL SRL | 16098992 | 8622 | 216.484 (2025) |
| NODESOFT S.R.L. SRL | 39531954 | 6201 | 216.471 (2025) |
| IDEI CU DICHIS S.R.L. SRL | 44851998 | 5819 | 216.469 (2025) |
| LOGIC TRACE S.R.L. SRL | 49275527 | 6201 | 216.447 (2025) |
| ACTUA IAŞI SRL SRL | 19156095 | 6820 | 216.432 (2025) |
| RESURS INVEST S.R.L. SRL | 28761516 | 6820 | 216.365 (2025) |
| TURBINE.RO S.R.L. SRL | 47217481 | 9531 | 216.330 (2025) |
| LIVADA CU ARHITECŢI S.R.L. SRL | 44056020 | 7111 | 216.292 (2025) |
| FUNERARE IULIAN-GABRIEL S.R.L. SRL | 42173201 | 9630 | 216.281 (2025) |
| S.A.BAK TERMOPANE S.R.L. SRL | 51194076 | 4332 | 216.191 (2025) |
| TERMO IZOHOME S.R.L. SRL | 45811690 | 4332 | 216.169 (2025) |
| BIGMAINSTREET BUSINESS LOGISTICS CENTER SRL SRL | 34659546 | 8569 | 216.161 (2025) |
| LIVIU STAR CAR-WASH S.R.L. SRL | 39680166 | 4520 | 216.122 (2025) |
| MDC DESIGN IAŞI S.R.L. SRL | 45862901 | 3314 | 216.005 (2025) |
| MIVOCLOUD SOLUTIONS SRL SRL | 37320055 | 6310 | 216.002 (2025) |
| RUBIKON MEDIA ADVERTISING S.R.L. SRL | 47173644 | 7311 | 216.000 (2025) |
| BIG AUTO S.R.L. SRL | 51404178 | 4933 | 215.863 (2025) |
| IANCU DRAGOS RADIOTERAPIE S.R.L. SRL | 38562910 | 8622 | 215.760 (2025) |
| UNREEL MEDIA S.R.L. SRL | 36504610 | 5911 | 215.750 (2025) |