Firme din Iași
Iași
Iași are 30.311 firme active, dintre care 12.042 au depus bilanț pentru 2021 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 22,0 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 21,1%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| GRAMAFLOW S.R.L. SRL | 47886079 | 5829 | 157.748 (2025) |
| SOPCU SOFT SRL SRL | 17097413 | 6210 | 157.690 (2025) |
| TEOCON STIL SRL SRL | 37085189 | 4751 | 157.667 (2025) |
| STEMA TAXI S.R.L. SRL | 45250651 | 4933 | 157.619 (2025) |
| DOUBLESWEET HEALTHCARE S.R.L. SRL | 44620950 | 8622 | 157.588 (2025) |
| VLM TANDEM GROUP S.R.L. SRL | 40893443 | 4941 | 157.549 (2025) |
| STAND BY SRL SRL | 14214748 | 4120 | 157.511 (2023) |
| STOPCOFFEE S.R.L. SRL | 42677578 | 4727 | 157.484 (2025) |
| ASA CARGO LINE S.R.L. SRL | 38488554 | 4941 | 157.458 (2025) |
| COUPE CONSULTING S.R.L. SRL | 46726274 | 6201 | 157.285 (2025) |
| PRIMCONS CCIA 2020 S.R.L. SRL | 42257663 | 4100 | 157.276 (2025) |
| ATHENEUM SOLUTIONS S.R.L. SRL | 22462329 | 4939 | 157.123 (2025) |
| MATRAN DAN DRAGOS S.R.L. SRL | 49234381 | 6210 | 157.101 (2025) |
| DESYELV SRL SRL | 16722114 | 7711 | 156.915 (2025) |
| CENTRAL CASA SRL SRL | 32695321 | 6831 | 156.904 (2025) |
| NICO WEB PRO ART S.R.L. SRL | 50484578 | 7412 | 156.844 (2025) |
| ENT-SYSTEMS SRL SRL | 5069983 | 4741 | 156.789 (2021) |
| CRISTIAN DENT S.R.L. SRL | 40103293 | 8623 | 156.768 (2025) |
| BYD & DEIBYD SRL SRL | 30265921 | 4711 | 156.767 (2023) |
| TIJESS IMPEX SRL-D SRL | 32358474 | 4711 | 156.461 (2025) |
| ZAHIONS TRUCK S.R.L. SRL | 40515111 | 4933 | 156.400 (2025) |
| THE BLUE ADVISER S.R.L. SRL | 40422470 | 6831 | 156.339 (2025) |
| ERICA MEDIA STUDIO S.R.L. SRL | 44190160 | 7312 | 156.309 (2025) |
| LUNA ADMIN S.R.L. SRL | 52867812 | 6832 | 156.294 (2025) |
| BARBERINO SHOP S.R.L. SRL | 40556383 | 9602 | 156.286 (2022) |
| CEZARIS COMPANY SRL SRL | 6886969 | 4933 | 156.275 (2025) |
| MUNTIANU GABI TOUR S.R.L. SRL | 40956835 | 4939 | 156.230 (2025) |
| CARICATURESCU S.R.L. SRL | 39796897 | 9003 | 156.173 (2025) |
| PNEUMOCOLAB S.R.L. SRL | 50623862 | 8622 | 156.090 (2025) |
| I.R. CONT EXPERT SRL SRL | 37013247 | 6920 | 155.940 (2025) |
| AVIV PRINT S.R.L. SRL | 43723044 | 1812 | 155.822 (2025) |
| WIN ENTERPRISE S.R.L. SRL | 45208916 | 8559 | 155.819 (2025) |
| PSIERA INNOVATIONS S.R.L. SRL | 50020560 | 6210 | 155.773 (2025) |
| TOPICASE S.R.L. SRL | 49282729 | 8230 | 155.762 (2025) |
| ABI CONCEPT ZECE S.R.L. SRL | 50171201 | 4727 | 155.759 (2025) |
| ALAIN ROUTE SRL SRL | 27166189 | 4941 | 155.750 (2025) |
| LINOCAGRO SRL SRL | 32851196 | 0111 | 155.627 (2025) |
| FAN TOUR & TRAVEL SRL SRL | 15991068 | 4939 | 155.395 (2025) |
| URBA SISTEM SRL SRL | 24027461 | 7111 | 155.356 (2025) |
| PERFORMIKON S.R.L. SRL | 49396570 | 8559 | 155.309 (2025) |
| EXPERTIS SOCIETY S.R.L. SRL | 43641661 | 6920 | 155.272 (2025) |
| SEMN 21 S.R.L. SRL | 45264010 | 7111 | 155.140 (2025) |
| DYNAMICS CONNECT PRO S.R.L. SRL | 43562614 | 6311 | 155.072 (2025) |
| ASSCENS-AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 14961611 | 6622 | 155.030 (2025) |
| MGS GERIATRICS S.R.L. SRL | 46378455 | 8622 | 155.000 (2025) |
| OYSTERLABS S.R.L. SRL | 49595319 | 6210 | 155.000 (2025) |
| B2C RENTING S.R.L. SRL | 32251000 | 6820 | 154.976 (2025) |
| END CAR PREST SRL SRL | 36542266 | 4932 | 154.944 (2025) |
| MIRANTO AUTO S.R.L. SRL | 47029003 | 4933 | 154.930 (2025) |
| AUTO CAR DESIGN S.R.L. SRL | 43955176 | 9531 | 154.920 (2025) |