Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 12.041 au depus bilanț pentru 2021 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 22,0 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 21,1%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| LAVI-VALY SRL SRL | 15012127 | 6820 | 94.439 (2025) |
| MINDLIFT S.R.L. SRL | 51446823 | 8622 | 94.438 (2025) |
| EUROLUXOR IAȘI SRL SRL | 29900248 | 1392 | 94.375 (2018) |
| ECO ENERGY CENTER SRL SRL | 24050367 | 4321 | 94.355 (2025) |
| CĂLĂREŢ FĂRĂ LESĂ S.R.L. SRL | 38847518 | 6210 | 94.350 (2025) |
| MIHNOT S.R.L. SRL | 45438125 | 4933 | 94.301 (2024) |
| MEDIMENTOR SRL SRL | 13090366 | 8623 | 94.289 (2025) |
| SMUTI APT S.R.L. SRL | 46290514 | 6820 | 94.240 (2025) |
| PLUŞICA SRL SRL | 31044252 | 4772 | 94.214 (2025) |
| KAMY-CEZ-TITI S.R.L. SRL | 37169611 | 4933 | 94.190 (2025) |
| OCUPMED MEDICINA MUNCII S.R.L. SRL | 39630672 | 8622 | 94.165 (2025) |
| DIETON - CENTRUL DE DIETETICĂ ȘI NUTRIȚIE S.R.L. SRL | 46361313 | 8699 | 94.111 (2025) |
| ACS TERMOINSTAL S.R.L. SRL | 49724243 | 4322 | 94.100 (2025) |
| SPIRALIFE S.R.L. SRL | 48717906 | 8690 | 94.060 (2025) |
| XANDOO ARCHITECTURE S.R.L. SRL | 42055265 | 7111 | 94.050 (2025) |
| RESTART TRADING S.R.L. SRL | 46742920 | 4711 | 94.046 (2025) |
| INOVATIV CONSULT SRL SRL | 18580849 | 8559 | 94.036 (2025) |
| ROTATOUR S.R.L. SRL | 40568434 | 5610 | 94.033 (2022) |
| SANCEV ASIG SRL SRL | 38203487 | 6622 | 93.992 (2025) |
| DYNAMIC ALPHAMED S.R.L. SRL | 44654546 | 8623 | 93.913 (2025) |
| IASMED CENTER SRL SRL | 23659532 | 8699 | 93.907 (2025) |
| ELAND UNITED S.R.L. SRL | 24548737 | 6201 | 93.894 (2022) |
| PAVIS EXPERT S.R.L. SRL | 50497977 | 6812 | 93.859 (2025) |
| AUTO SILVTRANS S.R.L. SRL | 42767620 | 4933 | 93.856 (2025) |
| PAS SERVICE MULTIMARCA S.R.L. SRL | 44182761 | 9531 | 93.827 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ (SCM) DE GRADUL 1 "ESTETICA" SC | 10312620 | 9622 | 93.792 (2025) |
| FLORIO SRL SRL | 1957732 | 7420 | 93.733 (2025) |
| SLIM SRL SRL | 21509741 | 4933 | 93.717 (2025) |
| VERONICA MORARU NAILS S.R.L. SRL | 43058316 | 8559 | 93.709 (2023) |
| TENDA DECOR SRL SRL | 22743740 | 4771 | 93.702 (2025) |
| BRIM CONT-EXPERT S.R.L. SRL | 38594520 | 6920 | 93.685 (2025) |
| GTI COMPANY SRL SRL | 14402920 | 6920 | 93.660 (2025) |
| AUTOZAN S.R.L. SRL | 51781607 | 4933 | 93.657 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ (SCM) DE GRADUL 1 "MISS EMA" SC | 9261042 | 1413 | 93.636 (2020) |
| NOW BOARDING S.R.L. SRL | 50042177 | 7912 | 93.628 (2025) |
| ONE STAR FASHION S.R.L. SRL | 51595850 | 4771 | 93.626 (2025) |
| WIN-EUROPE SRL SRL | 36905795 | 6820 | 93.558 (2025) |
| ALIS SERVICE SRL SRL | 10196975 | 4771 | 93.515 (2025) |
| SAVAS TAXI S.R.L. SRL | 39467967 | 4933 | 93.474 (2025) |
| CRIOLIFE TERAPY SRL SRL | 37887786 | 8695 | 93.399 (2025) |
| SOTERIUS SRL SRL | 37284483 | 7112 | 93.385 (2025) |
| AUTO STAR ATESTAT SRL SRL | 31214330 | 8559 | 93.353 (2025) |
| CARAMELL-STYLE SRL SRL | 34681284 | 4771 | 93.352 (2025) |
| THINKOUT INSIGHTS S.R.L. SRL | 41248713 | 6201 | 93.330 (2020) |
| RAZTEH TAX SRL SRL | 28691674 | 4932 | 93.326 (2025) |
| TERMOVID21 IASI S.R.L. SRL | 44395859 | 3700 | 93.325 (2025) |
| PAUL PANAINTE TRANSCOM SRL SRL | 37177860 | 4932 | 93.322 (2025) |
| DEFINITY AGENCY S.R.L. SRL | 43144808 | 7410 | 93.300 (2025) |
| ONYX REAL ESTATE S.R.L. SRL | 41085080 | 6831 | 93.263 (2025) |
| GREANA 90 S.R.L. SRL | 42311029 | 4933 | 93.214 (2025) |