Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 12.041 au depus bilanț pentru 2021 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 22,0 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 21,1%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DIGITAL - CONSULTANTS S.R.L. SRL | 42315160 | 6210 | 48.861 (2025) |
| OANA STOM DENT SRL SRL | 37327541 | 8623 | 48.853 (2025) |
| ART BUILD BUSINESS SRL SRL | 28388434 | 7111 | 48.839 (2025) |
| IRIMIA RECRUITMENT S.R.L. SRL | 51412014 | 7820 | 48.810 (2025) |
| ELPIS MGP S.R.L. SRL | 50681723 | 7311 | 48.800 (2025) |
| CO RE SI SRL SRL | 1964942 | 4100 | 48.781 (2025) |
| BARBER'S SRL SRL | 15345130 | 9602 | 48.780 (2025) |
| NEK INSTAL S.R.L. SRL | 50143007 | 4322 | 48.683 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ DE GRADUL I "MARYAS" SC | 28310915 | 6820 | 48.654 (2025) |
| GABI MUR COMPANY SRL SRL | 16843965 | 9621 | 48.580 (2023) |
| BVG LEMN S.R.L. SRL | 40376188 | 3109 | 48.571 (2025) |
| ZIZY TECH S.R.L. SRL | 42274460 | 6201 | 48.567 (2022) |
| TRAINER ACC S.R.L. SRL | 48408366 | 9313 | 48.564 (2025) |
| APPIT IASI SRL SRL | 37983147 | 6210 | 48.549 (2025) |
| ROBERTOTIPS S.R.L. SRL | 52376548 | 7499 | 48.530 (2025) |
| MICRON LABORATORY CENTER S.R.L. SRL | 39325610 | 3250 | 48.515 (2025) |
| ADMINIS LOCUINŢE GOLD S.R.L. SRL | 52262144 | 6832 | 48.462 (2025) |
| VERITAS EDUCATION CENTER S.R.L. SRL | 48801160 | 8560 | 48.460 (2024) |
| ALTERNATIV TRANSFORM SRL SRL | 36401771 | 8559 | 48.457 (2025) |
| WOOD BASE S.R.L. SRL | 40434513 | 1629 | 48.450 (2024) |
| INTERSA PREMIER SRL SRL | 36840971 | 4650 | 48.446 (2025) |
| DYACOMLINE SRL SRL | 28197337 | 9621 | 48.406 (2025) |
| CDA & CSE S.R.L. SRL | 50108581 | 4939 | 48.406 (2025) |
| REAL MARKETING AGENCY S.R.L. SRL | 41356650 | 7311 | 48.400 (2025) |
| ZAG CONSULTING S.R.L. SRL | 16268060 | 6910 | 48.380 (2025) |
| AUTO OLTEANU S.R.L. SRL | 52327022 | 8553 | 48.380 (2025) |
| ASARIA IMOBILIARE S.R.L. SRL | 51836842 | 6831 | 48.379 (2025) |
| A & S EXPERT CONSULTING SRL SRL | 38290068 | 6920 | 48.350 (2023) |
| MELISA TRAVEL SRL SRL | 37201291 | 4933 | 48.327 (2025) |
| ROA - MEDICAL SUPERVISION S.R.L. SRL | 44775890 | 8622 | 48.317 (2024) |
| MEC MEDIA CONSULTING SRL SRL | 37955406 | 7020 | 48.300 (2025) |
| EVWOOD PRODUCT S.R.L. SRL | 46106922 | 3100 | 48.292 (2025) |
| ADMINIS LOCUINŢE MEGA S.R.L. SRL | 52262233 | 6832 | 48.290 (2025) |
| DR. AVADANEI- ORTHO CLINIC S.R.L. SRL | 50598343 | 8690 | 48.268 (2025) |
| EUROAF INVESTMENT GROUP S.R.L. SRL | 39570325 | 1421 | 48.250 (2025) |
| JAN-CONTAX SRL SRL | 32513675 | 4933 | 48.212 (2025) |
| MAF LOGISTIK SRL SRL | 34439982 | 4933 | 48.196 (2024) |
| FAGIC S.T. SRL SRL | 9227610 | 4673 | 48.180 (2025) |
| PANTERA SRL SRL | 1995728 | 9603 | 48.141 (2025) |
| LIZUKA TAXI S.R.L. SRL | 46154482 | 4933 | 48.141 (2025) |
| AMATTO KITCHEN S.R.L. SRL | 45869276 | 4647 | 48.126 (2025) |
| NEXEL S.R.L. SRL | 51728409 | 3320 | 48.100 (2025) |
| BRAVE CAPITAL TRUST S.R.L. SRL | 46318593 | 6820 | 48.097 (2025) |
| MELIDEN IAȘI S.R.L. SRL | 52717378 | 8121 | 48.074 (2025) |
| MADA AUTO S.R.L. SRL | 47451180 | 4932 | 48.073 (2025) |
| DOOR-KAT CONSTRUCT PROJECT S.R.L. SRL | 44813480 | 6831 | 48.048 (2025) |
| ONODIAB MED S.R.L. SRL | 49456884 | 8622 | 48.035 (2025) |
| LYLY-KAMY SRL SRL | 6448918 | 6820 | 48.000 (2025) |
| RED GENES S.R.L. SRL | 39457610 | 8622 | 48.000 (2025) |
| KINGDOR SRL SRL | 8177211 | 6820 | 48.000 (2025) |