Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 13.694 au depus bilanț pentru 2022 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 26,5 mld RON, e 63,1% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 20,5%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| IONIC SPARK S.R.L. SRL | 43776251 | 6220 | 80.692 (2025) |
| OTNI-MAG S.R.L. SRL | 41372540 | 8122 | 80.660 (2025) |
| RAFAGA-RAFIOG SRL SRL | 32990682 | 4932 | 80.629 (2025) |
| COSTI-DIA SRL SRL | 16538210 | 4711 | 80.566 (2020) |
| ANTONIA GYM TRANS S.R.L. SRL | 45464558 | 4932 | 80.562 (2025) |
| SIA GAMES PLUS S.R.L. SRL | 41516727 | 7499 | 80.550 (2025) |
| PRIORITY TRAVEL S.R.L. SRL | 50601139 | 7912 | 80.516 (2025) |
| ORGANIC SERVICES SRL SRL | 16597127 | 8129 | 80.512 (2025) |
| BOCA ONE S.R.L. SRL | 43620634 | 4335 | 80.461 (2025) |
| PANDAS - YAN SRL SRL | 28894997 | 4933 | 80.366 (2025) |
| ODONTOFIX S.R.L. SRL | 45133562 | 8623 | 80.344 (2025) |
| SISNBRO PRODUCTION S.R.L. SRL | 40433747 | 8552 | 80.323 (2024) |
| RANIO DIVERSITY ALTERNATIVE S.R.L. SRL | 47882417 | 4933 | 80.284 (2025) |
| MAGITERRA SRL SRL | 31311090 | 4711 | 80.284 (2025) |
| GRUPBETON S.R.L. SRL | 37582072 | 4100 | 80.280 (2023) |
| DENTAL STUDIO IAŞI S.R.L. SRL | 37895371 | 8623 | 80.253 (2025) |
| JOHANNA ASIG SRL SRL | 35023708 | 6622 | 80.228 (2019) |
| EVADEYA S.R.L. SRL | 49148779 | 4791 | 80.216 (2024) |
| FOTOVIZION FILMS S.R.L. SRL | 46128505 | 7420 | 80.171 (2025) |
| CORNICI ALL TECH MARKETING S.R.L. SRL | 47030059 | 7311 | 80.124 (2025) |
| DENTICARE GSI S.R.L. SRL | 46876280 | 8623 | 80.112 (2025) |
| TVM CO SRL SRL | 3633473 | 6820 | 80.088 (2025) |
| ONCOLOGY PERFORMANCE S.R.L. SRL | 39815670 | 8622 | 80.004 (2025) |
| CLEAR-VIEW DESIGN S.R.L. SRL | 34751339 | 3213 | 80.000 (2025) |
| ARCOTE CONINSTAL S.R.L. SRL | 49724278 | 7112 | 80.000 (2025) |
| CONSIMEDICA SRL SRL | 21248972 | 4646 | 80.000 (2020) |
| LOGICLIFT S.R.L. SRL | 51264120 | 6210 | 80.000 (2025) |
| COSTA & MATIAS S.R.L. SRL | 39660606 | 4120 | 80.000 (2025) |
| GRAŢIAN SRL SRL | 23643412 | 7732 | 79.965 (2025) |
| BOBBY LUX TRANS SRL SRL | 31657540 | 4933 | 79.963 (2025) |
| ROXY-JOHN S.R.L. SRL | 49140201 | 4933 | 79.951 (2025) |
| ELECTROTEHNICA & AUTOMATIZARE SRL SRL | 35017528 | 4669 | 79.935 (2025) |
| SIM GLOBAL CO 22 S.R.L. SRL | 50109315 | 4712 | 79.934 (2025) |
| ATAMC & AD SRL SRL | 32918954 | 4933 | 79.930 (2025) |
| ŢUI CONSULT SRL SRL | 36024647 | 6622 | 79.925 (2025) |
| CONSULT ENGINEERING TRADING S.R.L. SRL | 37975179 | 7112 | 79.900 (2025) |
| FORUCLINIC S.R.L. SRL | 50027983 | 8622 | 79.900 (2025) |
| MMEYES S.R.L. SRL | 39229248 | 8622 | 79.888 (2020) |
| TRANS-TROPICAL SRL SRL | 38388300 | 4933 | 79.866 (2025) |
| STG VERIFICĂRI S.R.L. SRL | 45150830 | 4329 | 79.852 (2025) |
| CLASSDENT CLINIC S.R.L. SRL | 45848656 | 6810 | 79.819 (2025) |
| SOLO AIR S.R.L. SRL | 39710119 | 4775 | 79.819 (2024) |
| ALFA CLEAR PLUS S.R.L. SRL | 48824961 | 8121 | 79.816 (2025) |
| ALVIN HUB S.R.L. SRL | 47053290 | 4791 | 79.810 (2025) |
| CAR TREK S.R.L. SRL | 49747468 | 4781 | 79.781 (2025) |
| AGAT STIL SRL SRL | 13199569 | 3212 | 79.743 (2025) |
| NISERA S.R.L. SRL | 50764730 | 4791 | 79.718 (2025) |
| MULTITAS K SRL SRL | 6041905 | 7112 | 79.682 (2025) |
| SUPERCERAMICA ROMANIA S.R.L. SRL | 38953632 | 4673 | 79.682 (2025) |
| AUTO PALTIN DRIVING S.R.L. SRL | 46895206 | 4933 | 79.682 (2025) |