Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 13.694 au depus bilanț pentru 2022 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 26,5 mld RON, e 63,1% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 20,5%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DVD ACCOUNTING SERVICES S.R.L. SRL | 49190749 | 6920 | 68.743 (2025) |
| REZIDENT SRL SRL | 18255333 | 6820 | 68.723 (2025) |
| SOFIPATRIK S.R.L. SRL | 43402753 | 7499 | 68.630 (2025) |
| WD ELEVIN SRL SRL | 36698126 | 5520 | 68.560 (2021) |
| STEM SOLUTION S.R.L. SRL | 38988347 | 8559 | 68.550 (2025) |
| DELLCRISS TAXI S.R.L. SRL | 45735266 | 4933 | 68.545 (2025) |
| GONZO RECORDS S.R.L. SRL | 47060726 | 7311 | 68.535 (2025) |
| ESTHETIC CENTER HEALTH & BEAUTY LIFE S.R.L. SRL | 38453351 | 8622 | 68.520 (2025) |
| EPIZENA BEAUTY STUDIO S.R.L. SRL | 48987446 | 9602 | 68.482 (2025) |
| GASTRO-FAM DR. NACU E. S.R.L. SRL | 49696860 | 8621 | 68.478 (2025) |
| RM & DM TRADE SRL SRL | 35143666 | 4932 | 68.474 (2025) |
| BYAZID PROIECT S.R.L. SRL | 47657253 | 7112 | 68.463 (2025) |
| SOCRATES ANALYTICA S.R.L. SRL | 52093401 | 7311 | 68.364 (2025) |
| ANCOS TAX S.R.L. SRL | 36245346 | 4932 | 68.351 (2025) |
| MASTRI STUDIO S.R.L. SRL | 42431165 | 1413 | 68.300 (2025) |
| EURODESIGN STILL SRL SRL | 18671190 | 9621 | 68.280 (2025) |
| DALEX TANNO S.R.L. SRL | 46831571 | 4933 | 68.256 (2025) |
| C.S. MADMAX BASKETBALL S.R.L. SRL | 46634294 | 9319 | 68.201 (2025) |
| IRINA ALEX MED S.R.L. SRL | 51337290 | 8622 | 68.164 (2025) |
| LUDOTERAART S.R.L. SRL | 49009738 | 8559 | 68.135 (2025) |
| DEZVOLTARE PENTRU VIAŢĂ S.R.L. SRL | 14616893 | 8569 | 68.128 (2025) |
| RTM-ROMANIAN TESTING MANAGEMENT SRL SRL | 27825107 | 8569 | 68.110 (2025) |
| SOUNDCHECKING S.R.L. SRL | 50644644 | 9001 | 68.058 (2025) |
| ASTRA UNIVERSAL SRL SRL | 22501118 | 8559 | 68.055 (2025) |
| GINA VRÎNCEANU AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 35580601 | 6622 | 67.949 (2025) |
| PANIC ESCAPE ROOMS S.R.L. SRL | 52526009 | 9329 | 67.944 (2025) |
| JETMIX S.R.L. SRL | 48816012 | 4110 | 67.929 (2024) |
| SYLLEPSIS SRL SRL | 16562196 | 6820 | 67.890 (2025) |
| ROMSKY SRL SRL | 36064676 | 4933 | 67.846 (2025) |
| PRINTEX PACKAGING S.R.L. SRL | 39251792 | 1812 | 67.834 (2025) |
| QMAXTEL SRL SRL | 17253512 | 4322 | 67.823 (2025) |
| E-TAX CONSULTING S.R.L. SRL | 50240913 | 6920 | 67.805 (2025) |
| MAYA BEAUTY CLINIC S.R.L. SRL | 39585105 | 8690 | 67.787 (2025) |
| NOVACT TRAD ASIG S.R.L. SRL | 35193494 | 7430 | 67.771 (2025) |
| APPWISE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 42510536 | 6210 | 67.771 (2020) |
| HARIETTE SRL SRL | 8580221 | 4771 | 67.664 (2025) |
| DDG WINS S.R.L. SRL | 44559820 | 4939 | 67.604 (2024) |
| DUBLUROT TAX S.R.L. SRL | 39243412 | 4932 | 67.509 (2025) |
| REGARDE-MOI SRL SRL | 32531744 | 9602 | 67.505 (2025) |
| ALI-IULIUS TAX SRL SRL | 37797942 | 4933 | 67.466 (2025) |
| XPERT PC SRL SRL | 21013593 | 6220 | 67.450 (2025) |
| PROTURBO MOTO CLUB S.R.L. SRL | 44698917 | 2553 | 67.446 (2025) |
| CABINET TERAPII ALTERNATIVE S.R.L. SRL | 46343520 | 8699 | 67.430 (2025) |
| ASIAR DENT S.R.L. SRL | 40059678 | 3250 | 67.405 (2025) |
| ON. IRI. S.R.L. SRL | 52329619 | 7311 | 67.377 (2025) |
| AZI-IMPLICĂ-TE S.R.L. SRL | 44507243 | 7330 | 67.375 (2025) |
| KATTECH SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51504851 | 4791 | 67.372 (2025) |
| BASARABI BEAUTY STYLE S.R.L. SRL | 42239853 | 9621 | 67.274 (2025) |
| MELBAX-SERV S.R.L. SRL | 41126198 | 9522 | 67.170 (2025) |
| DEPO-BOX S.R.L. SRL | 50824165 | 6820 | 67.125 (2025) |