Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 13.694 au depus bilanț pentru 2022 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 26,5 mld RON, e 63,1% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 20,5%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| OMD DENTAKU SRL SRL | 33155699 | 8623 | 59.286 (2025) |
| M.A.C.-TEC SERVICE S.R.L. SRL | 41575294 | 7112 | 59.258 (2025) |
| MANTA GALBENĂ S.R.L. SRL | 47006433 | 4932 | 59.221 (2024) |
| EVA BUILDING PROJECT S.R.L. SRL | 43581543 | 7732 | 59.200 (2025) |
| LIZU-ARIS S.R.L. SRL | 49071829 | 8559 | 59.150 (2025) |
| CONTAVIBE S.R.L. SRL | 50854735 | 6920 | 59.130 (2025) |
| CIBRO SRL SRL | 7142290 | 6820 | 59.086 (2025) |
| LUISAN TRANS S.R.L. SRL | 46433991 | 4932 | 59.053 (2025) |
| GGD AMENAJARI S.R.L. SRL | 42991502 | 4120 | 59.000 (2025) |
| SMD FAST TRUCK S.R.L. SRL | 46910195 | 5221 | 58.970 (2025) |
| KIWI PRODUCTION S.R.L. SRL | 52023341 | 6210 | 58.886 (2025) |
| FIDASIG COMPANY S.R.L. SRL | 39234970 | 6622 | 58.837 (2025) |
| D&L EURO EXPERT PLUS SRL SRL | 17386306 | 6920 | 58.820 (2025) |
| EDUMIRAL S.R.L. SRL | 51571702 | 8559 | 58.810 (2025) |
| LAVI RALU COMTURIST SRL SRL | 1970642 | 4711 | 58.800 (2025) |
| CRISTALEX EUROTUR S.R.L. SRL | 44338365 | 4939 | 58.767 (2025) |
| SMART INK STUDIO S.R.L. SRL | 52473150 | 7112 | 58.650 (2025) |
| GESSTEMA ART S.R.L. SRL | 46576355 | 4791 | 58.644 (2025) |
| VIS PROGRES S.R.L. SRL | 51430975 | 6619 | 58.586 (2025) |
| JACK-VET SRL SRL | 20360004 | 7500 | 58.551 (2016) |
| ALION COM SRL SRL | 9078984 | 3109 | 58.518 (2023) |
| GMD CENTER IASI S.R.L. SRL | 49964220 | 6820 | 58.517 (2025) |
| LA DOLCE SRL SRL | 33581139 | 5612 | 58.489 (2025) |
| ILITRAVEL SRL SRL | 33760258 | 4933 | 58.441 (2025) |
| DIADENT LAB S.R.L. SRL | 51193992 | 3250 | 58.435 (2025) |
| EASYPONT IAŞI SRL SRL | 34366767 | 4933 | 58.420 (2025) |
| FLOAT SERVICE SRL SRL | 36294730 | 4520 | 58.401 (2025) |
| ORIGINAL PROTECT I.V. SRL SRL | 36893399 | 7490 | 58.367 (2025) |
| GLORIA'S CARUSEL S.R.L. SRL | 52102550 | 4771 | 58.308 (2025) |
| SIGTAXI MSI S.R.L. SRL | 43993463 | 4932 | 58.249 (2025) |
| COPOU HOLDING SRL SRL | 37803483 | 5590 | 58.245 (2025) |
| CVITCA S.R.L. SRL | 52130364 | 4933 | 58.224 (2025) |
| PRIMA INVEST SRL SRL | 10488872 | 6820 | 58.215 (2025) |
| A.M. PILATES SRL SRL | 26076967 | 9623 | 58.178 (2025) |
| DAN&DANA CONTABIL S.R.L. SRL | 40176180 | 7022 | 58.148 (2025) |
| ROMTECH DATA S.R.L. SRL | 49838337 | 6209 | 58.091 (2025) |
| LEYL-ART S.R.L. SRL | 48815963 | 9622 | 58.085 (2025) |
| COFFEE & CARS S.R.L. SRL | 52150116 | 5630 | 58.050 (2025) |
| RALUDOR EXPO S.R.L. SRL | 49325013 | 4622 | 58.044 (2025) |
| EVAMIN BUSINESS S.R.L. SRL | 43426469 | 7020 | 58.000 (2025) |
| RAZVANA JAR TRANS S.R.L. SRL | 45027227 | 4933 | 57.972 (2025) |
| R.P.R. BIROU PROIECTARE S.R.L. SRL | 39286251 | 7111 | 57.970 (2025) |
| TREZIREA LA ESENŢĂ S.R.L. SRL | 50004831 | 8559 | 57.887 (2025) |
| CABINET VETERINAR SNOWVET S.R.L. SRL | 42665417 | 7500 | 57.876 (2025) |
| TYGMAD TRANS SRL SRL | 37304319 | 4933 | 57.854 (2025) |
| BOGAPO S.R.L. SRL | 50325971 | 8551 | 57.851 (2025) |
| TIGRIS FINANCE S.R.L. SRL | 50498964 | 6619 | 57.841 (2025) |
| ELCO - ADY SRL SRL | 5200263 | 4711 | 57.801 (2025) |
| ROM COS CAM IMPEX SRL SRL | 6403614 | 4932 | 57.800 (2022) |
| MC.95 MURARIU SRL SRL | 7651162 | 4711 | 57.750 (2025) |