Firme din Iași
Iași
Iași are 30.316 firme active, dintre care 13.697 au depus bilanț pentru 2022 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 26,5 mld RON, e 63,1% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 20,5%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| EASY SOFT NETWORKS S.R.L. SRL | 44138570 | 6310 | 503.507 (2025) |
| ENASOFT S.R.L. SRL | 48494065 | 6210 | 503.480 (2025) |
| FOOTBALL ELEVEN S.R.L. SRL | 50744180 | 4771 | 503.466 (2025) |
| TANDOO IT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 47150500 | 6201 | 503.347 (2025) |
| A & D BUSINESS CONSULT SRL SRL | 36273672 | 7830 | 503.318 (2025) |
| PAMCOM LABS S.R.L. SRL | 49259360 | 6220 | 503.094 (2025) |
| EMILIAN STANCIU QA S.R.L. SRL | 48856963 | 6210 | 502.960 (2025) |
| ALPIS MEDICAL S.R.L. SRL | 42218915 | 8622 | 502.891 (2025) |
| VANSO SRL SRL | 34108571 | 6210 | 502.531 (2025) |
| MERIDIAN INTERNAŢIONAL SRL SRL | 16003321 | 4618 | 502.413 (2022) |
| TEHNO NEXT OPTIC S.R.L. SRL | 41441780 | 4774 | 502.212 (2025) |
| EMPLOYER RECORD S.R.L. SRL | 51096353 | 7820 | 502.128 (2025) |
| ALEX IMOB SRL SRL | 23071302 | 4776 | 501.751 (2025) |
| MEDIRA S.R.L. SRL | 47656029 | 8622 | 501.724 (2025) |
| VML SRL SRL | 34488276 | 4722 | 501.519 (2022) |
| NAD EXPERT CONCEPT SRL SRL | 36078825 | 6920 | 501.513 (2025) |
| B & P TECHNICS SRL SRL | 24042852 | 6290 | 501.445 (2025) |
| BLUEPRINT PROJECTS SRL SRL | 35701746 | 7112 | 501.425 (2025) |
| BENTLEY INSTRUMENTS S.R.L. SRL | 33862940 | 4669 | 501.402 (2025) |
| ANDROMEDA CONSULTING S.R.L. SRL | 39003622 | 4791 | 501.398 (2025) |
| SMART FINANCIAL MANAGER SRL SRL | 35762557 | 6920 | 501.371 (2025) |
| TREND HOME S.R.L. SRL | 33033683 | 4110 | 501.293 (2025) |
| WHITE MATTER SOFTWARE S.R.L. SRL | 45514281 | 6210 | 501.175 (2025) |
| LONG DA CHENG SRL SRL | 34059061 | 4771 | 501.117 (2025) |
| IACOB ENGINEERING S.R.L. SRL | 46978492 | 6201 | 500.968 (2025) |
| ATELIER MONOLIT SRL SRL | 37172773 | 7111 | 500.826 (2025) |
| FEROLAND SRL SRL | 28447590 | 4755 | 500.779 (2025) |
| SMART CONFORT S.R.L. SRL | 50178412 | 4391 | 500.335 (2025) |
| RAI-SAN WORK S.R.L. SRL | 47998528 | 5610 | 500.321 (2025) |
| VISIBLETODAY S.R.L. SRL | 46984710 | 7311 | 500.083 (2025) |
| 3D INGENIUS IAŞI S.R.L. SRL | 44001610 | 7020 | 499.951 (2025) |
| DENTAL CMR S.R.L. SRL | 49192847 | 3250 | 499.920 (2025) |
| E OPTICA LENS SEVEN SRL SRL | 37685647 | 4774 | 499.881 (2025) |
| REVOPS WORKS S.R.L. SRL | 52939854 | 7020 | 499.859 (2025) |
| COM DIAS SRL SRL | 11461492 | 4740 | 499.851 (2025) |
| ELECTROAWA SRL SRL | 15587087 | 2711 | 499.836 (2018) |
| QUANTIC SOFT S.R.L. SRL | 44138588 | 6201 | 499.813 (2025) |
| PROTEH-AGRO RO SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 50890436 | 4661 | 499.811 (2025) |
| G & G CREDIT SRL SRL | 14890642 | 6492 | 499.767 (2025) |
| TRANSPORT LCA S.R.L. SRL | 43408683 | 4941 | 499.317 (2025) |
| TUTEST S.R.L. SRL | 47572580 | 6210 | 499.304 (2025) |
| MDA TRANSPORT S.R.L. SRL | 49372228 | 4941 | 498.970 (2025) |
| FI.D.ELIA CASA SRL SRL | 14719252 | 6831 | 498.928 (2025) |
| ASD CODE S.R.L. SRL | 45383828 | 6210 | 498.684 (2025) |
| BLACKBERRIES ONLINEDEV SRL SRL | 37600349 | 7412 | 498.678 (2025) |
| TOTAL PRIM AUDIT SRL SRL | 27935266 | 6920 | 498.618 (2025) |
| NYN CODE S.R.L. SRL | 49000445 | 6310 | 498.587 (2025) |
| SMART WASTE RECYCLING SRL SRL | 38412327 | 4687 | 498.540 (2025) |
| LEONIDA GEORGE-ROBERT S.R.L. SRL | 39964346 | 8623 | 498.532 (2025) |
| PRIM PROIECT SRL SRL | 21333970 | 7112 | 498.401 (2025) |