Firme din Iași
Iași
Iași are 30.311 firme active, dintre care 15.127 au depus bilanț pentru 2023 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 29,8 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 12,5%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| IMPERIA IMOBILIARE SRL SRL | 23447564 | 6831 | 238.789 (2025) |
| UNIVERSAL TRANSPORTE S.R.L. SRL | 43465379 | 4941 | 238.741 (2025) |
| DANZENA SRL SRL | 25752084 | 5630 | 238.738 (2025) |
| AAM DRIVE & MARKET SOLUTIONS S.R.L. SRL | 50262571 | 4781 | 238.724 (2025) |
| ENTER GRUP EXPERT SRL SRL | 14907019 | 6920 | 238.675 (2025) |
| LACTO-MOLTENI SRL SRL | 16060700 | 2363 | 238.658 (2025) |
| DMT FIRST SOLUTION S.R.L. SRL | 46450720 | 7022 | 238.635 (2024) |
| SOUTHBRIDGE S.R.L. SRL | 37301720 | 7311 | 238.539 (2025) |
| GLOBOCON SRL SRL | 24931715 | 6812 | 238.539 (2025) |
| SMARTEX TAX S.R.L. SRL | 51337281 | 6920 | 238.522 (2025) |
| INFO NORD EST S.R.L. SRL | 41022502 | 6312 | 238.462 (2022) |
| GESAT IMPEX SRL SRL | 9794118 | 4100 | 238.260 (2025) |
| DLL JUNIOR MARKET SRL SRL | 36371697 | 4711 | 238.211 (2025) |
| FIRST CLASS ACCOMMODATION S.R.L. SRL | 40616647 | 6820 | 238.162 (2025) |
| ECRADOCOMP SRL SRL | 36328670 | 4711 | 238.084 (2025) |
| STIL MALERI S.R.L. SRL | 48828874 | 4333 | 238.053 (2025) |
| TOM & SAMIA S.R.L. SRL | 41494904 | 7500 | 237.945 (2025) |
| CIBCA HIBRID S.R.L. SRL | 40763281 | 4933 | 237.872 (2025) |
| ALEXANDRA'S GLAM S.R.L. SRL | 51050496 | 4771 | 237.839 (2025) |
| NEXTSHOES S.R.L. SRL | 43784688 | 4791 | 237.735 (2025) |
| COFETURI ŞI ZAHARICALE SRL SRL | 35011738 | 1082 | 237.715 (2025) |
| ECONOMIC CONTSERV SRL SRL | 19204559 | 6920 | 237.630 (2025) |
| SWEET MIND S.R.L. SRL | 41030041 | 5611 | 237.592 (2025) |
| STARNET CAMPUS SRL SRL | 35367213 | 9319 | 237.519 (2025) |
| TESTNEXUS S.R.L. SRL | 49378441 | 6210 | 237.492 (2025) |
| SEVGILAR SRL SRL | 13912220 | 4771 | 237.438 (2025) |
| AMI GUTTER S.R.L. SRL | 41157976 | 4391 | 237.393 (2025) |
| PHARMA MILLENIUM SRL SRL | 15513543 | 6820 | 237.387 (2025) |
| BERNINI DESIGN SRL SRL | 31228395 | 2651 | 237.373 (2025) |
| AMI DANCE 2010 SRL SRL | 26425447 | 4711 | 237.180 (2025) |
| CENTRUL MEDICAL SF. LUCA S.R.L. SRL | 48865155 | 8622 | 237.178 (2025) |
| ALEX MINIMAG SRL SRL | 9078801 | 4726 | 237.089 (2025) |
| LUGAST IMPEX SRL SRL | 3205132 | 4932 | 237.012 (2021) |
| ANNA RSU S.R.L. SRL | 45389600 | 9622 | 237.007 (2025) |
| WUMANS ARCHITECTURE S.R.L. SRL | 46754193 | 4712 | 236.838 (2025) |
| ARVISOFT S.R.L. SRL | 49564649 | 6201 | 236.831 (2025) |
| MXC ADVISOR S.R.L. SRL | 43984082 | 7020 | 236.824 (2025) |
| FRESH BODY SUPPORT S.R.L. SRL | 46920369 | 4711 | 236.763 (2025) |
| GRANIT PLUS SRL SRL | 15894510 | 6820 | 236.664 (2023) |
| TUDOR CREȚU DENTAL CLINIC SRL SRL | 30424709 | 8623 | 236.663 (2025) |
| NEXUSCODE S.R.L. SRL | 47771249 | 6209 | 236.613 (2025) |
| MHC ENGINEERING S.R.L. SRL | 42446956 | 4120 | 236.593 (2025) |
| CD HIDROMED EDIL S.R.L. SRL | 39915041 | 7112 | 236.450 (2025) |
| AMZA LINE INVEST S.R.L. SRL | 42460594 | 6622 | 236.399 (2025) |
| BESTWINE SRL SRL | 34046240 | 8230 | 236.363 (2025) |
| TRIANGULUM S.R.L. SRL | 40248952 | 4100 | 236.363 (2025) |
| HAI LA FAR S.R.L. SRL | 44596232 | 6820 | 236.162 (2025) |
| JOACĂ ŞI ÎNVAŢĂ S.R.L. SRL | 42638340 | 4791 | 236.154 (2025) |
| PANFINITY S.R.L. SRL | 50965989 | 9319 | 236.041 (2025) |
| N & D PLASTIK SRL SRL | 24318428 | 4712 | 236.007 (2025) |