Firme din Iași
Iași
Iași are 30.311 firme active, dintre care 15.127 au depus bilanț pentru 2023 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 29,8 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 12,5%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| FEMINA NEOGIN SRL SRL | 36334206 | 8622 | 142.113 (2025) |
| ALLURING AESTHETICS S.R.L. SRL | 50456020 | 6820 | 142.107 (2025) |
| BHR CONSULTING S.R.L. SRL | 38751803 | 7020 | 142.105 (2025) |
| VEST IMPACT ENGINEERING S.R.L. SRL | 46530455 | 7112 | 142.000 (2024) |
| MG FAST & SAFE S.R.L. SRL | 44365580 | 4933 | 141.934 (2025) |
| TEOFANA HAIR STYLE S.R.L. SRL | 45026043 | 9602 | 141.907 (2025) |
| WEB EXPERT IAŞI S.R.L. SRL | 35396197 | 6201 | 141.904 (2025) |
| EZEE SOFT SRL SRL | 16843795 | 6310 | 141.898 (2025) |
| ALSELM CAR SRL SRL | 32390394 | 9531 | 141.816 (2022) |
| ACR MULTI SERVICES S.R.L. SRL | 43857984 | 4933 | 141.750 (2025) |
| PPE TECHNOLOGIES S.A. SA | 43035800 | 6820 | 141.662 (2025) |
| MAKY INSTAL CONSTRUCT S.R.L. SRL | 48087878 | 4100 | 141.633 (2025) |
| WSK AUTOMOTIVE SRL SRL | 32858160 | 4933 | 141.609 (2025) |
| FIDELIS ENERGY SRL SRL | 6789850 | 3514 | 141.600 (2025) |
| DAVTUR SRL SRL | 11692705 | 4711 | 141.576 (2018) |
| BODOR S.R.L. SRL | 47762879 | 0111 | 141.508 (2025) |
| MYIT XSERV SRL SRL | 37869437 | 6210 | 141.445 (2025) |
| STAG AGRO IMOBIL SRL SRL | 34046185 | 6831 | 141.412 (2025) |
| AUTOCOM TRADING SRL SRL | 15714334 | 6820 | 141.360 (2025) |
| GEOSTEF TOUR SRL SRL | 32217351 | 4933 | 141.276 (2025) |
| HOD FLEET S.R.L. SRL | 51517266 | 4933 | 141.255 (2025) |
| RAPID MELC S.R.L. SRL | 39512464 | 4932 | 141.191 (2025) |
| BOTANICUS ROMÂNIA S.R.L. SRL | 48143790 | 4775 | 141.148 (2025) |
| ABU INVEST CAR IMOB S.R.L. SRL | 47458129 | 6831 | 141.118 (2025) |
| ANDREAS VET S.R.L. SRL | 50034441 | 7500 | 141.062 (2025) |
| HAPPY TOOTH AV SRL SRL | 38104416 | 8623 | 141.011 (2025) |
| FTF CONSULTING S.R.L. SRL | 46118684 | 7311 | 141.000 (2025) |
| APPRAISEHUB S.R.L. SRL | 51176282 | 6832 | 140.994 (2025) |
| GEOHELIX S.R.L. SRL | 46544841 | 7112 | 140.967 (2025) |
| CONTEXPERT PANAIT SRL SRL | 23871968 | 6920 | 140.942 (2025) |
| STANIROM GOM S.R.L. SRL | 41341455 | 6820 | 140.903 (2025) |
| MEVATEX IAŞI SRL SRL | 28393716 | 5621 | 140.863 (2025) |
| CONTENT VISION S.R.L. SRL | 44552821 | 7311 | 140.849 (2024) |
| VITALI-ANASTASIA S.R.L. SRL | 46892200 | 4932 | 140.739 (2025) |
| NELABELLA S.R.L. SRL | 44552864 | 4939 | 140.675 (2025) |
| SUCIU ALEXANDRA DENT S.R.L. SRL | 47165560 | 8623 | 140.486 (2025) |
| FIX MEDIA ADVERTISING SRL SRL | 18926455 | 5911 | 140.375 (2025) |
| MAF EST CONSTRUCT SRL SRL | 18769482 | 4120 | 140.354 (2020) |
| HUBIS INSTALAȚII S.R.L. SRL | 50998145 | 4322 | 140.137 (2025) |
| LILI-MARI MAG SRL SRL | 13595709 | 4711 | 140.063 (2025) |
| TOLO'S CLEANING S.R.L. SRL | 50514377 | 8121 | 140.050 (2025) |
| METRU CUB SRL SRL | 21460192 | 4933 | 140.001 (2025) |
| EUROFORUM SRL SRL | 8013880 | 4613 | 140.000 (2025) |
| GEOSOL SRL SRL | 19315620 | 7112 | 140.000 (2025) |
| GENERAL COSTUA SRL SRL | 32411098 | 4941 | 139.958 (2025) |
| ALMEX UNIVERSAL SRL SRL | 4957630 | 4120 | 139.864 (2025) |
| CESA SRL SRL | 3204854 | 6820 | 139.860 (2025) |
| PRAGMACAST S.R.L. SRL | 44453771 | 6210 | 139.845 (2025) |
| BOBY NTZ FLOR S.R.L. SRL | 45228514 | 4776 | 139.839 (2025) |
| CMCM INVESTIŢII SRL SRL | 17915865 | 6810 | 139.804 (2025) |