Firme din Iași
Iași
Iași are 30.316 firme active, dintre care 16.419 au depus bilanț pentru 2024 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 33,4 mld RON, e 63,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 6,3% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 11,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ROLPROIECT SRL SRL | 18050370 | 7112 | 406.470 (2025) |
| BUSINESS LIFE-CYCLE CONSULTING (BLCC) S.R.L. SRL | 47075123 | 8210 | 406.436 (2025) |
| COINALYZE S.R.L. SRL | 47657679 | 6210 | 406.264 (2025) |
| STARTUP FOUNDRIES SRL SRL | 32782070 | 6210 | 406.134 (2025) |
| GLOBAL ALLIANCE SRL SRL | 21601771 | 2041 | 406.039 (2025) |
| CORIBO COMPANY SRL SRL | 22269167 | 5611 | 406.008 (2025) |
| ANA ARMADENT SRL SRL | 37974475 | 8623 | 405.825 (2025) |
| DART MUSE CAFE S.R.L. SRL | 46316851 | 5630 | 405.649 (2024) |
| MZSOLUTIONS & SOFTWARE SRL SRL | 33402365 | 6210 | 405.632 (2025) |
| AUTO PARTS MARKET S.R.L. SRL | 44660319 | 4532 | 405.366 (2025) |
| DIAMY DESIGN S.R.L. SRL | 33211195 | 4332 | 405.285 (2024) |
| HCC POLAR SRL SRL | 16751268 | 4100 | 405.083 (2025) |
| PLASTIMED SRL SRL | 35034510 | 8622 | 405.064 (2025) |
| ALGORITM EXPLORER S.R.L. SRL | 41356642 | 8559 | 404.925 (2025) |
| BODY LINE SUPPLEMENTS S.R.L. SRL | 45383755 | 4791 | 404.910 (2025) |
| OPTIX REY SRL SRL | 36790784 | 4774 | 404.908 (2025) |
| O & C SMART CONSTRUCT SRL SRL | 21593660 | 7112 | 404.695 (2025) |
| ARTOCRA S.R.L. SRL | 44827388 | 4769 | 404.593 (2025) |
| CUFNER SPEDITION S.R.L. SRL | 38800779 | 4941 | 404.433 (2025) |
| ULTRA CLEANING S.R.L. SRL | 33365127 | 8121 | 404.406 (2025) |
| ECO LOGIC CORP SRL SRL | 34739360 | 3900 | 404.290 (2025) |
| MY FAVORITE TUTORS S.R.L. SRL | 43951883 | 8559 | 403.952 (2025) |
| DELVIS CONCEPT S.R.L. SRL | 47937423 | 1072 | 403.930 (2025) |
| DEVNESTCOM S.R.L. SRL | 41892594 | 6210 | 403.902 (2025) |
| STEEL CENTER SRL SRL | 37155128 | 4683 | 403.881 (2025) |
| JOHNSS GENERAL SRL SRL | 31566981 | 4120 | 403.714 (2025) |
| R & A RAELMA BUILDING SRL SRL | 28716736 | 4120 | 403.572 (2022) |
| ANAPROD INDUSTRY S.R.L. SRL | 44111450 | 2013 | 403.500 (2025) |
| AD PRINT SRL SRL | 17941449 | 7311 | 403.382 (2025) |
| ALDYPRIM CARGO S.R.L. SRL | 45733532 | 4941 | 403.355 (2025) |
| HASMA STUDIOS LABORATORY S.R.L. SRL | 47954963 | 6310 | 403.311 (2025) |
| DOVASMARKET S.R.L. SRL | 41777579 | 4711 | 403.282 (2025) |
| ALEXANDRU SOFTWARE DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 48561555 | 6210 | 403.199 (2025) |
| ROBAIT SRL SRL | 14935477 | 4619 | 403.167 (2025) |
| SEL EXPERT SRL SRL | 35626822 | 6920 | 403.076 (2025) |
| RUNYO INVEST GROUP S.R.L. SRL | 42510749 | 6210 | 403.066 (2025) |
| ASTV MEDIA SRL SRL | 26087419 | 7311 | 403.038 (2025) |
| MKSOFT TECHNOLOGY S.R.L. SRL | 47523715 | 6210 | 403.028 (2025) |
| THEO LUX IASI S.R.L. SRL | 35355340 | 4933 | 403.014 (2023) |
| TESTING BEYOND BORDERS S.R.L. SRL | 47775038 | 6201 | 402.648 (2025) |
| VISION STATEMENT CONSULTING S.R.L. SRL | 46307276 | 6210 | 402.278 (2025) |
| NEO GAZ SRL SRL | 29914545 | 2011 | 402.186 (2025) |
| COVALCIUC SERGIU MEDIC COLABORATOR S.R.L. SRL | 46569323 | 8622 | 402.032 (2025) |
| ANCHORMED S.R.L. SRL | 47350142 | 8621 | 402.030 (2025) |
| CADALL INVEST S.R.L. SRL | 49846798 | 7112 | 401.602 (2025) |
| RICA AURICA SRL SRL | 37834293 | 4711 | 401.472 (2025) |
| PRO CONSULTING CASA SRL SRL | 21566321 | 4120 | 401.467 (2025) |
| REFLEX SMILE S.R.L. SRL | 42032830 | 8623 | 401.326 (2025) |
| PIXELPAW S.R.L. SRL | 47434294 | 6201 | 401.248 (2025) |
| DOUĂZECI ŞI ŞAPTE SRL SRL | 27892980 | 5630 | 401.234 (2025) |