Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 16.415 au depus bilanț pentru 2024 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 33,4 mld RON, e 63,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 6,2% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 11,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ABUNDANCE SRL SRL | 37010380 | 7499 | 107.300 (2025) |
| SOUND LOGIC S.R.L. SRL | 44283073 | 5920 | 107.300 (2025) |
| PNEU SERVICE SRL SRL | 13082118 | 6820 | 107.200 (2025) |
| ZAFINO SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 52450318 | 9329 | 107.148 (2025) |
| ANETGOLD CASHFLOW SRL SRL | 29309030 | 6492 | 107.145 (2025) |
| UNIPS MEDICAL S.R.L. SRL | 43945539 | 8622 | 107.120 (2025) |
| MSE MULTISERV S.R.L. SRL | 43287476 | 5320 | 107.114 (2025) |
| YONI WELNESS S.R.L. SRL | 47656037 | 8622 | 107.107 (2025) |
| TURN A1 SRL SRL | 29226546 | 6820 | 107.089 (2025) |
| FROM PROTECTING S.R.L. SRL | 49908424 | 7490 | 107.067 (2025) |
| ELLESON COMMERCIAL S.R.L. SRL | 42829366 | 4711 | 107.016 (2025) |
| ADMINCOM SRL SRL | 32983596 | 6832 | 106.900 (2025) |
| DUH INDUSTRIE S.R.L. SRL | 43415567 | 5611 | 106.891 (2022) |
| AE TRANS-LOGISTIC S.R.L. SRL | 47420671 | 4941 | 106.876 (2025) |
| ANR BEAUTY STUDIO S.R.L. SRL | 47467437 | 9622 | 106.873 (2025) |
| DOINA SPECTACOLE S.R.L. SRL | 41455379 | 9020 | 106.865 (2025) |
| COSDRAG TRANS SRL SRL | 32416419 | 4933 | 106.826 (2025) |
| STROM INVEST SRL SRL | 36207008 | 6831 | 106.793 (2024) |
| ENERGO SMART SERVICE SRL SRL | 24800701 | 4322 | 106.739 (2025) |
| YSA MIHAELA SRL SRL | 33102244 | 4762 | 106.690 (2024) |
| TEOCAR SERV SRL SRL | 18255341 | 4649 | 106.689 (2025) |
| MCB ONE SIFT S.R.L. SRL | 42676467 | 4532 | 106.667 (2025) |
| ELITINSTAL SRL SRL | 18846780 | 9623 | 106.646 (2025) |
| MGM MOTOR SRL SRL | 12513280 | 4639 | 106.615 (2025) |
| MAZAJ S.R.L. SRL | 47407788 | 5630 | 106.550 (2024) |
| UNIVERSAL CRIS SHINE S.R.L. SRL | 41119921 | 8121 | 106.550 (2025) |
| FAST PHYSICAL RECOVERY S.R.L. SRL | 46054718 | 8695 | 106.540 (2025) |
| CONSTRUCTION LEADER SRL SRL | 18223994 | 7112 | 106.500 (2025) |
| ANDY-ŞTEF S.R.L. SRL | 48361581 | 4712 | 106.466 (2025) |
| STOMALUX CONCEPT S.R.L. SRL | 46302538 | 8623 | 106.459 (2025) |
| GLADIATOR PARTENERS S.R.L. SRL | 38718262 | 6831 | 106.453 (2025) |
| AUTOAVANTAJ TOUR SRL SRL | 31177372 | 4933 | 106.414 (2025) |
| TCI VECTOR INSTAL SRL SRL | 29866391 | 4322 | 106.414 (2022) |
| CRAMA TĂTĂRAŞI SRL SRL | 36610972 | 4725 | 106.409 (2025) |
| SAFARI ONE SRL SRL | 32586375 | 7410 | 106.349 (2025) |
| XCONTA BILL S.R.L. SRL | 50912542 | 6920 | 106.317 (2025) |
| GABIMAR PLANT S.R.L. SRL | 26776936 | 4322 | 106.258 (2025) |
| PRO-CNC S.R.L. SRL | 39566693 | 2829 | 106.253 (2024) |
| DOBRO CONCEPT S.R.L. SRL | 43553217 | 4110 | 106.136 (2025) |
| EUROYGU1 S.R.L. SRL | 45456601 | 4933 | 106.118 (2025) |
| DESIGN INTERIOR COLOR SRL SRL | 37140097 | 4334 | 106.115 (2025) |
| IQ PRO BUSINESS S.R.L. SRL | 35798607 | 7022 | 106.063 (2025) |
| LAVRIC SRL SRL | 33383441 | 6820 | 106.053 (2024) |
| 4LAND SELL SRL SRL | 35893617 | 6831 | 106.011 (2025) |
| 8 BRATAN SERVICES S.R.L. SRL | 39379067 | 4933 | 106.008 (2025) |
| INTER RAID LUX SRL SRL | 30641783 | 4933 | 105.985 (2025) |
| WFP MEDIA PRODUCTION S.R.L. SRL | 47868030 | 7420 | 105.975 (2025) |
| REASON TO SMILE DENT S.R.L. SRL | 44371671 | 8623 | 105.955 (2025) |
| KAFENTURA S.R.L. SRL | 47149514 | 4711 | 105.774 (2025) |
| CONMETAL SRL SRL | 1956923 | 2511 | 105.672 (2025) |