Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 16.415 au depus bilanț pentru 2024 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 33,4 mld RON, e 63,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 6,2% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 11,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PINGERS IT SERVICES S.R.L. SRL | 44272520 | 6220 | 56.792 (2025) |
| CENTRUL MEDICAL SF. PARASCHEVA SRL SRL | 16751284 | 8622 | 56.735 (2025) |
| LIAM S.R.L. SRL | 51153831 | 4646 | 56.700 (2025) |
| SBY TRANS S.R.L. SRL | 48816128 | 4932 | 56.654 (2025) |
| NADARCAR S.R.L. SRL | 42352177 | 4933 | 56.642 (2025) |
| PUFFY POST SRL SRL | 35480823 | 5320 | 56.638 (2025) |
| CONGRUENT CONSULT SRL SRL | 24302812 | 7022 | 56.541 (2025) |
| QUARTZ SYSTEMS S.R.L. SRL | 49000364 | 7732 | 56.537 (2025) |
| EDELWEISS SRL SRL | 1966200 | 6820 | 56.487 (2025) |
| DRIVER & DRIVER S.R.L. SRL | 50720806 | 4939 | 56.451 (2024) |
| TAZ DREAN SPEED S.R.L. SRL | 46488970 | 4933 | 56.438 (2025) |
| SECRETUL SĂNĂTĂŢII S.R.L. SRL | 44454270 | 4622 | 56.421 (2023) |
| FION TRADE S.R.L. SRL | 25217448 | 4690 | 56.396 (2025) |
| LED MARC GROUP SRL SRL | 18205203 | 6220 | 56.315 (2025) |
| BONSMILE S.R.L. SRL | 43374653 | 6820 | 56.309 (2025) |
| SOCIETATE PROFESIONALĂ DE CONSILIERI JURIDICI DE JURE S.R.L. SRL | 18764000 | 6910 | 56.306 (2025) |
| PYC TAX SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51218663 | 6920 | 56.263 (2025) |
| YOUR NEXT AGENCY S.R.L. SRL | 41888097 | 4791 | 56.260 (2025) |
| DEDAL PROJECT SRL SRL | 32205799 | 7111 | 56.218 (2025) |
| MONIQUE FLORAL DESIGN S.R.L. SRL | 40944539 | 3299 | 56.193 (2025) |
| YBA EVOLUTION SRL SRL | 36534018 | 6820 | 56.191 (2024) |
| IDEAL CARTRANS SRL SRL | 36190437 | 4932 | 56.162 (2025) |
| SELF TRUST HR BUSINESS S.R.L. SRL | 45077942 | 7820 | 56.150 (2024) |
| CONSEVAL SRL SRL | 16950023 | 7112 | 56.150 (2025) |
| ATLAS REALTY S.R.L. SRL | 51934832 | 6831 | 56.148 (2025) |
| CME TIAMO S.R.L. SRL | 47921540 | 1071 | 56.058 (2025) |
| ABSTRACT KIDS S.R.L. SRL | 42048683 | 8559 | 56.000 (2022) |
| LADY DANIELA FASHION SRL SRL | 30606425 | 4771 | 55.998 (2022) |
| ALY CLINIQUE S.R.L. SRL | 41100732 | 8622 | 55.977 (2025) |
| MUSIC OPEN EYES S.R.L. SRL | 44516683 | 8559 | 55.900 (2025) |
| CASA EDITORIALA DEMIURG SRL SRL | 8681625 | 5811 | 55.869 (2025) |
| DIA AMADORES SRL SRL | 27486825 | 7020 | 55.850 (2020) |
| AMUN S.R.L. SRL | 48932092 | 6820 | 55.814 (2025) |
| DESIGN PATHWAYS S.R.L. SRL | 36958455 | 5813 | 55.783 (2025) |
| MEMO SCM COM SRL SRL | 10196967 | 4779 | 55.723 (2025) |
| ILOMILO GARDENS S.R.L. SRL | 46703530 | 8130 | 55.708 (2024) |
| CAPRICORN CAR CARE S.R.L. SRL | 47910231 | 4520 | 55.643 (2025) |
| DANGY.COM SRL SRL | 19002932 | 6310 | 55.600 (2025) |
| LAURAM CAR SRL SRL | 34418980 | 4932 | 55.571 (2025) |
| BINOME WAY S.R.L. SRL | 44668177 | 6201 | 55.562 (2025) |
| DALEX25 S.R.L. SRL | 51167560 | 9621 | 55.531 (2025) |
| VIGESCA CONSULTING SRL SRL | 35734360 | 7020 | 55.531 (2025) |
| ADE DISTRIBUŢIE SRL SRL | 34040409 | 4711 | 55.511 (2023) |
| DELTA DOI VENT S.R.L. SRL | 46109333 | 4933 | 55.472 (2025) |
| BYA-MARYO SRL SRL | 31459292 | 4711 | 55.417 (2025) |
| FOR YOU EIGHT S.R.L. SRL | 39457572 | 4933 | 55.414 (2025) |
| TOPOBRISCAD S.R.L. SRL | 40502375 | 6811 | 55.393 (2025) |
| REARHISTICA S.R.L. SRL | 44396358 | 7111 | 55.387 (2025) |
| ON ART EVENTS S.R.L. SRL | 47810240 | 8552 | 55.370 (2025) |
| QUALCHECK S.R.L. SRL | 52376394 | 6210 | 55.358 (2025) |