Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 16.415 au depus bilanț pentru 2024 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 33,4 mld RON, e 63,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 6,2% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 11,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PERFECTFEST S.R.L. SRL | 50449686 | 8230 | 49.961 (2025) |
| ANT THE BARBER S.R.L. SRL | 52175161 | 9621 | 49.895 (2025) |
| BEAUTY LADY SRL SRL | 17897181 | 9602 | 49.880 (2025) |
| SCAR ASC INVEST S.R.L. SRL | 43110503 | 4100 | 49.761 (2023) |
| YUP3D STUDIO S.R.L. SRL | 45994902 | 5821 | 49.760 (2025) |
| IVSAT COMPANY SRL SRL | 16451074 | 5117 | 49.705 (2025) |
| EIA AVANTAJ TOUR S.R.L. SRL | 42731960 | 4933 | 49.690 (2025) |
| DESIGN DOT BUDI S.R.L. SRL | 49081440 | 9039 | 49.650 (2025) |
| LEVJOBS RECRUITMENT S.R.L. SRL | 47104687 | 4633 | 49.640 (2025) |
| RETIMSERV S.R.L. SRL | 41311250 | 4615 | 49.630 (2025) |
| TOIA FIT 365 S.R.L. SRL | 44951474 | 9313 | 49.627 (2025) |
| URBATECH SRL SRL | 16194604 | 7111 | 49.587 (2025) |
| DENTALSURG ROMZAH S.R.L. SRL | 46724338 | 8623 | 49.580 (2025) |
| BBEAUTYLAB S.R.L. SRL | 52344767 | 4939 | 49.579 (2025) |
| STAN BELLA DENT S.R.L. SRL | 48378354 | 8623 | 49.577 (2025) |
| WSK TEAM 57 SRL SRL | 33760240 | 4933 | 49.567 (2025) |
| TRENDHIVE S.R.L. SRL | 51578999 | 4791 | 49.566 (2025) |
| MC ARITON SA SA | 7794715 | 6820 | 49.534 (2025) |
| ROVELAX SRL SRL | 14402741 | 6820 | 49.534 (2025) |
| REGAL CASA 87 SRL SRL | 34375099 | 6831 | 49.523 (2025) |
| HEUER FINANCIAL S.R.L. SRL | 42912592 | 4791 | 49.522 (2025) |
| RIBO-COMPANY SRL SRL | 6790820 | 4771 | 49.493 (2025) |
| DAXXA PROFESSIONALS S.R.L. SRL | 44906520 | 7820 | 49.471 (2025) |
| SPATIUL SINELUI S.R.L. SRL | 51121899 | 8559 | 49.449 (2025) |
| APROPLUS IASI S.R.L. SRL | 40893508 | 4690 | 49.445 (2023) |
| TIBCOM STYLE SRL SRL | 30445361 | 4771 | 49.405 (2024) |
| WOLF MOVE S.R.L. SRL | 49348092 | 4933 | 49.400 (2025) |
| URIEL TEX S.R.L. SRL | 49404273 | 1413 | 49.391 (2025) |
| ECO MARKET CONSULTING SRL SRL | 24948539 | 4621 | 49.389 (2021) |
| DADANA TRANS SRL SRL | 34882687 | 4933 | 49.377 (2025) |
| MSM CONTABILITATE S.R.L. SRL | 51123580 | 6920 | 49.350 (2025) |
| DRIVER PROFESIONAL S.R.L. SRL | 42660673 | 4939 | 49.323 (2022) |
| VALI-VA SRL SRL | 1965948 | 2511 | 49.298 (2025) |
| METROPOLITAN TAXI SRL SRL | 18135078 | 4933 | 49.280 (2025) |
| PERLABORARE DESIGN S.R.L. SRL | 46108249 | 7111 | 49.250 (2025) |
| TIP-TOP SERV SRL SRL | 36993444 | 1814 | 49.210 (2025) |
| AMG TRADE-PROIECT SRL SRL | 18061043 | 7112 | 49.200 (2023) |
| BIDENTAL SMILE S.R.L. SRL | 43620740 | 8623 | 49.198 (2025) |
| BONVIN IASI S.R.L. SRL | 45627094 | 4634 | 49.168 (2025) |
| LYS GROUP INVEST SRL SRL | 4488630 | 9329 | 49.154 (2025) |
| JD STONE NETHERLANDS S.R.L. SRL | 42589107 | 4120 | 49.128 (2025) |
| DRIVE ESCORT S.R.L. SRL | 47287428 | 4932 | 49.119 (2025) |
| ARTEH HOME S.R.L. SRL | 51117200 | 9621 | 49.096 (2025) |
| TILEREC LLC S.R.L. SRL | 42857110 | 4791 | 49.011 (2025) |
| PROMETEU INSTAL TERM SRL SRL | 25774287 | 2521 | 49.002 (2016) |
| CONSULTANŢĂ ÎN ACHIZIŢII SRL SRL | 34453944 | 7020 | 49.000 (2025) |
| M.C. TEHDENT SRL SRL | 24114479 | 3250 | 48.980 (2025) |
| D.M.S. TOPBUILD S.R.L. SRL | 52608958 | 6812 | 48.953 (2025) |
| ACLA STUDIO S.R.L. SRL | 49071942 | 4622 | 48.887 (2025) |
| AGUILAR S.R.L. SRL | 52545248 | 6210 | 48.869 (2025) |