Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 16.415 au depus bilanț pentru 2024 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 33,4 mld RON, e 63,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 6,2% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 11,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| COMPACT GRAND MOB S.R.L. SRL | 40547067 | 3100 | 6.102 (2024) |
| DG IMGOD S.R.L. SRL | 43129522 | 7410 | 6.050 (2022) |
| ELATTA SRL SRL | 13539717 | 4643 | 6.041 (2025) |
| ALL DESIGN CONSULT SRL SRL | 36224343 | 7112 | 6.038 (2025) |
| KIANTRAL S.R.L. SRL | 46830592 | 8695 | 6.030 (2025) |
| MINI BIGGER SRL SRL | 36690009 | 4649 | 6.011 (2017) |
| LAVA CRISTIANA SRL SRL | 29415723 | 4781 | 6.010 (2023) |
| BELLA BUCIUM SRL SRL | 31228514 | 4711 | 6.000 (2023) |
| AUTOMECANICA SRL SRL | 10089510 | 6201 | 6.000 (2025) |
| ATELIER DECO S.R.L. SRL | 36024493 | 3299 | 6.000 (2025) |
| TEHNORID SRL SRL | 8797043 | 9601 | 6.000 (2016) |
| ECOSOFT INVESTMENT SRL SRL | 23766784 | 6220 | 6.000 (2025) |
| AGAPA FOOD S.R.L. SRL | 51953320 | 5611 | 5.993 (2025) |
| PXS S.R.L. SRL | 52202029 | 5320 | 5.978 (2025) |
| CASA PATTER S.R.L. SRL | 52093231 | 5611 | 5.973 (2025) |
| ENACHE RED SRL SRL | 2640022 | 1414 | 5.972 (2025) |
| DOOR FOOD S.R.L. SRL | 49251838 | 5610 | 5.971 (2023) |
| REMARK CTR S.R.L. SRL | 49033965 | 4619 | 5.969 (2024) |
| LIELA LTD SRL SRL | 26293990 | 4721 | 5.965 (2024) |
| OLA MAU S.R.L. SRL | 47243502 | 4791 | 5.962 (2025) |
| EMBEDIT TECH SUPPORT S.R.L. SRL | 42862389 | 6220 | 5.950 (2025) |
| ARTEMIS WISH S.R.L. SRL | 52769504 | 9622 | 5.932 (2025) |
| DATCU SRL SRL | 15738007 | 7420 | 5.920 (2025) |
| DURA DRIVE S.R.L. SRL | 49327120 | 4933 | 5.908 (2025) |
| AXA DIRECT SRL SRL | 8152071 | 4791 | 5.904 (2025) |
| KAFE RIDER S.R.L. SRL | 52297479 | 4933 | 5.900 (2025) |
| PROFIT MR&HD SRL SRL | 14172294 | 7022 | 5.868 (2025) |
| KEVIN GROUP S.R.L. SRL | 52352085 | 4933 | 5.845 (2025) |
| BROCBALK S.R.L. SRL | 44327048 | 4791 | 5.797 (2025) |
| CNC INDUSTRY SRL SRL | 14226173 | 4511 | 5.777 (2025) |
| BEAUTY CENTER TRANING S.R.L. SRL | 47047158 | 9622 | 5.750 (2025) |
| VOO LENS MEDIA S.R.L. SRL | 50042193 | 5911 | 5.750 (2025) |
| DIGIMARS COMPUTING S.R.L. SRL | 39591026 | 6220 | 5.743 (2025) |
| PRETTY SERVICES S.R.L. SRL | 30413238 | 6820 | 5.700 (2023) |
| RIMOLDO SECURITY PARTNER S.R.L. SRL | 48919522 | 4321 | 5.700 (2025) |
| XCHANGE S.R.L. SRL | 52409521 | 5221 | 5.675 (2025) |
| ADI CENTER LOGISTIC SRL SRL | 34050798 | 1812 | 5.671 (2025) |
| PURE CONNECT S.R.L. SRL | 44980550 | 4939 | 5.641 (2025) |
| EUROACTIV MED S.R.L. SRL | 39764496 | 4646 | 5.625 (2023) |
| CRD INSTAL S.R.L. SRL | 40480404 | 2511 | 5.620 (2025) |
| MGAZCEC S.R.L. SRL | 41199084 | 5621 | 5.615 (2024) |
| DENTALORIGAMI EDUCATION S.R.L. SRL | 42719223 | 8230 | 5.606 (2025) |
| OURDESTINYMOMENTS S.R.L. SRL | 38616106 | 7420 | 5.600 (2017) |
| AGRIROM NORD-EST SRL SRL | 33010108 | 4611 | 5.577 (2024) |
| LAPIS PHILOSOPHORUM S.R.L. SRL | 46609398 | 4712 | 5.565 (2025) |
| ALUPROD GROUP S.R.L. SRL | 46336280 | 4332 | 5.548 (2025) |
| ZBANŢ GRAŢIELA IMOBILIARE S.R.L. SRL | 46910799 | 6831 | 5.546 (2024) |
| MADCAT FIT S.R.L. SRL | 45412192 | 3299 | 5.544 (2025) |
| HOLVA SOLUTIONS S.R.L. SRL | 52828341 | 6190 | 5.535 (2025) |
| VALIDEN MORENA SRL SRL | 35836743 | 4751 | 5.510 (2025) |