Firme din Iași
Iași
Iași are 30.321 de firme active, dintre care 16.420 au depus bilanț pentru 2024 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,3. Cifra de afaceri cumulată, 33,4 mld RON, e 63,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 6,3% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 11,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DOCTORUL DE OCHI SRL SRL | 30526601 | 4774 | 814.786 (2025) |
| MISTERFIX S.R.L. SRL | 49423828 | 9510 | 814.514 (2025) |
| IN CORPORE SANO SRL SRL | 17825592 | 8621 | 814.336 (2025) |
| ARTIC-ON DENTAL LAB S.R.L. SRL | 44640699 | 3250 | 813.889 (2025) |
| ROYAL MANAGEMENT R2 & R3 S.R.L. SRL | 44788939 | 6832 | 813.121 (2025) |
| EXPROM BUSINESS S.R.L. SRL | 41682215 | 6920 | 812.675 (2025) |
| EXPRES GROUP DV SRL SRL | 35792612 | 4941 | 811.578 (2022) |
| TPX PROIECT S.R.L. SRL | 46848832 | 5819 | 811.529 (2025) |
| CATERM TRUST SRL SRL | 28420748 | 4322 | 811.360 (2025) |
| LEGUMIX DAVSTORE S.R.L. SRL | 51572015 | 4711 | 810.680 (2025) |
| COCA-COLA HBC IASI S.R.L. SRL | 1966919 | 6820 | 810.550 (2025) |
| LAURLEX SRL SRL | 30500091 | 4773 | 810.083 (2025) |
| ART LED S.R.L. SRL | 43274611 | 4321 | 810.000 (2025) |
| DAWSIM S.R.L. SRL | 51115978 | 5611 | 808.983 (2025) |
| GM SOFTWARE S.R.L. SRL | 35173489 | 6210 | 808.288 (2025) |
| EVROS SRL SRL | 16888185 | 4616 | 807.243 (2025) |
| NERVURA S.R.L. SRL | 41359436 | 1623 | 806.861 (2025) |
| ERIDIA STAR TRADE SRL SRL | 31989515 | 4711 | 806.259 (2025) |
| BROZ SERV SRL SRL | 32893019 | 4322 | 806.011 (2025) |
| WARP SRL SRL | 11266742 | 2620 | 805.624 (2025) |
| NEXY SOFT SOLUTION S.R.L. SRL | 44653788 | 6220 | 804.929 (2025) |
| MAGNETIC KINETIC S.R.L. SRL | 44903671 | 8690 | 803.953 (2025) |
| KAROMCONT SRL SRL | 17088440 | 6920 | 803.317 (2025) |
| RAVANA DESIGN SRL SRL | 35091613 | 1721 | 803.123 (2025) |
| IASAIR EXPRESS SRL SRL | 13863542 | 7912 | 803.003 (2025) |
| MOODY SOFT S.R.L. SRL | 45150784 | 6210 | 802.962 (2025) |
| AFIL PRODCOM SRL SRL | 16147122 | 2511 | 802.843 (2025) |
| MIDASELL S.R.L. SRL | 50086254 | 4755 | 802.610 (2025) |
| TER22 AREA S.R.L. SRL | 39590977 | 4712 | 802.428 (2025) |
| ANDREEA ELENA CM S.R.L. SRL | 47782868 | 8299 | 802.034 (2025) |
| WINE & FRIENDS SRL SRL | 34849133 | 4725 | 801.806 (2025) |
| TOPITOUR TAXI S.R.L. SRL | 44273320 | 1071 | 801.472 (2025) |
| ENVISION 1ST S.R.L. SRL | 46634359 | 6220 | 800.735 (2025) |
| INTELLIMED SRL SRL | 34114344 | 8622 | 800.331 (2025) |
| TWO 4 DELIVERY S.R.L. SRL | 49148868 | 5320 | 800.306 (2025) |
| HVAC SYSTEMS SRL SRL | 18889780 | 7112 | 800.272 (2025) |
| TOTALEMN SRL SRL | 24278021 | 3101 | 800.226 (2025) |
| IKIM AGENCY S.R.L. SRL | 40839100 | 8552 | 799.435 (2025) |
| FUSION INVESTMENT GROUP S.R.L. SRL | 30080052 | 5611 | 799.145 (2025) |
| APETREI BUILDING CONSTRUCT SRL SRL | 32422267 | 4120 | 799.000 (2019) |
| AMD AUTOMOBILE SRL SRL | 31114218 | 4781 | 798.898 (2025) |
| TIL OBGINMED SRL SRL | 35435474 | 8622 | 798.828 (2025) |
| LULUX S.R.L. SRL | 49689723 | 7410 | 798.820 (2025) |
| ZAKHEM CLINIC S.R.L. SRL | 40269815 | 8623 | 798.773 (2025) |
| SALVAVITAL GD SRL SRL | 24982018 | 8621 | 798.668 (2025) |
| ART EXPERT SRL SRL | 6887042 | 1392 | 798.645 (2025) |
| VOION TRANS SRL SRL | 12095578 | 4939 | 798.539 (2025) |
| MILANTEK PROJECT S.R.L. SRL | 46578372 | 7112 | 798.425 (2025) |
| LADY FIT SRL SRL | 28584180 | 9313 | 798.222 (2025) |
| A.M. CONSTRUCŢII & CONSULTANŢĂ S.R.L. SRL | 41771614 | 4120 | 798.209 (2025) |