Firme din Iași
Iași
Iași are 30.311 firme active, dintre care 17.539 au depus bilanț pentru 2025 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 36,4 mld RON, e 63,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,2% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 9,1%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ROBERTINA TEODOR DENTAL STUDIO S.R.L. SRL | 39949389 | 8623 | 241.702 (2025) |
| ROTTA CLINIDENT SRL SRL | 18662973 | 8623 | 241.603 (2025) |
| AAL TECH SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51686605 | 6210 | 241.562 (2025) |
| GRIDAMA CON S.R.L. SRL | 39013103 | 4100 | 241.420 (2025) |
| ORTODENTIS AD SRL SRL | 35879744 | 8623 | 241.400 (2025) |
| MANTASIG SUPPORT S.R.L. SRL | 42540561 | 6622 | 241.354 (2025) |
| FARNAS FASHION SRL SRL | 36660350 | 4771 | 241.335 (2025) |
| FRESH G START S.R.L. SRL | 48872578 | 4619 | 241.316 (2025) |
| ECO-VITAL S.R.L. SRL | 51296513 | 4619 | 241.314 (2025) |
| COMPANIA DE CURATENIE TUTORA S.R.L. SRL | 49797377 | 8121 | 241.235 (2025) |
| MED PHYS SOLUTIONS S.R.L. SRL | 35321119 | 7120 | 241.205 (2025) |
| STEDI TECH S.R.L. SRL | 24800337 | 7311 | 241.200 (2025) |
| SOLUTIO STATERA SRL SRL | 35885835 | 6832 | 241.200 (2025) |
| ADELACAD SRL SRL | 37957717 | 7112 | 241.185 (2025) |
| BITARCON S.R.L. SRL | 51258943 | 6210 | 241.097 (2025) |
| DONNA LEX COMPANI SRL SRL | 31613838 | 4932 | 240.844 (2025) |
| PAM EXPERT CONTA S.R.L. SRL | 50234725 | 6920 | 240.786 (2025) |
| BISON SPEDITION S.R.L. SRL | 49114440 | 4941 | 240.780 (2025) |
| VARTOTRANS SRL SRL | 15957970 | 4933 | 240.675 (2025) |
| CAR SHARING S.R.L. SRL | 42010360 | 4933 | 240.642 (2025) |
| EVERVA GENERAL S.R.L. SRL | 39680174 | 7112 | 240.285 (2025) |
| SEVEN LOTUS S.R.L. SRL | 34940850 | 6210 | 240.240 (2025) |
| ADRILAV BUSINESS S.R.L. SRL | 43348751 | 6820 | 240.185 (2025) |
| MOLDOLUX CAMIN SRL SRL | 1967264 | 6820 | 240.166 (2025) |
| CORIOLAN AUR SMARALD IFN SRL SRL | 18703607 | 6492 | 240.159 (2025) |
| SHIVA SELECT S.R.L. SRL | 41316869 | 4777 | 240.011 (2025) |
| SIRCIMO TREND SRL SRL | 29167679 | 4399 | 240.000 (2025) |
| BUTICUS S.R.L. SRL | 50544246 | 7311 | 240.000 (2025) |
| MINI ALPHA SRL SRL | 15363969 | 6910 | 239.972 (2025) |
| C.T.PRESTATOR SRL SRL | 8605580 | 7487 | 239.959 (2025) |
| MAGNETICCA MAKERS S.R.L. SRL | 47094028 | 6210 | 239.906 (2025) |
| APROZAR-CORNELIUS S.R.L. SRL | 52727525 | 4721 | 239.906 (2025) |
| ARCHITECTURE & BUILDING INFORMATION MODELLING S.R.L. SRL | 39859081 | 7111 | 239.675 (2025) |
| DENTAGO S.R.L. SRL | 52202010 | 8623 | 239.647 (2025) |
| AMC ENDOSMILE S.R.L. SRL | 49763587 | 8623 | 239.643 (2025) |
| RIGHTFIELDS SOLUTIONS S.R.L. SRL | 52156747 | 7020 | 239.632 (2025) |
| ORMI EXTRACT S.R.L. SRL | 46537518 | 0812 | 239.581 (2025) |
| RED DOLPHIN SRL SRL | 32617080 | 4683 | 239.574 (2025) |
| GRAD'OR S.R.L. SRL | 50358286 | 8230 | 239.535 (2025) |
| SOUL ALIGNED BUSINESS S.R.L. SRL | 45057244 | 8559 | 239.417 (2025) |
| WIREDIGITAL GROUP S.R.L. SRL | 46441048 | 6201 | 239.357 (2025) |
| ITEVOSYS S.R.L. SRL | 43281945 | 6201 | 239.194 (2025) |
| ILUMTECH S.R.L. SRL | 49090081 | 7112 | 239.172 (2025) |
| MAXIDEEA EVENTS S.R.L. SRL | 41797819 | 7020 | 239.005 (2025) |
| ANET GOLD SRL SRL | 24140770 | 4777 | 238.924 (2025) |
| SELF ACCOUNT SRL SRL | 38412335 | 6310 | 238.900 (2025) |
| EDIT SRL SRL | 1960169 | 6820 | 238.898 (2024) |
| QUALITY ENERGY SOLUTION S.R.L. SRL | 45373514 | 4321 | 238.843 (2025) |
| R-CLINIC S.R.L. SRL | 50143023 | 8622 | 238.823 (2025) |
| AMBIANCE CONCEPT S.R.L. SRL | 43919483 | 5510 | 238.792 (2025) |