Firme din Iași
Iași
Iași are 30.311 firme active, dintre care 17.539 au depus bilanț pentru 2025 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 36,4 mld RON, e 63,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,2% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 9,1%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PETMIR-PELET S.R.L. SRL | 38998359 | 9531 | 246.998 (2025) |
| LUXCARPET SRL SRL | 31310974 | 4647 | 246.812 (2025) |
| PERSONALITE SRL SRL | 9623606 | 8299 | 246.620 (2025) |
| BRAȚ DE FIER S.R.L. SRL | 40712482 | 5221 | 246.585 (2025) |
| DENTAL SIDELSON SRL SRL | 36790709 | 8623 | 246.552 (2025) |
| PS LEGAL SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51121902 | 7020 | 246.371 (2025) |
| MARGI MILOR S.R.L. SRL | 37401494 | 8230 | 246.271 (2025) |
| SELFWASH LEO S.R.L. SRL | 45272048 | 4520 | 246.256 (2025) |
| LIVA & DIA SRL SRL | 9107400 | 4684 | 246.252 (2023) |
| TRENDY OPTIC CENTER S.R.L. SRL | 42948529 | 8622 | 246.215 (2025) |
| QUANTUM CLINIC S.R.L. SRL | 38757857 | 8622 | 246.168 (2025) |
| ITENNIS S.R.L. SRL | 51238989 | 6210 | 246.164 (2025) |
| AUTO SUPREM DRIVING S.R.L. SRL | 24573617 | 8553 | 246.145 (2025) |
| VMA VISUAL S.R.L. SRL | 47359389 | 6201 | 246.117 (2024) |
| IMPACT PLUS SERVICE S.R.L. SRL | 48949183 | 8299 | 246.000 (2025) |
| LEASING SOLUTIONS S.R.L. SRL | 43450700 | 7020 | 245.955 (2025) |
| LUCHIANIUC DENTAL S.R.L. SRL | 45250570 | 8623 | 245.954 (2025) |
| TEMERAR CONCEPT SRL SRL | 37304335 | 6810 | 245.919 (2025) |
| A10L BALANCE PARTNER S.R.L. SRL | 43406496 | 6920 | 245.897 (2025) |
| TORP CONSULTING SRL SRL | 14417769 | 6311 | 245.806 (2025) |
| ROXFIN EXPERT S.R.L. SRL | 49081164 | 6920 | 245.740 (2025) |
| RATILEX CLEAN S.R.L. SRL | 40089369 | 8123 | 245.684 (2025) |
| GOLDEN CAPITAL ADVISORS GROUP S.R.L. SRL | 44456883 | 6831 | 245.674 (2025) |
| ECOMMEDIA MANAGEMENT S.R.L. SRL | 49988270 | 7311 | 245.610 (2025) |
| REZERVIO S.R.L. SRL | 42899191 | 6210 | 245.467 (2025) |
| TERRA OILS S.R.L. SRL | 51647991 | 4712 | 245.463 (2025) |
| NATURA VIE SRL SRL | 36600316 | 4773 | 245.443 (2025) |
| MIC DAS ENERGY SRL SRL | 31336109 | 4322 | 245.420 (2025) |
| PROFI SIMCONT S.R.L. SRL | 40660197 | 6920 | 245.330 (2025) |
| ANTONELLA CONF SRL SRL | 15505133 | 7112 | 245.326 (2025) |
| ECRIDOS SRL SRL | 17689474 | 4761 | 245.171 (2025) |
| EXCLUSIV MOB LUX SRL SRL | 34596014 | 3109 | 245.142 (2025) |
| ROGHICOM SRL SRL | 24256767 | 4711 | 245.118 (2025) |
| IASI IMOBILIARE S.R.L. SRL | 44994513 | 6831 | 245.073 (2024) |
| PARALĂU GRUP S.R.L. SRL | 40844270 | 4941 | 245.011 (2025) |
| EYECARESANO SRL SRL | 37755530 | 8622 | 244.800 (2025) |
| THE MOVIE BAZAAR S.R.L. SRL | 46307225 | 5914 | 244.732 (2025) |
| EMENCE MEDIACONT S.R.L. SRL | 50158040 | 7311 | 244.673 (2025) |
| WEB DELUXE S.R.L. SRL | 44259016 | 8210 | 244.637 (2025) |
| SMARTEX CONT SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51018738 | 6920 | 244.580 (2025) |
| STRATUS CONSULTING S.R.L. SRL | 51454974 | 7020 | 244.576 (2025) |
| EXPERT ACTION MIND SRL SRL | 32963726 | 6920 | 244.576 (2025) |
| ANDRE'S BROTHERS SRL SRL | 37138518 | 5630 | 244.571 (2025) |
| SAFARI-CLUB SRL SRL | 32350233 | 4933 | 244.570 (2025) |
| PRO GUIDEHOUSE S.R.L. SRL | 46220381 | 7020 | 244.542 (2025) |
| AQUA CLEANING IASI S.R.L. SRL | 43631587 | 8121 | 244.525 (2025) |
| NEXTGEN SOLUTIONS SRL SRL | 31558849 | 6820 | 244.501 (2025) |
| CMBRM S.R.L. SRL | 49324999 | 6201 | 244.395 (2025) |
| TRANZACT SECOND SRL SRL | 28434212 | 7430 | 244.386 (2025) |
| NAVIGATOR UNU S.R.L. SRL | 43099790 | 8552 | 244.363 (2025) |